راهپیمایی زنان در سراسر کشور در روز یکشنبه به مناسبت پنجاهمین سالگرد روئه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برای کسانی که تازه به این جنبش وارد شده اند، مانند سام جاندل از بوستون، که برای کمک به سازماندهی رویداد یکشنبه در بوستون کامن گام برداشت، ارتباط با دیگران در سراسر کشور باعث تقویت روحیه و همچنین توصیه های عملی شده است، مانند کیسه های زباله برای خرید. از پوسترها در برابر باران محافظت کنید

خانم جاندل گفت: “برای من، درک این که شما در چه میزان جامعه ای از مردم هستید، افرادی که موضوع را درک می کنند و مایلند کت بپوشند و متعهد به بیرون آمدن باشند، کمک می کند.”

اولین راهپیمایی زنان که در ژانویه 2017، یک روز پس از تحلیف آقای ترامپ برگزار شد، میلیون ها نفر را به خیابان های واشنگتن و شهرهای دیگر در سراسر کشور و جهان کشاند تا به زن ستیزی اعتراض کنند و برای دفاع از حقوق باروری و مدنی به پا خاستند. این رویداد جهانی مجدداً در ژانویه 2018 شاهد مشارکت گسترده بود، اما در سال 2019 پس از ادعاهایی مبنی بر یهودی ستیزی در میان برخی از رهبران آن، شرکت کنندگان کاهش یافت.

همه‌گیری توانایی راهپیمایی زنان برای برگزاری رویدادها و جلب جمعیت را محدودتر کرد. اما سازمان دهندگان گفتند که از زمان شوک تصمیم Roe، تزریق انرژی جدید آن را به جلو سوق داده است، با نمایش های قوی در رویدادهایی که در ماه مه گذشته، پس از افشای تصمیم دادگاه و علنی شدن تصمیم دادگاه، و دوباره در اکتبر، برای جمع آوری حمایت در در آستانه انتخابات میان دوره ای نوامبر.

سازمان دهندگان تمرکز راهپیمایی ژانویه امسال را از طیف گسترده ای از دلایل فمینیستی به مبارزه برای دسترسی به سقط جنین محدود کردند و آن را “بزرگتر از رو” نامیدند و در وب سایت خود نوشتند که “مبارزه ما را به هر مجلس ایالتی و هر قانونگذار ایالتی می برند. در این کشور.”

مراسم خیمه شب بازی در مدیسون، ویس برگزار می شود و توجه را به انتخابات ویژه آوریل در این ایالت جلب می کند که می تواند ترکیب دادگاه عالی ویسکانسین را تغییر دهد و به تعیین دسترسی به سقط جنین کمک کند.

جنیفر ناکس، یکی از رهبران حزب خانواده‌های کارگری، که قصد دارد در جریان رویداد مدیسون سخنرانی کند، گفت که معتقد است مردم همان‌طور که پس از مرگ جورج فلوید و زندگی سیاه‌پوستان مهم است انگیزه خواهند داشت و الهام‌بخش یک جنبش عدالت اجتماعی بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارآگاه به بازپرس می گوید که پرونده حمله به جیک دیویسون باید به CPS ارسال می شد اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک کارآگاه اعتراف کرد که …