تورم، یارانه ها و اوکراین: آلمان و فرانسه برای غلبه بر اختلافات با یکدیگر دیدار می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرانسه و آلمان روز یکشنبه برای یک روز گفت‌وگو با یکدیگر دیدار خواهند کرد تا از جمله موارد دیگر، اتحادی را که به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین دچار تنش شده است، حل کنند.

در حالی که دو کشور تلاش می کنند بر اختلافات خود غلبه کنند، در حالی که حدود 300 قانونگذار در دانشگاه معتبر سوربن گرد هم می آیند، کل کابینه آلمان برای نشستی در مورد امنیت، انرژی و سایر چالش های اروپا در پاریس است.

این روز مصادف با شصتمین سالگرد معاهده ای است که بین دشمنان تاریخی اتحادیه اروپا امضا شده است.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و اولاف شولز، صدراعظم آلمان، بر دو دور مذاکرات در کاخ الیزه نظارت خواهند کرد.

اولین مورد بر روی انرژی و سیاست اقتصادی متمرکز خواهد بود و به سمت دفاع می رود.

مقامات می گویند که در دستور کار، به عنوان بخشی از قانون کاهش تورم پرزیدنت بایدن، طرح یک واکنش اروپایی به یارانه های ایالات متحده به تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی و سایر مشاغل سبز در دستور کار است.

جنگ تجاری احتمالی ایالات متحده و اتحادیه اروپا چندین ماه است که در راه است و بروکسل کمک 356 میلیارد یورویی به صنعت آمریکا را که واشنگتن وعده داده بود، حمایت‌گرایانه و تبعیض‌آمیز خواند.

فرانسه از اروپا می‌خواهد با آنچه که اقدام آمریکا ناعادلانه می‌داند مقابله کند.

پاریس بر اتحادیه اروپا فشار می آورد تا قوانین مربوط به یارانه های دولتی را کاهش دهد تا تخصیص آنها را تسریع کند، حمایت بلوک از سرمایه گذاری را ساده کند و یک صندوق مستقل اتحادیه اروپا برای تقویت صنایع سبز ایجاد کند.

با این حال، برلین نسبت به حمایت گرایی هشدار می دهد.

به گفته مقامات فرانسوی و آلمانی که مجاز به ذکر نامشان نبودند، همسایگان اروپایی قرار است درباره کمک نظامی به اوکراین بحث کنند.

هر دو حمایت قابل توجهی کرده‌اند، اما کیف اکنون درخواست تانک‌های سنگین و سلاح‌های قوی‌تر را دارد، زیرا روسیه حملات خود را افزایش می‌دهد.

تفاوت‌ها در استراتژی در اثر جنگ آشکار شد و برلین در حال حاضر به دلیل امتناع از دادن تانک‌های جنگی لئوپارد 2 به اوکراین مورد انتقاد قرار گرفته است.

در مورد چگونگی مقابله با بحران انرژی ناشی از آن و تنبیه تورم و همچنین سرمایه گذاری نظامی آتی، امواج ثانویه وجود دارد.

گردهمایی یکشنبه اولین نشست حضوری مشترک دولتی از سال 2019 است. این نشست در ابتدا برای اکتبر برنامه ریزی شده بود، اما مکرراً به تعویق افتاد.

مقامات شصتمین سالگرد معاهده الیزه را جشن می گیرند که توسط رئیس جمهور فرانسه و رهبر مقاومت ضد نازی در زمان جنگ، شارل دوگل و صدر اعظم آلمان غربی کنراد آدناور در 22 ژانویه 1963 امضا شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …