انتظار می‌رود ران کلین از سمت رئیس ستاد بایدن در کاخ سفید کناره‌گیری کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خانم تنپاس گفت: «پیدا کردن جانشینی که همه آن مهارت‌ها را در بر می‌گیرد، آسان نیست و ممکن است غیرممکن باشد». «آنها وارد یک کارزار انتخاباتی مجدد می شوند که ارزش رون را نیز افزایش می دهد زیرا او تجربه مبارزاتی و مهارت های سیاسی دارد. علاوه بر این، تجربه رئیس ستاد در کنگره می‌تواند برای مقابله با دولت متفرقه مفید باشد.»

در این مرحله از دوران ریاست جمهوری خود، دونالد جی. ترامپ قبلاً سومین رئیس ستاد و سومین مشاور امنیت ملی خود بود و بیش از نیمی از 15 منشی اولیه کابینه خود را از دست داده بود. در مقابل، هیچ یک از اعضای قانونی کابینه آقای بایدن را ترک نکرده اند. در واقع، حتی جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری، که برخی گمانه زنی می کردند ممکن است پس از انتخابات میان دوره ای از سمت خود کناره گیری کند، اخیرا به آقای بایدن گفته است که می ماند.

خانم تنپاس گردش مالی آقای بایدن در مهم ترین سمت هایش را 40 درصد در دو سال اول محاسبه می کند که بسیار کمتر از گردش مالی 66 درصدی در دوره مشابه در دوران ریاست جمهوری ترامپ است، اگرچه بالاتر از سایر روسای جمهور اخیر، مانند باراک اوباما، که اوباما. در دو سال اول خود فقط 24 درصد را دید.

با این حال، تعداد کمی از کسانی که ترک کردند در بالاترین سطح یا بخشی از حلقه درونی رئیس جمهور بودند که به طور گسترده دست نخورده باقی مانده است. نرخ کلی جابجایی آقای بایدن بیشتر از آن چیزی است که در غیر این صورت بود تا حدی به دلیل آشفتگی در دفتر کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، جایی که کارکنان با مکرر رفت و آمد می کنند.

پیش‌بینی می‌شود که خروج‌های دیگری احتمالاً پس از سخنرانی رئیس‌جمهور در 7 فوریه انجام شود. انتظار می‌رود برایان دیز، مشاور اقتصاد ملی رئیس‌جمهور اواخر سال جاری استعفا دهد، در حالی که انتظار می‌رود سیسیلیا روس پست خود را به عنوان رئیس جمهور ترک کند. شورای مشاوران اقتصادی رئیس جمهور به دانشگاه پرینستون باز می گردد.

آقای کلاین، 61 ساله، که در ایندیانا بزرگ شد، از جورج تاون فارغ التحصیل شد و مدرک حقوق را از هاروارد دریافت کرد، اکنون تحت سه رئیس جمهور خدمت کرده است و شاید بیش از هر یک از پیشینیان خود، تجربه کاخ سفید را به سمت خود آورده است. او مشاور رئیس جمهور بیل کلینتون، مشاور دادستان کل جانت رنو و سپس رئیس دفتر آل گور معاون رئیس جمهور بود. یکی از شخصیت های اصلی مبارزه بیهوده آقای گور برای برنده شدن در بازشماری انتخابات در فلوریدا در سال 2000، آقای کلاین بعداً توسط کوین اسپیسی در فیلم HBO در سال 2008 “بازشماری” بازی کرد.

آقای کلاین همچنین برای دفتر سنا آقای بایدن کار می کرد و در زمانی که آقای بایدن معاون رئیس جمهور بود، قبل از اینکه هماهنگ کننده پاسخ آقای اوباما به ابولا شود، به عنوان رئیس دفتر آقای بایدن خدمت می کرد. او در مجموع زیر نظر 9 رئیس قبلی کاخ سفید خدمت می کرد. آقای کلاین یکبار به خود می بالید: «من بیش از هر رئیس ستاد دیگری برای روسای کارکنان کاخ سفید کار کرده ام.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات NSW نشان می دهد که قرار ملاقات تجاری جان باریلارو در نیویورک نشانه هایی از “شغل برای پسران” را نشان می دهد | جان باریلارو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک تحقیق پارلمانی نشان داد …