رئیس باند قاچاق مردم کرد پس از فرار دستگیر شد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آژانس ملی جنایت (NCA) اعلام کرد که رئیس یک باند قاچاق مردم کرد پس از فرار قبل از صدور حکم دستگیر شده است.

تاریک نامیک، 45 ساله، اهل اولدهام، در دادگاه سلطنتی منچستر حاضر نشد و در غیاب او در 9 دسامبر به هشت سال زندان محکوم شد.

پلیس پس از عدم حضور وی در دادگاه سلطنتی منچستر در ماه گذشته، زمانی که وی به رهبری “یک شرکت جنایی پیچیده و پرسود” برای قاچاق مهاجران کرد مجرم شناخته شد، حکم بازداشت او را صادر کرده بود.

به گفته NCA، چهار عضو دیگر باند او در کنار او محکوم شدند.

چهار مرد دیگر – مستقر در منچستر، استوک-آن-ترنت و ناتینگهام – به دلیل نقش داشتن در این طرح جنایی از 16 ماه تا نزدیک به پنج سال محکوم شدند.

هر پنج نفر در جلسات قبلی اتهامات خود را پذیرفته بودند. نامیک قبلاً به اتهام توطئه برای کمک به پناهجویان برای ورود به بریتانیا اعتراف کرده بود، در حالی که بقیه به جرم کمک به پناهجویان برای ورود به کشور اعتراف کردند.

این آژانس گفت که دادگاه قبلا شنیده بود که چگونه نامیک در سال 2017 موضوع تحقیقات NCA شد و رهبری یک گروه جنایتکار سازمان‌یافته را برعهده داشت که در انتقال مهاجران از عراق و ایران به بریتانیا در پشت کامیون‌ها پنهان شده بود.

حکم بازداشت نامیک پس از عدم حضور وی در دادگاه صادر شد و وی هنگام ورود به فرودگاه منچستر در پروازی از استانبول روز جمعه بازداشت شد.

NCA اعلام کرد که او قرار بود روز شنبه در دادگاه منچستر حاضر شود و احتمالا روز دوشنبه برای صدور حکم رسمی به دادگاه سلطنتی باز خواهد گشت.

ریچارد هریسون، فرمانده شعبه NCA، گفت: «نامیک یک قاچاقچی پرکار مردم بود که گروه جنایتکارش مهاجران آسیب‌پذیر را در معرض خطر بزرگی قرار می‌داد در حالی که او سود می‌برد.

“خوشحالم که او اکنون به خاطر تخلفاتی که مرتکب شده با عدالت روبرو خواهد شد.

فراریان هرگز از رادار ما خارج نمی‌شوند و من می‌خواهم از همکارانمان در پلیس منچستر بزرگ برای کمک‌هایشان در حصول اطمینان از دستگیری سریع او در لحظه‌ای که پا به بریتانیا گذاشت تشکر کنم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با بحث لیگ برتر و EFL، صعود و سقوط به دسته تغییر می کند | سیاست فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، مندر هفته‌های آینده، کاغذ سفید دولت …