اوکراین از متحدان خود می خواهد تانک های پیشرفته بفرستند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از متحدان غربی خود – به ویژه آلمان – می‌خواهد تا تانک‌های پیشرفته‌ای را بفرستند که به عبور از خطوط روسیه کمک کند.

به گفته وزیر دفاع لهستان، رهبران دفاعی نزدیک به 50 کشور در نشست روز جمعه در آلمان درباره این امکان بحث کردند، اما تصمیمی اتخاذ نشد.

آلمان در 11 ماه پس از تهاجم روسیه به یکی از تامین کنندگان اصلی تسلیحات اوکراین تبدیل شده است، اما اولاف شولز صدراعظم نیز به دلیل تردید در برداشتن هر گام جدید – ایجاد بی صبری در بین متحدان – شهرت پیدا کرده است.

کشش برلین، که اخیراً روی تانک‌های جنگی لئوپارد 2 مورد نظر کیف بود، حداقل تا حدودی ریشه در فرهنگ سیاسی احتیاط نظامی پس از جنگ جهانی دوم دارد، همراه با نگرانی‌های امروزی در مورد تشدید احتمالی جنگ.

روز جمعه، آلمان به تصمیمی برای تحویل تانک‌ها نزدیک‌تر شد و دستور بازنگری در ذخایر لئوپارد خود را برای آماده‌سازی برای چراغ سبز احتمالی داد.

با این حال، هنوز هیچ تعهدی وجود نداشت. بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع، این پیشنهاد را که آلمان مانعی بر سر راه است را رد کرد، اما گفت: «ما باید قبل از تصمیم‌گیری درباره مسائلی مانند آن، همه جوانب مثبت و منفی را متعادل کنیم.»

این الگویی است که در طول ماه‌ها تکرار شده است، زیرا شولز ابتدا از تعهد تجهیزات جدید و سنگین‌تر خودداری کرد، سپس در نهایت با این کار موافقت کرد.

اخیراً، آلمان در اوایل ژانویه اعلام کرد که 40 نفربر زرهی ماردر را به اوکراین می فرستد – این کار را در یک اعلامیه مشترک با ایالات متحده انجام داد که متعهد شد 50 خودروی زرهی برادلی را ارائه دهد.

این تصمیم به دنبال ماه ها درخواست از برلین برای ارسال Marder و فشار بر آن برای بالا رفتن یک پله دیگر به سمت تانک لئوپارد بود.

مارینا میرون، از دپارتمان مطالعات دفاعی در کینگز کالج لندن، گفت که تانک ها مفید هستند، اما تعدادی از عوامل باید در نظر گرفته شوند، از جمله اینکه چه تعداد و چه زمانی، در چه وضعیتی هستند، و خدمه اوکراینی چگونه خواهند بود. آموزش ببینند و وسایل نقلیه را تامین کنند.

میرون به AP گفت که دادن تانک ها “بیشتر یک ژست سیاسی” است تا چیزی که رنگ جنگ را تغییر دهد.

تحلیلگران می گویند که اوکراین به حداقل 300 تانک برای جلوگیری از پیشروی روسیه در استان های دونباس و زاپوریژژیا و همچنین برای یک ضد حمله احتمالی در جنوب شرق این کشور نیاز دارد. در حال حاضر چنین عددی بعید به نظر می رسد.

اوله ژدانوف، تحلیلگر نظامی اوکراینی به AP گفت: «جنگ منابع آغاز شده است. آشکار می شود که موفقیت های اوکراین در جنگ با روسیه مستقیماً به تمایل و آمادگی کشورهای غربی برای تأمین نه تنها تسلیحات دفاعی به کیف، بلکه سلاح های تهاجمی قدرتمند از جمله تانک ها و هواپیماهای مدرن بستگی دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …