زلنسکی در مراسم یادبود قربانیان سقوط هلیکوپتر اوکراین شرکت کرد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ولودیمیر زلنسکی که گریان بود روز شنبه در مراسم یادبود هفت مقام ارشد وزارت کشور که در سقوط هلیکوپتر کشته شدند شرکت کرد.

دنیس موناستیرسکی، وزیر کشور سابق، معاون وی و پنج مقام بلندپایه دیگر در روز چهارشنبه بر اثر برخورد هلیکوپتر سوپر پوما ساخت فرانسه آنها با یک مهد کودک در حومه شرقی کیف در شرایط مه کشته شدند.

هفت نفر دیگر از جمله یک کودک نیز کشته شدند. مقامات در حال بررسی علت سقوط هواپیما هستند.

این بالگرد چند روز پس از کشته شدن حداقل 45 نفر در حمله موشکی روسیه که بخش‌هایی از آپارتمان‌ها را در شهر دنیپرو در جنوب شرقی این کشور با خاک یکسان کرد، سقوط کرد.

در میدان نبرد، نیروهای اوکراینی در حال مقابله با یورش بی امان روسیه در شرق هستند، جایی که مسکو منابع عظیمی را برای پیشرفت های تدریجی 11 ماه پس از تهاجم تمام عیار خود صرف کرده است.

رئیس جمهور اوکراین روز شنبه در یک پست تلگرامی نوشت: غم وصف ناپذیر روح را فرا گرفته است. اوکراین هر روز بهترین پسران و دختران خود را از دست می دهد.

زلنسکی و همسرش اولنا زلنسکا در مرکز فرهنگی خانه اوکراین در مرکز کیف به بستگان قربانیان ادای احترام کردند. جمعیتی از عزاداران بیرون به سمت میدان استقلال حرکت کردند.

رئیس اطلاعات نظامی کشور، کیریلو بودانوف، مرگ موناستیرسکی را یک خسارت بزرگ توصیف کرد.

او با اشاره به مقاومتی که اوکراین از زمانی که مسکو در 24 فوریه سال گذشته تهاجم خود را آغاز کرد، به رسانه‌های اوکراینی گفت: «اگر Monastyrskyi نبود، همه چیز می‌توانست کاملاً متفاوت باشد».

او یک قهرمان واقعی این کشور است.

سخنگوی پلیس روز پنجشنبه گفت که Monastyrskyi به مکانی نزدیک خط مقدم پرواز کرده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …