انتقاد پلیس Met به دلیل عدم حمایت از زن کشته شده توسط شوهر سابق | پلیس کلانشهر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از گزارشی مبنی بر اینکه افسران فرصت هایی را برای محافظت از یک زن در برابر شوهر سابقش در سال های قبل از کشتن او با کمان پولادی از دست داده اند، پلیس متروپولیتن با انتقادهای جدیدی روبرو شده است.

سانا محمد، 35 ساله، هشت ماهه باردار بود که رامانودج آنماتالگادو به خانه او در شرق لندن هجوم برد و هنگام تلاش برای فرار، تیری به شکم او شلیک کرد.

او آسیب های داخلی فاجعه باری را متحمل شد و درگذشت. پسر متولد نشده او با سزارین به دنیا آمد و زنده ماند.

گزارش مربوط به ناکامی‌های متعدد پلیس متروپولیتن در همان هفته منتشر شد که مشخص شد افسران به هشت هشدار درباره تجاوزگر سریالی دیوید کریک توجه نکرده‌اند.

Unmathallegadoo در نوامبر 2019 به قتل محکوم شد و حداقل 33 سال به حبس ابد محکوم شد.

یک گزارش بررسی قتل خانگی (DHR) نشان داد که پلیس متأسفانه بین سال‌های 2012 تا 2018 فرصت‌هایی را برای محافظت از محمد از دست داده است، از جمله افسران که «کیت دزدی» کشف شده در خارج از خانه او را دور می‌اندازند.

بر اساس این گزارش که توسط شورای ردبریج و به ریاست افسر پلیس سابق بیل گریفیث انجام شد، محمد در فوریه 2012 پلیس را به خانه خود فراخواند و به آنها گفت که “در کنار همسرش احساس امنیت نمی کند”.

او همچنین به مسئول تماس گفت که مادرش آن روز صبح به او گفته بود که Unmathallegadoo به او گفته بود: “همانطور که من الان دارم، می‌توانم کسی را بکشم، آیا می‌خواهی به زندان بروم؟”

گریفیث در این گزارش نوشت که انتظار می‌رفت ارزیابی ریسک پس از تماس انجام شود، اما این کار انجام نشد.

در مارس 2012، مشخص شد که یک افسر پس از تماس با پلیس برای گزارش تجاوز کلامی از سوی همسرش، به محمد “نصیحت های محکم” در مورد استفاده صحیح از سیستم اورژانس داد.

گزارش DHR نشان می‌دهد: «در این مناسبت، فرصتی برای ثبت یک پرونده خشونت خانگی و به اشتراک گذاشتن اطلاعات با آژانس‌های شریک از دست رفت.»

این سازمان افزود که «سخنان قوی» ممکن است ارتباط محمد با پلیس را «مانع» کرده باشد.

در نوامبر 2017، یکی از مردم یک کوله پشتی مخفی را در خیابان پشت خانه محمد پیدا کرد که حاوی دوربین دوچشمی، نوار چسب، کلیدهای جدید و نسخه ای با نام Unmathallegadoo روی آن بود.

در گزارش DHR آمده است که به جای ثبت اموال کشف شده، افسران “آن را در سطل های زباله در حیاط عقب انداختند”.

این گزارش می افزاید که این نظارت «بی تجربگی یا عدم آموزش» نبود، بلکه «اقدامی عمدی برای اجتناب از «کاغذ کاری» از سوی افسران بود.

این سازمان دور انداختن “کیت سرقت” را “فرصتی از دست رفته” برای استنباط اینکه Unmathallegadoo با قصد احتمالی برای ارتکاب سرقت انجام داده است، توصیف کرد.

یک جلسه استماع تخلف در فوریه 2021 در مورد هر دو افسر انجام شد که در آن آنها اعتراف کردند که دارایی را ثبت نکرده اند.

در مارس 2018، همان عضو مردم دو تیر کمان کراس، یک زوبین و یک بطری اسید را در همان مخفیگاه پیدا کرد، اما یافته‌ها به هم مرتبط نبودند.

در این گزارش توصیه‌های متعددی ارائه شد، از جمله اینکه پلیس Met طراحی و ارائه «آموزش تقویتی» در مورد رسیدگی به اموال یافت شده و اینکه وزارت کشور قانون مربوط به کسب کمان پولادی را بررسی کرده و یک طرح صدور مجوز را در نظر بگیرد.

پلیس Met در بیانیه‌ای این توصیه‌ها را تشریح کرد و گفت: «مجموعه همه این نکات را پذیرفته است و برای اطمینان از اجرای آنها کار انجام شده یا در حال انجام است.

«مقابله با خشونت، به‌ویژه علیه زنان و دختران، یک اولویت کلیدی برای Met و منطقه‌ای است که در آن در زمان‌های اخیر گام‌های بزرگی برداشته‌ایم. در سراسر Met تیم‌های اختصاصی از افسران وجود دارد که به طور شبانه روزی برای حمایت از قربانیان کار می‌کنند و تحقیقات را برای محاکمه عاملان آن انجام می‌دهند.»

این نیرو همچنین گفت: “تسلیت صمیمانه ما با خانواده ثنا محمد پس از قتل او در ردبریج در سال 2018 باقی است.”

یک سخنگوی وزارت کشور گفت: «ما با عزیزان خانم محمد ابراز همدردی می کنیم.

ما در حال بررسی گزینه‌هایی برای تقویت کنترل‌های کمان‌های ضربدری هستیم. دولت تمام قوانین مربوطه را برای حفظ امنیت عمومی تحت بازنگری قرار می دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …