سندی توکسویگ برای ملاقات با اسقف اعظم کانتربری بر سر ازدواج همجنس گرایان | دین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سندی توکسویگ گفته است که با اسقف اعظم کانتربری برای صرف قهوه ملاقات خواهد کرد، زیرا اسقف های این هفته از ازدواج همجنس گرایان خودداری کردند اما گفتند که مشارکت مدنی می تواند در کلیسا برکت داده شود.

پخش کننده و نویسنده که همجنس گرا است روز شنبه در توییتی نوشت: “به روز رسانی سریع – هفته آینده با اسقف اعظم کانتربری برای یک قهوه وعده داده شده طولانی ملاقات خواهم کرد.”

به روز رسانی سریع – هفته آینده با اسقف اعظم کانتربری برای یک قهوه وعده داده شده طولانی ملاقات خواهم کرد.

— سندی توکسویگ (@sanditoksvig) 21 ژانویه 2023

کلیسای انگلستان روز چهارشنبه یک عذرخواهی عمومی از اسقف های خود به اشتراک گذاشت “به دلیل رفتار کلیسای انگلیس با افراد LGBTQI+”.

کلیسای انگلیس همچنین طرح هایی را برای برکت دادن به زوج های همجنس گرا که به طور قانونی ازدواج کرده اند، تشریح کرد، که در مجمع عمومی کلیسای مورد بحث قرار خواهد گرفت.

با این حال، زوج های همجنس باز هم نمی توانند در کلیسا ازدواج کنند و برکات ازدواج همجنس گرایان به صورت داوطلبانه برای روحانیون خواهد بود. کلیسا موضع خود را تغییر نخواهد داد که ازدواج فقط بین زن و مرد است.

جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری، گفت که از تغییر موضع کلیسا “بسیار خوشحال” است. با این حال، ولبی گفت که او مسئولیت شبانی کلیسای جهانی آنگلیکن را بر عهده دارد و شخصاً ازدواج همجنس‌گرایان را برکت نمی‌دهد «تا این مراقبت‌های شبانی به خطر نیفتد».

ملاقاتی بین توکسویگ و ولبی مدتها بود که در حال انجام بود. توکسویگ – که مجری برنامه هایی مانند QI و The Great British Bake Off بود – در ماه اوت پس از تایید مجدد قطعنامه سال 1998 مبنی بر گناه بودن رابطه جنسی همجنس گرایان، نامه ای سرگشاده به ولبی به اشتراک گذاشت.

اسقف اعظم کانتربری، جاستین ولبی
جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری، گفته است که شخصاً ازدواج مدنی همجنس گرایان را برکت نخواهد داد. عکس: جاناتان بردی / پی

“به طور جدی، با وضعیتی که جهان در آن است، این چیزی است که شما می خواستید روی آن تمرکز کنید؟” او نوشت. «تو مسائل مبرم‌تر دیگری مثل، نمی‌دانم، جنگ یا فقر نداشتی؟»

او ادامه داد: این یک موضوع جدی است. «زندگی افراد LGBTQ+ در اینجا در خطر است.

من در طول سال‌ها چندین تهدید به مرگ معتبر داشته‌ام که گاهی به کمک بسیار مهربانانه گروه جنایات نفرت پلیس نیاز دارد. هر یک از آن تهدیدها از سوی یک مسیحی انجیلی آمده است.

توکسویگ در پایان نوشت: “به من زنگ بزن، جاستین.” «بیا قهوه بخوریم. بذار باهات حرف بزنم تو هرگز نمی دانی، حتی ممکن است تو را ببخشم.»

ولبی با نامه‌ای سرگشاده از خودش پاسخ داد و گفت که «دوست دارد با توکسویگ بنشیند و قهوه بنشیند و صحبت کند».

اسقف اعظم نوشت: «نفرت و تهدیدهایی که شما – و بسیاری دیگر از LGBTQI+ – به نام عیسی مسیح تجربه کرده اید، گناه است. من مطلقاً در این مورد شک ندارم و می خواهم در موقعیت خود هیچ شکی نداشته باشم. کلیسای انگلستان با این دیدگاه موافق است و به شدت با تبدیل درمانی مخالف است.

در مورد مسیحیت که اساس و پایه گذاری شده و عاشقانه زندگی می کند، چیزهای بیشتری برای گفتن وجود دارد، و بعداً می توانیم در مورد آن عمیق تر صحبت کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارآگاه به بازپرس می گوید که پرونده حمله به جیک دیویسون باید به CPS ارسال می شد اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک کارآگاه اعتراف کرد که …