اولین اقدام صنعتی در آمازون انگلستان امیدوار است که به دشمنی اتحادیه این شرکت ضربه بزند | آمازون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارگران آمازون در یک انبار بزرگ در کاونتری روز چهارشنبه یک اعتصاب تاریخی برگزار می‌کنند – اولین باری است که فعالیت‌های این غول تحویل در بریتانیا تحت تأثیر اقدامات صنعتی قرار می‌گیرد.

دلیل فوری اختلاف، افزایش دستمزد 50 درصدی در ساعت بود که به کارکنان انبار در تابستان پیشنهاد شد، که بسیاری احساس کردند توهین آمیز بود – به ویژه پس از آن که در سراسر همه گیری کووید کار کرده بودند.

اما کارکنان همچنین از شیفت های طاقت فرسا شبانه روزی و نظارت مداوم و دقیق توسط مدیریت شکایت دارند.

یکی از کارگران اخیرا به این موضوع گفت نگهبان این که بدون ثبت نام برای یک هفته 60 ساعته، تامین مخارج زندگی غیرممکن بود. او گفت: «من قایق جف بزوس را نمی‌خواهم. من قطعا موشک او را نمی‌خواهم. اما من فقط می خواهم زندگی کنم.»

این داستانی است که در کمپین‌های کارگران آمازون در سرتاسر جهان شنیده می‌شود، از جمله در ایالات متحده، جایی که اخیراً موفقیت‌های قابل‌توجهی در به رسمیت شناختن اتحادیه‌ها به دست آمده است.

دریک پالمر، نایب رئیس اتحادیه کارگری آمازون ایالات متحده، که اخیراً در یک نبرد به رسمیت شناختن در مرکز اجرای آمازون در استاتن آیلند، نیویورک برنده شد، از اقدام این هفته در کاونتری حمایت کرده است.

Taiwo Owatemi، نماینده محلی حزب کارگر نیز حمایت می کند، زیرا به تجربیات کارگران در انبار گوش داده است، که در سایتی است که قبلاً توسط خودروساز جگوار لندرور اشغال شده بود.

این شرکت ادعا می‌کند که نسبت به این تعطیلی آرام است و اصرار دارد که اعتصاب‌کنندگان بخش کوچکی از نیروی کار آن در کاونتری را تشکیل می‌دهند و این اقدام آنها تأثیر کمی یا هیچ تأثیری بر عملیات آن نخواهد داشت. همچنین به پرداخت هزینه زندگی 500 پوندی ارائه شده به همه کارکنان در دوره شلوغ کریسمس اشاره می کند.

آمازون در مورد اعداد درست می گوید: اتحادیه GMB حدود 300 عضو را در سایت کاونتری ثبت نام کرده است و تخمین می زند که تعداد کل کارکنان 1400 یا بیشتر است.

اما اتحادیه اقدام روز چهارشنبه را به عنوان گامی تاریخی در نبرد 10 ساله برای سازماندهی در انبارهای آمازون در سراسر بریتانیا، در مواجهه با خصومت مستند این شرکت با اتحادیه های کارگری، می داند.

تقاضای دستمزد 15 پوند در ساعت GMB به نظر می رسد دست کم ضعیف است. این سازمان می‌گوید که اعضای آن در حال حاضر ساعتی 10.50 پوند حقوق می‌گیرند که نشان دهنده افزایش 45 درصدی است. و برخلاف هزاران پرستار، پزشک، معلم یا راننده قطار، اقدامات صنعتی این 300 کارگر انبار بعید است که تأثیری بر زندگی روزمره هر کسی بگذارد.

پس زمینه اقتصادی نیز از زمانی که اتحادیه برای اولین بار در تابستان گذشته آغاز به کار کرد، تاریک شده است: حجم فروش خرده فروشی در ماه دسامبر 1 درصد کاهش یافت، که نشان دهنده چالش های سخت پیش روی این بخش است.

آمازون اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد سه انبار در بریتانیا و همچنین هفت سایت تحویل کوچکتر را ببندد و 1300 شغل را در معرض خطر قرار دهد.

اما اعضای GMB امیدوارند که بتوانند توجه عموم را به شرایطی جلب کنند که برخی از کسانی که کارشان پشت بسته های مقوایی قهوه ای رنگ است که هر روز به درهای بالا و پایین بریتانیا می رسند.

استوارت ریچاردز، سازمان‌دهنده GMB برای وست میدلندز، می‌گوید که از زمانی که نتایج رای‌گیری اعتصاب کاونتری در دسامبر اعلام شد، اتحادیه از تعداد فزاینده‌ای از کارگران ناامید در دیگر تأسیسات آمازون شنیده است که مشتاق شنیده شدن صدایشان هستند.

او به طول‌هایی اشاره می‌کند که به نظر می‌رسد شرکت برای ناکام گذاشتن تلاش‌ها برای سازماندهی کارکنان خود انجام داده است، و می‌گوید که انبار کاونتری در مقایسه با سایر امکانات به یک «قلعه کوچک» با دوربین‌های مدار بسته و نگهبانان امنیتی تبدیل شده است. این شرکت می‌گوید این اقدامات احتیاطی استاندارد هستند و همه بازدیدکنندگان سایت‌های آمازون باید همراهی شوند.

او می‌گوید: «من الان حدود 25 سال است که در اتحادیه فعالیت می‌کنم و هرگز با کارفرمایی برخورد نکرده‌ام که اصلاً از ورود به هر نوع تعامل امتناع کند. “در نهایت، هدف واقعی فقط یک قدم نزدیک‌تر شدن به کشاندن روسای آمازون، لگد زدن و جیغ زدن برای صحبت با ما است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …