لیام اسمیت کریس یوبانک جونیور را با توقف دور چهارم شگفت زده کرد | مشت زنی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لیام اسمیت شنبه شب کریس یوبانک جونیور را در چهارمین دور مسابقه میان وزن خود در منچستر با اقتدار وحشیانه و بالینی متوقف کرد. پیروزی قاطع او، پس از یک مبارزه اولیه رقابتی و جذاب، خصومت در حال جوشش بین دو مرد را برطرف کرد و به اسمیت حق داد تا در دعواهای بسیار معتبرتری شرکت کند. در حالی که هیچ عنوانی در این مسابقه داخلی بین دو رقیب سرسخت محلی در خطر نبود، اسمیت می‌دانست که شکست چهارم در مبارزه سی و هفتم او برای آینده‌اش ویرانگر خواهد بود. یوبانک جونیور که در 33 سالگی یک سال جوانتر است، زیر مشت های ضربی اسمیت مات و مبهوت به نظر می رسید.

یوبانک جونیور که در اوایل راند تعیین کننده تکان دهنده در گوشه خود قرار گرفته بود، گرفتار انبوهی مبهم از ضربات شد که به یک قلاب چپ و یک دستبند به سمت راست ختم شد که او را به سمت بوم مچاله می کرد. دستکش سمت راستش ناامیدانه سعی می‌کرد طناب‌ها را بگیرد تا بتواند خودش را روی پاهایش بکشد. وقتی او موفق شد از جایش بلند شود، یوبانک در حالت مستی به سمت داور ویکتور لافلین تلوتلو خورد، اما او به وضوح صدمه دیده و گیج شده بود. در حالی که لافلین می شمرد، دستانش را باز کرد، پرسشگرانه. انگار داشت از داور می‌پرسید که چرا هنوز فریاد می‌زند «شش… هفت… هشت».

اما این شمارش به اندازه کافی طولانی نبود که سر یوبانک جونیور روشن شود. اسمیت او را پاره کرد و حتی با وجود اینکه هیچ یک از مشت‌ها به‌خصوص آسیب‌رسان به نظر نمی‌رسید، یوبانک جونیور در حال چرخیدن بود. او دوباره در یک توده به هم ریخته پایین رفت و لافلین به درستی وارد عمل شد تا او را نجات دهد. به نظر می رسید که واقعیت شکست او ناگهان باعث شد یوبانک به یک اقدام بیهوده سرپیچی کند. او داور را هل داد و با ناراحتی به سمت اسمیت دوید، انگار که می خواهد به مبارزه ادامه دهد. اسمیت به عقب برگشت تا از خود دفاع کند اما سرنشینان خودش به داخل رینگ پریدند تا یوبانک جونیور را از دست خودش نجات دهند.

هنگامی که یوبانک به گوشه اش هدایت شد، تورم وحشتناکی به وضوح زیر چشم راستش رشد کرد. پایان برای مردی که علیرغم شکست در دو مبارزه از 34 مبارزه قبلی خود، هرگز در معرض خطر سقوط قرار نگرفته بود. ده روز پیش او به من به “فک آهنین” خود می بالید که ادعا می کرد “از پیرمرد من به ارث برده است.” اما حتی Eubank Sr در مراحل آخر حرفه خود به شدت آسیب دید و پسرش باید با دقت به آینده خود فکر کند.

اسمیت عموماً در سوپر ولتر مبارزات انتخاباتی کرده است – یک بخش کمتر از یک وزن متوسط ​​معتبر در یوبانک جونیور. اسمیت چشمگیر، موهای خاکستری اش که قدرت و قدرت مشت زدنش را رد می کرد، در دور سوم آزمایش شده بود که یک سری آپرکات های تکان دهنده یوبانک جونیور فرود آمد. به نظر می رسید یوبانک جونیور، که با خونسردی پشت ضربه تیز خود در دو راند ابتدایی باکس شده بود، بعد از اینکه انفجار زودهنگام تهاجمی اسمیت توجه را به خود جلب کرد، شروع به کنترل خود کرد.

لیام اسمیت پس از شکست دادن کریس یوبانک جونیور خوشحالی خود را نشان می دهد.
لیام اسمیت پس از شکست دادن کریس یوبانک جونیور خوشحالی خود را نشان می دهد. عکس: Alex Livesey/Getty Images

تعداد زیادی سوزن بین مبارزان در حال افزایش بود و اسمیت در وزن کشی روز پنجشنبه واکنش احمقانه ای نشان داد که او به هوموفوبیا متوسل شد. یوبانک جونیور در وزن کشی روز بعد که بازوبند رنگین کمانی را بر بازو بسته بود، با کلاس پاسخ داد و نشان داد که چرا پس از سال ها رد شدن به عنوان یک بوکسوری سرد و متکبر که قدرت پول سازی مستقیماً با او مرتبط بود، کمی محبوب تر شده است. وضعیت پدر به عنوان قهرمان سابق جهان

اما این شکست کوبنده – پس از باخت های قبلی به مبارزان بسیار خوب در بیلی جو ساندرز و جرج گرووز – باید به هر توهم ماندگاری مبنی بر اینکه او می تواند با پدرش در قهرمانی جهان برابری کند پایان دهد. یوبانک جونیور همچنین اخیراً به من گفت که نگران آسیب مغزی است که بوکس می تواند ایجاد کند و بنابراین فقط می توان امیدوار بود که او موافقت کند که بقیه عمر خود را در سمت امن طناب ها زندگی کند.

Eubank Sr در سن 32 سالگی از بوکس بازنشسته شد و پسر 33 ساله او بهتر است از او پیروی کند. با این حال، این احتمال وجود دارد که یوبانک جونیور به مبارزه ادامه دهد تا یکی از بزرگترین نام های بوکس بریتانیا باقی بماند.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

او قربانی نسبتاً بیگناهی از جنجال های مربوط به لغو مسابقه قبلی اش مقابل کانر بنن در اکتبر گذشته بود. آزمایش بن از نظر کلومیفن مثبت شده بود، دارویی که تستوسترون را در مردان افزایش می‌دهد، اما یوبانک جونیور آنقدر مشتاق مبارزه بود که با وجود کاهش وزن خطرناک برای رسیدن به حداکثر وزن 157 پوندی، قبول کرد که مقابل بن وارد رینگ شود. برای مسابقه تولید شده اما مضحک آنها پرسود. او اعتراف می‌کند که اگر این مسابقه برگزار می‌شد، یک حماقت بود و به زودی با چالش جدی اسمیت موافقت کرد – جنگجوی بزرگ‌تر و با تجربه‌تر از بن. تأثیر آن کاهش وزن و هرج و مرج حول یک حادثه شرم آور در بوکس بریتانیا ممکن است بر یوبانک جونیور تأثیر بگذارد.

اما هیچ کدام از اینها نباید از کیفیت عملکرد اسمیت بکاهد. او از سال 2008 به صورت حرفه ای مبارزه می کند و با برنامه بازی هوشمندانه و اراده ای آهنین وارد این مسابقه شد. اسمیت می تواند از پیروزی لرزان خود در منچستر رضایت عمیقی داشته باشد و به روزهای حقوقی بسیار بزرگتر و نبردهای مهم در سال پیش رو نگاه کند. سرنوشت متضاد اسمیت و یوبانک جونیور، دو مرد ناهمگون، نمی توانست در پایان خشونت آمیز یک شب پرآشوب در منچستر، بدتر به نظر برسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …