“تحقیرهای آیینی”: ستارگان موسیقی آفریقایی برای دریافت ویزا به اروپا تلاش می کنند | اخبار جهان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اما نزیوکا، مجری و دی جی کنیایی معروف به کوکو ام، نزدیک به یک سال منتظر جشنواره Terra Sagrada در کیپ ورد بود. برخی از هنرمندان آفریقایی مورد علاقه او، مانند بودی ساتوا، می نواختند.

اما نزیوکا در ماه گذشته یا در خارج از کشور به جشنواره نرسید. در باجه چک این در کنیا، به او گفته شد که نمی‌تواند سوار پروازش شود، مگر اینکه یک بلیط رفت و برگشت با همان خط هوایی (او با شرکت هواپیمایی دیگری داشت) بخرد تا «ثابت کند» که به خانه بازمی‌گردد. اگرچه نزیوکا به کیپ ورد می رفت، اما در حال عبور از آمستردام بود.

نزیوکا گفت: «کارکنان خطوط هوایی می‌گویند بسیاری از مردم برای ایجاد مشکل در اروپا رفته‌اند، مدارک خود را پاره کرده‌اند، از خروج خودداری کرده‌اند و مجبور به اخراج شده‌اند». توییت کردوی افزود که مقامات خطوط هوایی آشکارا نسبت به “رابطه” او با کشور ترانزیت خود ابراز تردید کرده اند.

او پست ویروسی شد و سیل داستان‌های مشابهی را ایجاد کرد که نشان می‌دهد آفریقایی‌ها معمولاً هنگام سفر به خارج از کشور با محدودیت‌های سفر ناعادلانه و «تحقیرهای آیینی» مواجه می‌شوند.

در اوایل سال جاری، درخواست های ستاره نیجریه ای افروپپ، یمی آلاده برای ویزای شینگن بدون پاسخ ماند. این هنرمند که چندین تور جهانی را در دست دارد، از دریافت ویزای کانادا برای جشنواره بین المللی شب های آفریقا نیز محروم شد. یکی از بنیانگذاران جشنواره، سوزان روسو، به اخبار CTV در کانادا گفت که او متوجه شده است که امتناع این جشنواره به دلیل “دلایل مالی” و ترس از این است که هنرمند “نخواهد کانادا را ترک کند”.

سفر به اروپا و عبور از آن برای آفریقایی ها دشوار است. سه کشور برتر با بالاترین نرخ رد ویزای شینگن از این قاره هستند: گینه بیسائو 53 درصد درخواست هایش رد شد، سنگال 52 درصد و نیجریه 51 درصد. اکثر کشورهای آفریقایی در نیمه پایین رتبه بندی پاسپورت های جهانی قرار دارند و به استثنای اندک موارد، مردم کشورهای آفریقایی باید برای بیش از 100 کشور ویزا بگیرند.

برای دریافت ویزای شینگن، مدارک زیادی مورد نیاز است که می تواند شامل صورتحساب بانکی، پروازهای برگشت، آدرس در خارج از کشور و بیمه نامه مسافرتی باشد. نانجلا نیابولا، نویسنده مسافرت کردن در حالی که سیاه.

داستان‌هایی درباره آفریقایی‌هایی که در معرض بدقولی‌های سفر قرار می‌گیرند یا از آنها خواسته می‌شود الزامات غیرشفاف را رعایت کنند، رایج است، و مسافرانی مانند Nzioka می‌دانند که توانایی آنها در سفر به چیزی بیش از مدارک آنها بستگی دارد. این هنرمند که اغلب برای تورها و اجراها سفر می کند، قبلاً با موانعی مشابه موانعی که در ماه گذشته با آن روبرو بود روبرو شده بود. هنگام سفر به تونس از طریق ایتالیا برای جشنواره دیگری در سال 2019، پاسپورت وی ضبط شد. او ادعا می کند که به مدت سه ساعت توسط پنج نفر مختلف در مورد ویزای خود و اینکه چرا مسیر مستقیمی را انتخاب نکرده است مورد بازجویی قرار گرفته است.

او معتقد است که مقامات کلیشه ای از او، زنی تیره پوست با قیطان های بلند ساخته اند. او به یاد می آورد که آنها می گفتند: «ما می دانیم که دخترانی مانند شما برای انجام چه کارهایی در آنجا می روند.

نیابولا می‌گوید: «تصور این است که مسافران خاصی با پیش‌زمینه‌های نژادی متفاوت ذاتاً به دلیل شخصیتی که هستند، ریسک‌پذیرتر هستند.»

اتباع آفریقایی که به دلایل حرفه ای یا تجاری به دنبال بازدید از انگلستان هستند بیش از دو برابر نرخ امتناع سایر ملیت ها را تجربه می کنند. Nzioka به دلیل شرایط سختگیرانه ویزا، که شامل اثبات مالکیت ملک در کشور خود می شود، نمایش های خود را در بریتانیا از دست داده است.

گفتن اینکه من اینجا زندگی می کنم کافی نیست. من اینجا ازدواج کردم نزیوکا می گوید: من اینجا بچه دارم. “آنها مانند: “آیا شما دارایی در خانه دارید؟”

نزیوکا گفت که چنین الزاماتی می تواند دید هنرمندان آفریقایی را محدود کند. “شما می توانید دی جی های زن آفریقایی که در اروپا تور می کنند را یک دست بشمارید.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …