ایالات متحده استقرار نیروهای خود را در رومانی، در آستانه جنگ اوکراین، گسترش داد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات روز شنبه گفتند که پنتاگون چندین هزار سرباز آمریکایی را حداقل برای 9 ماه دیگر در جنوب شرقی رومانی نگه خواهد داشت که بیش از هر واحد دیگری از ارتش آمریکا به جنگ در اوکراین همسایه نزدیکتر است.

در طول سال گذشته، پایگاه هوایی گسترده Mihail Kogalniceanu، تنها یک پرواز موشکی هفت دقیقه ای از طریق دریای سیاه از جایی که نیروهای روسی در کریمه مستقر شده اند، به یک مرکز آموزشی برای نیروهای ناتو در جنوب شرقی اروپا تبدیل شده است. اگر روسیه به غرب بیشتر حمله کند، این نیروها اولین خط دفاعی خواهند بود.

حدود 4000 سرباز آمریکایی در لشکر 101 هوابرد وجود دارند که از تابستان گذشته در پایگاه هوایی مستقر شده‌اند، از جمله گروه‌های کوچکی از سربازان که اغلب در مرز رومانی با اوکراین تمرین می‌کنند. قبل از آن، یک گروه کوچکتر از 82 هوابرد وجود داشت که به عنوان بخشی از یک نیروی واکنش سریع پس از تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه اعزام شد.

نیروهای لشکر 101 هوابرد طی دو ماه آینده ترک خواهند کرد و مقامات گفتند که با تیپ متفاوتی از لشکر 101 که در فورت کمپبل، کی مستقر است، جایگزین خواهند شد.

به‌علاوه، مقامات گفتند، این مأموریت توسط کارکنان ارشد، از جمله ژنرال‌های دو ستاره و برنامه‌ریزان برتر، از لشکر 10 کوهستان، مستقر در فورنهایت، هدایت خواهد شد. درام، نیویورک، برای چیزی که انتظار می رود یک استقرار نه ماهه باشد.

قبل از شنبه، مشخص نبود که آیا پنتاگون این واحد سطح بالا را در پایگاه هوایی در رومانی نگه خواهد داشت یا نیروهای خود را به جای دیگری منتقل خواهد کرد.

به گفته تحلیلگران نظامی، فرستادن یک ژنرال دو ستاره نزدیک به منطقه جنگی، امکان تصمیم گیری سریع در مورد محل استقرار نیروها و تسلیحات را در صورتی که روسیه جنگ را به داخل خاک ناتو وارد کند، می دهد.

ارتش روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدام تضمین می‌کند که ایالات متحده همچنان در موقعیت خوبی برای ارائه یک موقعیت بازدارنده و دفاعی قوی در کنار متحدان خود در سراسر قاره اروپا قرار دارد. “ایالات متحده همچنان به تنظیم موضع خود در صورت نیاز در پاسخ به محیط امنیتی پویا ادامه خواهد داد.”

این افزایش بخشی از تعهد پرزیدنت بایدن در ماه ژوئن برای افزایش نیروهای آمریکایی در اروپا در پاسخ به تهاجم روسیه بود. این همچنین شامل حدود 12000 سرباز آمریکایی است که در حال حاضر در غرب لهستان مستقر هستند تا با نیروهای ناتو در لهستان و بالتیک همکاری کنند.

حامیان حفظ حضور قوی در اروپای شرقی به حمله روسیه به عنوان دلیلی بر این نکته اشاره کردند که ایالات متحده و متحدان ناتو آن به اندازه کافی برای بازدارندگی مسکو در زمستان گذشته انجام ندادند.

نیروهای آمریکایی در رومانی در حال آموزش سربازانی از متحدان ناتو در بلغارستان، آلمان، مجارستان و اسلواکی هستند. اگرچه آنها از نزدیکترین واحدها به نبرد هستند، اما نیروهای اوکراینی را بر روی سیستم های تسلیحاتی پیشرفته که برای اوکراینی ها ارسال می شود آموزش نمی دهند.

مقامات ارتش رومانی از نیروهای آمریکایی به عنوان نیرویی به اندازه کافی بزرگ برای اطمینان از آنچه که سرهنگ ایلیان بردیلا، رئیس نیروی زمینی این کشور ماه گذشته به عنوان “بازدارندگی و دفاع قابل پیش بینی با هم” توصیف کرد، استقبال کرده اند.

پایگاه هوایی Mihail Kogalniceanu، در نزدیکی شهر ساحلی رومانیایی کنستانتا، قبلاً به عنوان یک پاسگاه خواب‌آلود برای آموزش نیروهای ناتو، از جمله چند صد سرباز آمریکایی، خدمت می‌کرد و به طور گسترده‌تر در ارتش به عنوان ایستگاه بین راهی با یک سالن کوچک آشپزی برای ایالات متحده شناخته می‌شد. نیروهایی که به افغانستان می روند و از آن خارج می شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …