ارلینگ هالند، تیم های سیستم محور و نقش گلزن | ارلینگ هالند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Erling Haaland یک پدیده است. فقط این نیست که او در این فصل 22 گل به ثمر رسانده است، به اضافه 5 گل دیگر در لیگ قهرمانان. این حسی است که او از توقف ناپذیر بودن ارائه می دهد: تقریباً شکست ناپذیر از نظر سرعت، تقریباً غیرممکن است که توپ را از زمین جدا کنید و همچنین با یک چشم بالینی برای گلزنی.

شخصیت بلغمی و تقریباً متزلزل او او را وحشتناک تر می کند. او در مورد هدف مخفی که در این فصل برای خود تعیین کرده است شوخی می کند. او یک فرد خودساز نیست: او با اعداد رکوردشکنی گل می زند، ظاهراً به این دلیل که آن را خنده دار می داند. او مانند توسعه دهنده اولیه در سال هشتم فوتبال بازی می کند و به همین دلیل بازی را تقریباً به طرز خنده داری آسان می کند. در تاریخ این ورزش تنها تعداد اندکی از مهاجمان وجود داشته اند که چنین توانایی فیزیکی و فنی را با هم ترکیب کرده اند.

برنابه فریرا وجود داشت، بازیکن آرژانتینی به خاطر قدرت ضربه اش، ملقب به خمپاره روفینو. زمانی که ریورپلات در سال 1932 او را با 23000 پوند از تیگره به خدمت گرفت، این اولین باری بود که رکورد نقل و انتقالات جهانی در اختیار باشگاهی از خارج از بریتانیا بود. رونالدوی برزیلی بود که حتی در دهه 90 نسبتاً دفاعی، قبل از آسیب دیدگی زانو به شتاب انفجاری او، در یک بازی گلزنی کرد. و ادوارد استرلتسف بود.

استرلتسف اکنون بیشتر به عنوان مهاجم جوان باهوش تورپیدو مسکو شناخته می شود که در آستانه جام جهانی 1958 دستگیر شد، به تجاوز جنسی محکوم شد و قبل از بازگشت برای قهرمانی در لیگ به مدت شش سال زندانی شد. زمان او در گولاگ و تلاش‌های مختلف برای پاک کردن نامش، به‌طور قابل‌توجهی بر بحث درباره او مسلط است، اما حرفه‌اش همچنین مسائل تاکتیکی آشکاری را مطرح می‌کند.

در دیناموکیف دهه بعد، ویکتور ماسلوف در واقع مفاهیم مدرن پرسینگ را ابداع کرد. ایده های او زمانی که در سال 1957 مجدداً در تورپدو منصوب شد به آن نقطه نرسیده بود، اما او قبلاً به تیم به عنوان یک واحد یکپارچه فکر می کرد و آگاه بود که چگونه اقدامات یک بازیکن در یک قسمت از زمین می تواند پیامدهای تاکتیکی عمیقی در جای دیگر داشته باشد.

او به استعداد بی‌نظیر استرلتسف اذعان داشت، اما هرگز به اندازه دیگران از او می‌ترسید. تا حدی این احتمالاً به این دلیل بود که او خیلی زود تشخیص داد که بازی‌های وحشی‌اش چقدر خطرناک است، و به نظر می‌رسد در مواقعی صبر خود را با ستاره‌اش در ماه‌های سخت بین موفقیت المپیک 1956 و دستگیری بازیکن از دست داده است. اما می توان ابهامات تاکتیکی را نیز ردیابی کرد و تنها پس از زندانی شدن استرلتسف بود که ماسلوف در سال 1960 تورپدو را به اولین قهرمانی لیگ خود رساند.

وقتی استرلتسف از گولاگ برگشت، بازیکنی متفاوت بود. سرعتش رفته بود و عمیق تر می رفت. مهاجمی که با قدرتش مشخص شده بود، شروع به صحبت در مورد ترجیح دادن شوت هایی کرد که به آرامی روی خط می چرخید تا ضربه هایی که به تور برخورد می کردند. او که از نظر جسمی ضعیف شده بود، مجبور بود روش جدیدی برای بازی بیاموزد و تا حدی این کار را انجام داد، تا به اژدرها کمک کند تا در سال 1965 دومین قهرمانی خود در شوروی را کسب کنند.

اما بازی تغییر کرده بود و او نمی توانست به اندازه کافی تغییر کند تا خود را با این دنیای جدید از سیستم ها و مسئولیت ها تطبیق دهد. استرلتسف جوایز انفرادی را به دست آورد زیرا هنوز کارهای چشم نوازی انجام می داد (و به دلیل قدرت روایت بازیکنی که از گولاگ بازگشته بود تا حرفه خود را از سر بگیرد) اما به وضوح نیکولای موروزوف را که بخشی از سنت بزرگ اژدرهای متفکر بود ناامید کرد. و مدیران مبتکری که اولین بازی او را در 16 سالگی در سال 1954 انجام دادند و در سال 1967 به باشگاه بازگشتند. قابل ذکر است که موروزوف به عنوان سرمربی ملی هیچ تلاشی برای حذف استرلتسف برای بازی در جام جهانی 1966 انجام نداد.

این روشی است که می‌گوید از زمانی که فوتبال در دهه 60 به بازی سیستم‌ها تبدیل شد، حتی بازیکنان دارای استعدادهای فردی عمیق، فیزیکی و فنی، می‌توانند برای یک تیم مبتنی بر سیستم مضر باشند.

رونالدو تا سال 2002 موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ ملی نشد. رود فن نیستلروی در هر سه بازی در پنج فصل برای منچستریونایتد تقریباً دو گل به ثمر رساند، اما در این مدت فقط یک قهرمانی به دست آورد. کریستیانو رونالدو در سه فصل حضور در یوونتوس و یک فصل در یونایتد بهترین گلزن بود در حالی که تیم را بدتر کرد.

این احساس وجود دارد که گل های هالند ممکن است کاهش یابد، اگرچه چنین اظهاراتی نسبی است: با هر کس دیگری، آیا 333 دقیقه بین گل های او به اورتون و تاتنهام به عنوان خشکسالی توصیف می شد؟ او همچنان در مسیر حذف رکورد گلزنی در لیگ برتر برای یک فصل است.

با این حال سیتی به طور کلی، در نیم فصل، 50 گل زده و 20 گل دریافت کرده است. در کل فصل گذشته آنها مجموعاً 99 و 26 گلزنی کردند. اضافه شدن هالند، گلزن بزرگ، آمار گلزنی آنها در هر بازی را به سختی تغییر داده است، در حالی که ظاهراً تأثیر نامطلوبی بر گلهای خورده داشته است.

کریستیانو رونالدو در یوونتوس
کریستیانو رونالدو در سه فصل حضور در یوونتوس و یک فصل در منچستریونایتد بهترین گلزن بود در حالی که تیم را بدتر کرد. عکس: پیتر پاول/EPA

و فقط این نیست. هالند یکشنبه گذشته 20 بازی مقابل منچستریونایتد داشت. وقتی سیتی فصل گذشته یونایتد را در اولدترافورد شکست داد، هیچ بازیکن سیتی کمتر از 71 بازیکن سیتی نداشت. فوتبال پپ گواردیولا همیشه در مورد کنترل از طریق مالکیت توپ بوده است. هالند به پاس‌های زودهنگام مستقیم می‌خواهد که برخلاف تمایل گواردیولا برای ساختن آرام آرام برای ایجاد پایگاهی برای مقابله با یک ضد ضد احتمالی است، و عدم مشارکت او در بازی عمومی در واقع به معنای تلاش برای تثبیت آن تسلط خفه‌کننده‌ی مشخصه بر توپ با یک نفر کمتر است. .

لحظه ای در نیمه دوم دربی شنبه گذشته بود که در حالی که بازی متوقف شد، گواردیولا در حالی که وارد زمین شد، بر سر هالند فریاد زد و ظاهراً به او اشاره کرد که عمیق تر سقوط کند. زبان بدن هالند نشان می‌دهد که به نوجوانی گفته می‌شود اتاق خوابش را مرتب کند، اگرچه چند بار به عقب برگشت و به روش هری کین چرخید تا به بازیکنانی که بیرون از او پیش می‌رفتند پاس بدهد.

به این معنا نیست که هالند نمی تواند در سیتی موفق باشد. تنش بین دو دیدگاه متضاد می تواند خلاقانه باشد. در واقع، ممکن است تیزبینی او باعث شود تا سیتی در آن جور مساوی اروپایی که معمولاً از دست می دهند، برتری پیدا کند. اما در فوتبال این تمایل وجود دارد که بر نقش گلزن بیش از حد تاکید شود. فقط به این دلیل که یک مهاجم پرکار است، فقط به این دلیل که آشکارا بازیکن بزرگی است، به این معنا نیست که او تیم را بهتر می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …