جی واین از سایمون یتس برای بردن عنوان Tour Down Under در اولین بازی | دوچرخه سواري

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دوچرخه‌سوار استرالیایی، جی واین، اولین تور داون آندر را پس از کسب مقام دوم در آخرین مرحله، برنده شد. رقیب بریتانیایی سایمون یاتس سعی کرد با حمله دیرهنگام او را بشکند، اما رهبر تیم امارات فورا پاسخ داد و تهدید را خنثی کرد.

ییتس (جایکو آلولا) و پلو بیلبائو اسپانیایی (برنده بحرین) در مجموع 15 ثانیه از وین عقب افتادند و به مرحله نهایی یکشنبه تور سانتوس رفتند. واین در مجموع ۱۱ ثانیه یتس را شکست داد و بیلبائو با ۲۷ ثانیه سوم شد.

واین گفت: “در شروع کار بسیار گیج کننده بود… ما واقعاً مجبور بودیم تمام روز را سرپا نگه داریم.” تیم فوق العاده است. آنها لیاقت این را دارند [leader’s] پیراهن به اندازه من.»

یتس در 2 کیلومتر آخر صعود تا پایان حمله کرد، ستاره استرالیایی تور دو فرانس، بن اوکانر (Ag2r) به او پیوست و واین به سرعت پاسخ داد.

اوکانر آنها را در پایان به بیرون هدایت کرد، اما واین و یتس از او غلبه کردند و سوار بریتانیایی اسپرینت دو تایی آنها را انجام داد.

واین دو مرحله از مسابقات Vuelta a España سال گذشته را برد و برای اولین بار در مسابقات قهرمانی تایم تریل ملی در اوایل این ماه پیروز شد.

او پس از برنده شدن در برنامه آکادمی در پلتفرم محبوب دوچرخه سواری آنلاین Zwift، در طول کووید-19 در سال 2020 قرارداد جهانی تور را تضمین کرد.

Mt Lofty اولین بازی خود را به عنوان یک مرحله پایانی در تور در روز یکشنبه انجام داد، یکی از چندین تغییر کلیدی که استوارت اوگریدی، مدیر مسابقه جدید در مسیر انجام داد.

صعود به تپه قدیمی ویلونگا در جنوب آدلاید برای سال‌ها ویژگی تعیین‌کننده این مسابقه بود، اما این مرحله از مرحله شنبه در آن منطقه کنار گذاشته شد.

در عوض آخرین مرحله 112.5 کیلومتری شامل چهار دور از یک حلقه سخت 25.9 کیلومتری در تپه های آدلاید بود.

یک گروه 13 نفره با حضور مایکل هپبورن، هم تیمی استرالیایی یتس، خیلی قبل از پایان به دام افتادند.

اوگریدی بلافاصله پس از پایان مسابقه در روز یکشنبه در مورد احساسات او پرسیده شد، “در حال حاضر بسیار افتخار می کنم” و سپس مجبور شد از دوربین شبکه هفت دور شود.

اوگریدی لحظاتی عصبی در اوایل مسابقه مردان داشت، بارانی که تایم تریل مقدماتی سه شنبه شب را خراب کرد و تصادف در مرحله یک روز بعد گرفتار شد.

اما این به یکی از بهترین نسخه های تور سانتوس از زمان شروع آن در سال 1999 تبدیل شد.

اوگریدی در اولین نسخه برنده شد و وقتی از او پرسیده شد که دویدن در مسابقه در مقایسه با سواری در آن چگونه است، او پاسخ داد: “خیلی استرس‌زاتر، بسیار کمتر دردناک‌تر.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارینا ویگمن خوشحال است که به بث مید مجروح فرصت بهبودی می دهد | تیم فوتبال زنان انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارینا ویگمن، سرمربی تیم ملی انگلیس، …