رهبر TUC هشدار داد که سوناک با کاهش مالیات قبل از انتخابات خطر “غوغا” عمومی را دارد | TUC

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بلندپایه ترین شخصیت اتحادیه بریتانیا هشدار داده است که اگر ریشی سوناک کاهش مالیات قبل از انتخابات را بر دستمزد بهتر برای پرستاران، کارکنان آمبولانس و معلمان در اولویت قرار دهد، خشم عمومی را برانگیخت.

در حالی که نخست وزیر از قبل از سوی نمایندگان حزب محافظه کار تحت فشار قرار گرفته است تا کاهش مالیات را در بودجه بهار تحریم کند، پل نواک، دبیر کل TUC، هشدار داد که مردم هر گونه اقدامی را محکوم خواهند کرد در حالی که یک سری از اختلافات مربوط به پرداخت های بخش دولتی حل نشده باقی مانده است.

نواک گفت: «سیاست همیشه در مورد انتخاب است. من می ترسم که این خطر واقعی وجود داشته باشد که تحت فشار پشتیبانان خود، نخست وزیر ممکن است وسوسه شود به مواردی مانند کاهش مالیات. ارائه کاهش مالیات در زمانی که او با این بحران های بزرگ در NHS ما و جاهای دیگر مواجه است، یک اشتباه واقعی خواهد بود.

“فکر می کنم غوغایی به پا می شود. صادقانه بگویم، فکر می‌کنم او باید از تاریخ بسیار اخیر حزبش درس بگیرد که معافیت‌های مالیاتی، در زمانی که احساس می‌کند شکاف بین دستمزد فروشگاه‌ها و دستمزد هیئت مدیره در حال افزایش است، اشتباه بزرگی است.»

مداخله نواک در پایان یک هفته کبودی برای سوناک انجام می شود که در آن او با رد درخواست کاهش مالیات، برخی از اعضای حزب خود را عصبانی کرد، به دلیل عدم بستن کمربند ایمنی توسط پلیس جریمه شد و توسط شهردار وست میدلندز، اندی خیابان، توبیخ شد. اکثر محافظه‌کاران ارشد خارج از لندن، در مورد تخصیص بودجه افزایش یافته‌اند.

حامیان نخست وزیران قبلی، بوریس جانسون و لیز تراس، از جمله کسانی هستند که نگران احتیاط سوناک در مورد مالیات هستند، علیرغم آسیب اقتصادی ناشی از تلاش های ناموفق تراس برای کاهش شدید مالیات برای ثروتمندان در سال گذشته. همچنین در دولت این نگرانی وجود دارد که جانسون به زودی با هرگونه مصالحه بر سر ترتیبات تجاری ایرلند شمالی پس از برگزیت مخالفت کند.

در همین حال، سر جیمز دایسون، میلیاردر حامی برگزیت، هفته گذشته از دولت خواست تا در مورد “صورت حساب های مالیاتی بالاتر” برای بخش خصوصی تجدید نظر کند. در حالی که سوناک و صدراعظم او، جرمی هانت، در برابر درخواست ها برای کاهش مالیات قبل از انتخابات در سال آینده مقاومت می کنند، نمایندگان محافظه کار انتظار آنها را دارند.

نواک گفت که به جای کاهش مالیات، در اختیار دولت است که تصمیمات سیاسی را اتخاذ کند که اختلاف طولانی مدت با پرستاران، کارکنان آمبولانس، معلمان و سایر کارکنان بخش دولتی را حل کند.

او گفت: “شما می توانید انتخاب کنید، اگر بخواهید، مالیات سنگین تری از غول های نفت و گاز بگیرید.” “شما می توانید انتخاب کنید که مالیات بر عایدی سرمایه را افزایش دهید. این دولت انتخاب کرده است که این کار را نکند. عموما مردم از انتخاب های این دولت گیج شده اند. او [Sunak] در زمانی که سال گذشته در شهر لندن پاداش رکورد داشتیم، همچنان سقف پاداش های بانکداران را برداشت. اگر شما یک امدادگر هستید، یا یک فیزیوتراپ هستید، یا معلم هستید، یا در واقع یک کارگر راه آهن یا پستچی هستید، به این موضوع نگاه می کنید و فکر می کنید: این دولت اولویت هایش را اشتباه گرفته است.

نواک، سوناک و هانت را متهم کرد که درخواست‌های او برای تشکیل جلسه برای باز کردن قفل مذاکرات پرداخت را نادیده می‌گیرند، در میان نشانه‌هایی که حتی ادارات دولتی نیز به خزانه‌داری به عنوان مانعی برای هرگونه پیشرفت اشاره می‌کنند. او همچنین از ویدیوی رسانه‌های اجتماعی از هانت انتقاد کرد که در آن صدراعظم تهدید تورم را با نشان دادن اینکه چگونه قهوه گران‌تر شده است، به‌عنوان «حمایت‌کننده» توضیح داد.

سوال بزرگ برای من این است: چرا ریشی سوناک و جرمی هانت پنهان شده اند؟ گفت نواک. چرا آنها سر میز نیستند؟ جرمی هانت در پایان نوامبر به یک کمیته منتخب پارلمانی متعهد شد که با رئیس TUC بنشیند. هنوز پیشرفتی حاصل نشده است ما آن جلسه را نداشته ایم. ریشی سوناک هنوز به درخواست من برای ملاقات یا در واقع تعدادی از درخواست‌ها پاسخ نداده است.

فرقی نمی‌کند در بهداشت، آموزش و پرورش و خدمات ملکی باشد. در قلب همه چیز این است که افراد شاغل به یک معامله عادلانه دست نمی یابند. کلید باز کردن قفل این اختلافات در درب شماره 10 و 11 نهفته است و من فکر نمی کنم که شما بتوانید از آن اجتناب کنید. صدراعظم و نخست وزیر باید جلو بیایند، از مخفی شدن دست بردارند و پای میز مذاکره بیایند.»

سارا گورتون، رئیس بهداشت Unison، گفت: «جرمی هانت NHS را بهتر از هر کسی در کابینه می‌شناسد. به عنوان وزیر بهداشت، مذاکرات او با اتحادیه ها منجر به توافق دستمزد شد که به اعتصاب 2015 پایان داد. مانند [health and social care] رئیس کمیته منتخب، او خواستار پرداخت منصفانه شد و خسارت وارده به هنگام لغو کمک هزینه تحصیلی برای کارآموزان NHS را تشخیص داد.

اما به عنوان صدراعظم او انتخاب شده است که فراموش کند. جرمی هانت علیرغم آنچه او می گوید، می داند که افزایش دستمزد برای حل اضطراری کارکنان NHS بسیار مهم است.

سخنگوی دولت گفت: «دولت تمام تلاش خود را برای کاهش تأثیر اعتصابات انجام می دهد، اما روسای اتحادیه ها باید منطقی باشند، دور میز مذاکره بمانند و اعتصابات مخرب را لغو کنند. پرداخت باید مقرون به صرفه و منصفانه باشد، به همین دلیل است که ما توصیه‌های نهادهای مستقل بازنگری حقوق را برای پرداخت بیشتر به کارکنان دولت پذیرفتیم.

افزایش دستمزد متناسب با تورم برای همه کارکنان بخش دولتی در درازمدت برای همه هزینه بیشتری خواهد داشت – بدهی بدتر، تورم را تشدید می کند و برای هر خانوار 1000 پوند اضافی هزینه می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …