دادستان ها می گویند الیزابت هولمز سعی کرد با بلیط یک طرفه مکزیک از آمریکا “فرار” کند | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته دادستانی، الیزابت هولمز، بنیانگذار شرمنده Theranos، پس از اینکه در ژانویه گذشته در چهار فقره کلاهبرداری مجرم شناخته شد، با خرید بلیط یک طرفه به مکزیک “تلاش برای فرار از کشور” داشت.

در پرونده جدید روز پنجشنبه، دادستان ها گفتند که «برخلاف ادعای متهم مبنی بر اینکه او «سابقه بی عیب و نقصی در خدمات پیش از محاکمه ایالات متحده» دارد و ادعا می کند که هیچ مدرکی نشان نمی دهد که او تا زمانی که درخواست تجدید نظر خود را دنبال می کند فرار خواهد کرد… انگیزه فرار هرگز بالاتر از این نبوده است. و متهم ابزار لازم برای عمل به این انگیزه را دارد.»

«به عنوان یک موضوع اولیه، سوابق متهم در خدمات پیش از محاکمه و دادگاه دلیل تلاش او برای فرار از کشور بلافاصله پس از محکومیت او نیست. دولت در 23 ژانویه 2022 متوجه شد که متهم هلمز یک پرواز بین المللی به مقصد مکزیک را رزرو کرده است که در 26 ژانویه 2022 بدون سفر برگشت برنامه ریزی شده حرکت می کند.

هنگامی که دولت از سفر برنامه ریزی شده هلمز مطلع شد، دادستان ها به وکلای هولمز ایمیل زدند. وکلای هولمز در ایمیلی که تیم حقوقی هولمز به دولت ارسال کرده بود و ABC News آن را بررسی کرد، گفتند: «امید این بود که حکم متفاوت باشد و خانم هلمز بتواند برای شرکت در عروسی دوستان نزدیک این سفر را انجام دهد. در مکزیک.”

با توجه به این حکم، او قصد ندارد سفر را انجام دهد – و بنابراین اطلاعیه ای ارائه نکرد، به دنبال مجوز یا درخواست دسترسی به پاسپورت خود (که دولت در اختیار دارد) برای این سفر.

اما او هنوز سفر را لغو نکرده بود، در میان همه چیزهایی که در جریان بود. ما از او می خواهیم که این کار را به سرعت انجام دهد و به شما تأییدیه می دهیم.»

دادستان ها در این پرونده گفتند که “به سختی می توان با اطمینان دانست که اگر دولت مداخله نمی کرد متهم چه می کرد”.

آنها همچنین فاش کردند که ویلیام ایوانز شریک هولمز در تاریخ مقرر با یک بلیط یک طرفه حرکت کرده است. ایوانز تا حدود شش هفته بعد «از یک قاره دیگر» برنگشت. فعالیت های ایوانز در طول سفر توسط دادستان فاش نشد.

در ماه نوامبر، هولمز به دلیل نقشش در Theranos، شرکت آزمایش خونی که او تأسیس کرد، به بیش از 11 سال زندان محکوم شد که زمانی بیش از 9 میلیارد دلار ارزش داشت و بعداً مشخص شد که عمدتاً کلاهبرداری بوده است. هلمز به چهار فقره کلاهبرداری با سیم و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم محکوم شد.

ادوارد داویلا، قاضی فدرال، در بیانیه‌ای قبل از صدور حکم، هولمز و ترانوس را محکوم کرد و کل این خرابکاری را «یک مورد کلاهبرداری» خواند که در آن یک سرمایه‌گذاری هیجان‌انگیز با انتظارات و امید زیاد پیش رفت و تنها با ارائه‌ی نادرست، غرور و دروغ‌های آشکار از بین رفت.

در طول محکومیت هولمز، به او دستور داده شد در 27 آوریل خود را به زندان تسلیم کند.

دادستان ها ادعا می کنند که پرونده جدید به عنوان بخشی از استدلال دادستان ها مبنی بر اینکه هولمز، که در حال حاضر فرزند دوم خود را باردار است، به جای زندگی در یک ملک در کالیفرنیا با هزینه نگهداری ماهانه بیش از 13000 دلار، باید اجرای حکم زندان خود را آغاز کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تام بردی می گوید که کار پخش فاکس اسپورت را تا سال 2024 به تعویق می اندازد | تام بردی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تام بردی بلافاصله از زمین بازی …