خروج خاموش پوپیرین از اوپن استرالیا باعث می شود ستاره در حال ظهور شلتون درخشان بدرخشد | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو روز پیش، الکسی پوپیرین، جان کین آرنا را در حالی که به تازگی تیلور فریتز، شماره 9 جهان را شکست داده بود، با اشک ترک کرد و با انجام دور سوم، بهترین نتیجه خود را در یک گرند اسلم برابر کرد. اگر شنبه شب هنگام خروج از همان محل گریه می کرد، اجازه نمی داد کسی آن را ببیند، زیرا به محض از دست دادن اولین امتیاز از دو مسابقه، نمی توانست به سرعت از آنجا خارج شود، اما قبل از ناپدید شدن در سالن، یک موج گذرا ارائه داد. تونل

به درستی یا نادرست، ناراحتی پوپیرین از آمریکایی بسیار شیفته فوراً او را در برابر آمریکایی بعدی که کمتر تخیل داشت تبدیل کرد. اما بن شلتون به خودی خود یک ستاره در حال ظهور است، و چپ دست 20 ساله با سرویسی حتی بزرگتر از پوپیرین و خونسردی وارد زمین شد که علیرغم حمایت کل عرصه از مرد دیگر، تزلزل نکرد.

شلتون پس از ارسال پوپیرین 6-3، 7-6 (4)، 6-4 گفت: “من از تنیس کالج آمده ام و واقعا فکر می کردم آنجا غوغایی است، اما این استادیوم چیز خاصی است.” می‌دانم که شما بچه‌ها امروز برای پسر شهر خود می‌رفتید و من اکثریت جمعیت را در کنار خود نداشتم، اما از اینکه همه از من حمایت کردند، تشکر می‌کنم، واقعاً لذت بخش است.»

شلتون آماده برای رویارویی با پوپیرین آمده بود. او در چند هفته گذشته این مرد 23 ساله استرالیایی “مردم قلدری در اطراف زمین” را دیده بود و به این نتیجه رسید که برای داشتن شانس برنده شدن باید “آن را برای او بیاورد”. احتمالاً همچنین کمک کرد که پوپیرین در دو پیروزی قبلی خود در پنج ست در ملبورن پارک، هشت ساعت و نیم را در زمین سپری کرده بود، اگرچه رفتار او بیشتر تنش به نظر می رسید تا خسته.

با وجود هل دادن شلتون به نقطه شکست در گیم ابتدایی مسابقه، همتای او با کمی سر و صدا ست را انجام داد و سرویس های دوم را با سرعت 206 کیلومتر در ساعت و اولین سرویسش با سرعت 226 کیلومتر در ساعت به پایان رسید. پوپیرین همچنان در حال سرویس زدن و ضربه زدن با قدرت بود، فقط شلتون همین کار را انجام می‌داد اما با تنوع بیشتری که در ست دوم تای بریک نشان داده شد، در حالی که در مینی‌بریک 5-4 پیش می‌رفت، او آخرین بازی خود را دنبال می‌کرد. سرویس زمین لرزان با دراپ شات هوشمندانه و برنده امتیاز.

در پایان، مهارت لمس تفاوت بود، به این معنی که شلتون در دور چهارم با جی جی ولف، هموطن و دوست خود روبرو خواهد شد. استرالیا با الکس دی میناور به عنوان تنها امید محلی باقی مانده در قرعه کشی مردان باقی مانده است.

اگر غیبت و خروج زودهنگام نام‌های سرشناس در این اوپن استرالیا یک خط نقره‌ای وجود داشته باشد، این ظهور استعدادهایی است که در غیر این صورت ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. پوپیرین که در رتبه 113 قرار گرفت و در ششمین کمپین قرعه کشی اصلی خود با استفاده از یک وایلد کارد، به شایستگی توجهات را برای فصل 2023 به خود جلب کرده است که در حال حاضر بیش از کل پیروزی در سال 2022 خود به دست آورده است، که در طی آن او 5 مورد از 22 پیروزی خود را برد. مسابقات در سطح تور

این پنجمین حضور در دور سوم یک مسابقه بزرگ نشان‌دهنده چیزی شبیه به ظهور است، به ویژه با شکست او از شماره 7 جهان، فلیکس اوگر-آلیاسیم، در رویداد گرم‌آپ بین‌المللی آدلاید این ماه آغاز شد.

بن شلتون پس از شکست الکسی پوپیرین جشن می گیرد.
بن شلتون پس از شکست الکسی پوپیرین جشن می گیرد. عکس: جیمز راس/EPA

او همچنین مدتی را در چندین کشور گذرانده است و با خانواده خود به دبی و سپس در سال 2010 به اسپانیا نقل مکان کرد و در سال های اولیه نوجوانی قبل از پیوستن به آکادمی موراتوگلو در فرانسه در زمین های خاکی در اروپا آموزش دید. او به زبان های انگلیسی، روسی و اسپانیایی صحبت می کند.

مسیر شلتون تقریباً مخالف قطب است. پسر بازیکن سابق برایان شلتون – که اکنون مربی پسرش است – 12 ماه گذشته او آنقدر پربار بوده است که تقریبا 500 پله در رده بندی صعود کرده است و ملبورن پارک را با یک پله بالاتر از جایگاه فعلی خود که شماره 89 است ترک خواهد کرد. این مسابقات نه تنها دومین حضور او در گرند اسلم، پس از شکست در دور اول US Open در سال گذشته، بلکه اولین سفر او به خارج از کشورش است.

او در مورد صعود سریع خود گفت: “من از هر چیزی در 100 نفر برتر خوشحال می شدم.” می‌خواستم روند را آهسته پیش ببرم و مطمئن شوم که واقعاً بازی‌ام را توسعه می‌دهم و امتیازها را دنبال نمی‌کنم، و از جایی که هستم واقعا راضی هستم. این لحظه لحظه ای است

در 12 یا 13 سال اول زندگی‌ام قسم خوردم که هرگز تنیس بازی نخواهم کرد – این کار پدرم بود و به او اجازه می‌دادم آن را داشته باشد. اما من عاشق این ورزش شده ام و امیدوارم بتوانم از آن حرفه ای بسازم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …