پیشنهادات جهانی دو و میدانی برای حفظ مسیر زنان ترنس در رده زنان | ورزشکاری

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مسابقات جهانی دو و میدانی قرار است درها را برای رقابت زنان تراجنسیتی در بالاترین سطح بر اساس پیشنهادهای جدید بحث برانگیز که در ماه مارس به رأی گذاشته می شود، باز نگه دارد.

تحت “گزینه ترجیحی” هیئت حاکمه، حداکثر تستوسترون پلاسما مجاز برای زنان ترنس از پنج نانومول در لیتر به 2.5 نانومول در لیتر به نصف کاهش می یابد – و همچنین آنها باید به جای 12 ماه به مدت دو سال زیر آستانه مجاز باقی بمانند. در حال حاضر مورد است.

با این حال، این گزینه احتمالاً با توجه به اینکه در سند مشاوره خود که توسط آبان نیوز مشاهده شده است، می پذیرد که زنان ترنس “پس از 12 ماه” درمان هورمونی، مزیتی در توده عضلانی، حجم و قدرت نسبت به زنان سیس دارند – و که “داده های تجربی محدود” نشان می دهد که این مزایا پس از آن ادامه می یابد.

این سند می افزاید: «قرار گرفتن در معرض بلوغ همچنین منجر به تفاوت های جنسی در قد، وزن، طول بال (پرتاب)، ساختار لگن و اندام تحتانی می شود. این تفاوت‌های آناتومیکی مزیت ورزشی بعد از بلوغ برای برخی رویدادهای ورزشی ایجاد می‌کند و به سرکوب سطح تستوسترون خون در زنان ترنس پس از بلوغ پاسخ نمی‌دهد.

با این حال، World Athletics معتقد است که گزینه ترجیحی آن کار خواهد کرد زیرا “اجازه می دهد تغییرات قابل توجهی (اگرچه کاهش کامل در ترکیب بی هوازی، هوازی و بدن وجود ندارد) و در عین حال مسیری را برای واجد شرایط بودن زنان ترنس و 46 فرد XY برای رقابت در مسابقات فراهم می کند. دسته بندی زنانه”.

قوانین جدید همچنین در مورد ورزشکارانی با تفاوت در رشد جنسی مانند کستر سمنیا – که 46 فرد XY با بیضه هستند اما به عنوان یک زن بزرگ شده اند – در تمام رشته های ورزشی در سطح نخبگان اعمال می شود. همانطور که اوضاع پیش می‌آید، ورزشکاران مبتلا به DSD فقط باید تستوسترون خود را در مسابقاتی از 400 متر تا یک مایل کاهش دهند.

در سند مشاوره آمده است: “هر دو مقررات DSD و تراجنسیتی برای ورزشکارانی اعمال می شود که 46 نفر XY هستند و قصد دارند در رده زنان رقابت کنند.”

تجزیه و تحلیل موارد DSD مشاهده شده در ورزشکاران نخبه نشان می دهد که بیشتر ورزشکاران 46 نفر XY هستند که بیضه هایی دارند که غلظت تستوسترون را در محدوده مردانه تولید می کنند و نسبت به اثرات آندروژن ها حساس نیستند. تا آنجا که به عملکرد ورزشی مربوط می شود، هیچ تفاوت معنی داری بین یک فرد 46 XY DSD، یک مرد cis و یک زن ترنس قبل از انتقال وجود ندارد. بنابراین، در این زمینه نیاز به یکپارچگی بین قوانین ترنسجندر و DSD وجود دارد.

یکی از سخنگویان World Athletics گفت که ارائه یک گزینه ترجیحی “بهترین راه برای جمع آوری بازخورد سازنده است، اما این بدان معنا نیست که این گزینه ای است که به شورا ارائه می شود یا در واقع پذیرفته می شود” و قول داد که در آینده به طور گسترده تری مشورت خواهند کرد. هفته ها

آنها افزودند: “از نظر مقررات واجد شرایط بودن زنان، ما علم و تحقیقات دهه و بیشتر در این زمینه را دنبال خواهیم کرد تا از رده زنان محافظت کنیم، عدالت را در مسابقات خود حفظ کنیم و تا حد امکان فراگیر باقی بمانیم.” .

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس تحقیقات جدید، از …