رنتوکیل سیستم تشخیص چهره را به عنوان راهی برای از بین بردن موش ها معرفی می کند | رنتوکیل اولیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بزرگترین گروه کنترل آفات جهان در حال استفاده آزمایشی از نرم افزار تشخیص چهره به عنوان راهی برای از بین بردن موش ها در خانه های مردم است.

رنتوکیل گفت که به مدت 18 ماه در حال توسعه این فناوری در کنار Vodafone بوده است.

این فناوری نظارتی که در حال حاضر در خانه‌های واقعی آزمایش می‌شود، عادات جوندگان را ردیابی می‌کند و با استفاده از هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل بلادرنگ را پخش می‌کند.

سپس یک مرکز فرماندهی مرکزی می‌تواند به تصمیم‌گیری در مورد محل و نحوه کشتن موش‌هایی که در دوربین شکار شده‌اند کمک کند.

اندی رانسوم، مدیر اجرایی رنتوکیل، به فایننشال تایمز گفت: «با فناوری تشخیص چهره می‌توانید ببینید که موش شماره یک متفاوت از موش شماره سه رفتار می‌کند.

و این فناوری همیشه مشخص می‌کند که کدام موش برگشته است، کجا تغذیه می‌کند، کجا می‌خوابد، چه کسی باعث آسیب می‌شود، از کدام قسمت ساختمان می‌آیند، از کجا وارد ساختمان می‌شوند، خواه این همان جونده ای که هفته گذشته این مشکل را ایجاد کرد.

در توسعه این فناوری، رنتوکیل موش‌ها را در یک محیط کنترل‌شده با دوربین‌هایی که الگوهای رفتاری آن‌ها را کنترل می‌کرد، تماشا کردند. یادگیری ماشینی با استفاده از یک سیستم هوش مصنوعی به آن اجازه می دهد تا قابلیت های تشخیص را ایجاد کند.

رانسوم گفت که خرید ایتان آمیچای، رهبر بازار اسرائیل در ماه دسامبر به رنتوکیل امکان دسترسی به “فناوری قابل توجه” را داده است. سیستم جدید توسط مشتریان از جمله تولیدکنندگان مواد غذایی و دفاتر آزمایشی اجرا می شود.

طبق گزارش ها، رنتوکیل قصد دارد فعالیت خود را گسترش دهد و از سال 2016 تاکنون 300 کسب و کار را خریداری کرده است.

این گروه “شهرهای آینده” را در کشورهایی که ممکن است به زودی رونق جمعیت آفات را تجربه کنند، مانند چین، هند و اندونزی هدف قرار داده است.

رانسوم گفت: «اگر بتوانید تشخیص دهید که کدام شهرها با هجوم انبوه جمعیت روبرو خواهند شد، تقریباً می توانید نتیجه بگیرید که آنها با مشکلات جوندگان قابل توجهی روبرو خواهند شد.

در اخبار مثبت تر برای موش ها، دانشمندان اخیراً دریافتند که ضربات ریتمیک را غیرقابل مقاومت می دانند و به طور غریزی در زمان به سمت موسیقی حرکت می کنند. قبلاً تصور می شد که این توانایی منحصراً انسانی است.

دکتر هیروکازو تاکاهاشی از دانشگاه توکیو می‌گوید: «موش‌هایی که به‌صورت ذاتی نمایش داده می‌شوند – یعنی بدون هیچ گونه آموزش یا قرار گرفتن قبلی در معرض موسیقی – همگام‌سازی می‌کنند.

“موسیقی جذابیت قوی برای مغز دارد و تاثیرات عمیقی بر احساسات و شناخت دارد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …