النا ریباکینا شماره 1 جهان را مبهوت کرد و به مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا رسید | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در ورزشی که بسیاری از آینده‌دارترین بازیکنان استعداد خود را فوراً نشان می‌دهند، النا ریباکینا وقت خود را گرفت. در دوران جوانی، ریباکینا یک جوان شکوفا بود که تا آخرین سال خود به عنوان جوانی رشد نکرد. هنگامی که او اولین عنوان مهم خود را در زمین های خاکی میلان درست قبل از تولد 18 سالگی خود در سال 2017 به دست آورد، نسل جدیدی از رقبای جوان پیش از این خود را در صدر قرار داده بودند. حریف او در فینال که دو سال از او کوچکتر بود، یک اعجوبه لهستانی به نام ایگا شویتک بود.

این اولین دیدار این زوج و شاید اولین رقابت جدید تنیس زنان بود. روز یکشنبه، در دور چهارم مسابقات آزاد استرالیا، تنها دو قهرمان فعال گرند اسلم فعال در راد لیور آرنا به مصاف هم رفتند و در پایان دو ست کبودی، ریباکینا در برابر بهترین بازیکن جهان پیروز شد.

ریباکینا، قهرمان ویمبلدون، با شکست Świątek، قهرمان اوپن فرانسه و ایالات متحده، با نتایج 6-4، 6-4، برای اولین بار در دوران حرفه ای خود در ملبورن پارک به مرحله یک چهارم نهایی رسید.

اولین یکشنبه مسابقات امسال با یک منظره نادر آغاز شد – دو قهرمان گرند اسلم زنان که برای اولین بار از زمان مبارزه سرنا ویلیامز و آنجلیک کربر در ویمبلدون در سال 2016، هفت سال پیش، در بزرگترین صحنه به مصاف هم رفتند.

Rybakina با یک بیانیه فوری شروع کرد و سرویس های اول و دوم Świątek را از گیم افتتاحیه در حالی که یک بریک زودهنگام و برتری 2-0 را ربوده بود، انجام داد. حتی زمانی که Świątek ثابت شد و استراحت را به عقب کشید، Rybakina همچنان به سلاح های عظیم خود اعتماد کرد و دو برنده بک هند در بازی را برای برتری 4-3 شکست داد.

Świątek در طول فصل تماشایی خود در سال 2022 بسیاری از سبک های بازی را از بین برد و خنثی کرد. اما او همیشه در برابر یک تیرانداز انفجاری در بهترین فرم آسیب‌پذیر بوده است، کسی که می‌تواند سرویس دوم او را فاش کند و حرکت فورهند استادانه‌اش را عجله کند.

ایگا Świątek پس از سقوط به شکست واکنش نشان می دهد.
ایگا Świątek پس از سقوط به شکست واکنش نشان می دهد. عکس: جوئل کارت/EPA

ریباکینا این نقش را تا حد کمال ایفا کرد و در بازی های سرویس خود، شویتک را خفه کرد، اولین ضربه را گرفت و این بازیکن 21 ساله را بسیار عقب تر از خط پایه مجبور کرد. او ست اول را به راحتی انجام داد و دو بک هند برنده را با لیزر انجام داد و سپس یک آس آخر را شکست داد.

هنگامی که Świątek به دنبال سطح خود در ست دوم بود، با ایجاد برتری 3-0 پاسخ داد. اما ریباکینا همچنان به زور کردن سویتک در پشت خط پایه ادامه داد و با ضربات زمینی‌اش زمان را از او ربود و در لحظات مهمی که سرویس‌های بزرگی پیدا کرد تا شماره 1 جهان را حفظ کند. هفت بازی پایانی در حالی که او یکی از بهترین بردهای دوران حرفه ای خود را با یک سرویس نهایی بی اعصاب پایان داد.

اینکه دو قهرمان گرند اسلم باید در اوایل مسابقات با یکدیگر روبرو شوند، پیامد مستقیم این است که ریباکینا، قهرمان بیست و پنجم، هیچ امتیاز رتبه‌ای برای قهرمانی در ویمبلدون در سال گذشته دریافت نکرد، پس از اینکه WTA تصمیم گرفت باشگاه آل انگلیس را در واکنش به تصمیم رویداد تحریم کند. محرومیت بازیکنان روسی از حضور در این رویداد.

علیرغم دستیابی به یکی از دستاوردهای نهایی در ورزش خود، که معمولاً یک دستاورد متحول کننده زندگی بود، شرایط این دختر 23 ساله به اندازه معمول تغییر نکرد. ریباکینا هنوز در رده بیست و پنجم قرار دارد و بخش اعظمی از شش ماه گذشته را صرف رقابت در زمین‌های پایین‌تر کرده است، و به دلیل حضور در زمین، قرعه‌کشی‌های دشواری دریافت کرده است. مشخصات او هنوز نسبتا پایین است.

اما بعدازظهر یکشنبه، ریباکینا یکی از بزرگترین مراحل را در برابر بازیکن غالب این ورزش پیشنهاد کرد. او لحظه ها را تا حد امکان حساب کرد و از عنوان قهرمانی خود در ویمبلدون حمایت کرد و یادآوری واضحی از اینکه چرا برای هر تورنمنتی که وارد می شود مدعی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

الشارپتون هشدار داد که بریتانیا بدون اصلاحات عمیق ممکن است از خشونت پلیس به سبک آمریکایی متحمل شود | نژاد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کشیش آل شارپتون هشدار داده …