دموکرات‌های لیبرال «دیوار آبی» رای‌دهندگان محافظه‌کار که از بحران NHS عصبانی هستند را هدف قرار می‌دهند | لیبرال دموکرات ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک حمله “دیوار آبی” با تمرکز بر NHS توسط لیبرال دموکرات ها در این آخر هفته طراحی شده است، در میان شواهدی که نشان می دهد نام تجاری محافظه کار به طور قابل توجهی در میان رای دهندگان مهم در کرسی های سنتی محافظه کار آسیب دیده است.

مبارزان حزب لیبرال دموکرات که مسئول تضمین موفقیت در کرسی های جنوب شرقی هستند، در هتلی در استافوردشایر این آخر هفته جمع می شوند، زیرا همه احزاب شروع به ترسیم برنامه ریزی انتخابات عمومی زودهنگام خود می کنند. به این گروه گفته می شود که تاکتیک معمول هدف قرار دادن رأی دهندگان محافظه کار لیبرال در مناطق ثروتمند با پیام هایی در مورد اقتصاد، پس از اینکه بحران NHS به طور قابل توجهی در این مناطق طنین انداز شده است، لغو خواهد شد.

یک عملیات “آزمایش پیام” در هرتفوردشایر، تیم مبارزات انتخاباتی را غافلگیر کرد، زیرا مسائل بهداشتی بر روی درب خانه غالب بود. عکس‌های پست جدید در چندین شهرستان جنوب شرقی قبلاً تهیه شده است که بر مشکلات A&E، زمان انتظار آمبولانس و دسترسی به دندانپزشکی تمرکز دارد.

یک منبع حزب گفت: “بازخوردها بسیار زیاد بود – همه چیز سلامت بود.” «حتی اگر افراد خودشان تحت تأثیر تأخیرهای NHS قرار نگرفته باشند، آن‌ها کسی را می‌شناختند که بوده است، و بنابراین از این بابت عصبانی بودند. اکنون به نظر می رسد که «دیوار آبی» در انتخابات بعدی به مسائل بهداشتی رأی خواهد داد، نه فقط اقتصاد.»

داده‌هایی که بیشترین امید را به لیب دمز می‌دهد، یک نظرسنجی داخلی جدید است که نشان می‌دهد تعداد زیادی از رای‌دهندگان در کرسی‌ها، حزب محافظه‌کار را بیش از نخست‌وزیر سابق بوریس جانسون و لیز تراس، مسئول درد اقتصادی پیش روی بریتانیا می‌دانند. نظرسنجی که توسط ساوانتا بین 13 تا 15 ژانویه انجام شد، نشان داد که 63 درصد از رای دهندگان می گویند که حزب محافظه کار مسئول مشکلاتی است که بریتانیا در حال حاضر با آن مواجه است. این رقم در میان رای دهندگان محافظه کار که از باقی ماندن در همه پرسی حمایت کردند، اندکی به 66 درصد می رسد.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که Rishi Sunak موفق به جلوگیری از این آسیب برند نمی شود. این نشان می دهد که او از نظر سهم رای دهندگانی که او را مسئول مشکلات بریتانیا می دانند از جانسون فاصله چندانی ندارد. رقم 45 درصدی او درست کمتر از 50 درصدی جانسون است.

استراتژیست های لیبرال دموکرات پس از شنیدن این عبارت در جریان انتخابات موفقیت آمیز چشام و آمرشام در سال 2021، خستگی رای دهندگان طرفدار حزب محافظه کار در این کرسی ها را اثر “فقط کریکت نه” می نامند. خودی ها گفتند که اکنون به دنبال هدف قرار دادن کل شهرستان ها – از جمله کمبریج شایر، هرتفوردشایر و ساری هستند – جایی که بسیاری از پایگاه های محافظه کار از این حزب خسته شده اند.

این اجلاس فشارهایی را نشان می دهد که سوناک در تلاش برای حفظ حزب خود پس از ماه ها جنگ داخلی، تحت فشار قرار دارد. او همچنین با تقاضاهای رقابتی از سوی نمایندگان مجلس و رأی دهندگان در جناح های مخالف حزب محافظه کار خود مواجه است. او قبلاً از سوی جناح راست مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا ظاهراً کاهش مالیات در سال جاری را رد می کند و همچنین با انتقاد نمایندگان «دیوار قرمز» در مورد میزان افزایش بودجه به سمت جنوب شرق مواجه شده است.

لیبرال دموکرات ها در تلاشند از یک کمپین انتخاباتی ناموفق در سال 2019 درس بگیرند، زمانی که رهبر وقت، جو سوینسون، حزب را پشت یک کمپین ضد برگزیت انداخت. او در نهایت کرسی خود را به SNP از دست داد و گزارش بعدی در کمپین، که تعداد نمایندگان لیبرال دموکرات را از 21 به 11 کاهش داد، آن را به عنوان “تصادف خودروی پرسرعت” توصیف کرد.

برنامه‌ریزان اکنون بر روی آن مناطق دیوار آبی متمرکز شده‌اند که معتقدند پس از تایید تغییرات مرزهای حوزه انتخابیه در اواخر سال جاری، کرسی‌های قابل برنده‌ای خواهند داشت. در بالاترین لیست، جایگاه اشر و والتون دومینیک راب، معاون نخست وزیر و وزیر دادگستری قرار دارد. همه احزاب در حال برنامه‌ریزی برای انتخابات بهار 2024 هستند، اگرچه بسیاری از محافظه‌کاران بر این باورند که این انتخابات در پاییز سال آینده بیشتر خواهد بود.

یک منبع Lib Dem گفت که این اشتباه دفعه بعد انجام نخواهد شد. آنها گفتند: “ما در انتخابات بعدی در حاشیه های دیوار آبی مطمئن خواهیم شد که رای دهندگان می دانند که فقط لیبرال دموکرات ها می توانند این نمایندگان محافظه کار خارج از دسترس را برکنار کنند.” ما قدرت آتش خود را بر روی این افراد فوق العاده حاشیه ای متمرکز خواهیم کرد. حزب اکنون به خوبی و واقعاً در حالت انتخابات عمومی است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشاهیر و دانشمندان عزاداری شیر کوهی P-22 را در یادبود فروخته شده | لس آنجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در یک شنبه آفتابی در …