حزب کارگر می گوید که موقعیت ندیم زهاوی به عنوان صندلی محافظه کار “غیرقابل دفاع” است | ندیم زهاوی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حزب کارگر گفته است که موقعیت ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار پس از گزارش هایی که وی جریمه ای را به عنوان بخشی از تسویه حساب مالیاتی هفت رقمی پرداخت کرده است، «غیرقابل دفاع» است.

صدراعظم سابق که در جلسات کابینه شرکت می کند، پس از اینکه مشخص شد موافقت کرده است پس از توافق با سازمان مالیاتی، در ماه دسامبر با پرداخت میلیون ها دلار به HMRC، در پارلمان و رسانه ها تحت فشار قرار گرفته است.

آنجلا راینر، معاون رهبر حزب کارگر، روز شنبه پس از آنکه آبان نیوز گزارش داد که زهاوی جریمه 30 درصدی پرداخت کرده است، خواستار توضیح شد و کل صورت حساب مالیاتی تخمینی را به بیش از 4.8 میلیون پوند رساند.

او به صبحانه بی‌بی‌سی گفت: «این واقعیت که ندیم در آنتن شبکه‌ها نرفته و خودش را برای من توضیح می‌دهد، به جراحت می‌افزاید، به‌ویژه با توجه به اینکه او در آن زمان این موضوع را لکه‌دار نامید و نامه‌های قانونی را برای کسانی که به طور قانونی در مورد سؤال پرسیده بودند ارسال کرد. آی تی.

و هنگامی که شما صدراعظم هستید، که مسئولیت امور مالیاتی بریتانیا را بر عهده دارد، و ثروتی از این قبیل دارید، از شما انتظار می رود که در مورد امور مالیاتی خود بدانید یا در آن زمان به دنبال آن مشاوره باشید. ، برخلاف عدم پرداخت آن مالیات و پرداخت جریمه.

من معتقدم که موقعیت او غیرقابل دفاع است. اگر او دروغ گفته است و افکار عمومی و HMRC را در مورد امور مالیاتی خود گمراه کرده است، من فکر می کنم موقعیت او غیرقابل دفاع است.

اوایل این هفته، حزب کارگر خواستار تحقیق در مورد اینکه آیا زهاوی قوانین وزارتخانه را زیر پا گذاشته یا مردم را در مورد امور مالیاتی خود گمراه کرده است.

صدراعظم سایه، ریچل ریوز، نیز خواستار رفتن زاهاوی شد.

او در یک کنفرانس انجمن فابیان در روز شنبه گفت: «چند ماه پیش… او وزیر خزانه‌داری و مسئول امور مالیاتی و جمع‌آوری مالیات بریتانیا بود، و اکنون متوجه می‌شویم که او چندان تمایلی به پرداخت هزینه‌های خود نداشت.

بنابراین اگر نخست وزیر می خواهد به تعهد خود برای درستکاری، صداقت و حرفه ای بودن پایبند بماند، باید کار درست را انجام دهد و ندیم زهاوی را برکنار کند.

دیزی کوپر، معاون رهبر لیبرال دموکرات ها، گفت: «زهاوی و همکاران محافظه کار کابینه اش با گستاخی سعی می کنند این موضوع را زیر فرش بکشند.

حقایقی وجود دارد که هنوز باید ثابت شود، بنابراین باید یک تحقیق مستقل برای رسیدن به ته این موضوع وجود داشته باشد.

دومینیک راب، معاون نخست‌وزیر، به برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی 4 گفت که زهاوی «درباره این واقعیت که تمام مالیات پرداخت شده شفاف بوده است».

او گفت: “من از جزئیات کامل امور مالیاتی ندیم اطلاعی ندارم، زیرا آنها شخصی هستند.” چیزی که من می‌دانم این است که او کاملاً روشن کرده است که تمام مالیات خود را پرداخت کرده است، هیچ بدهی مالیاتی معوقه‌ای ندارد یا دیگر بدهی ندارد، و او آشکارا با HMRC برای رسیدن به این هدف درگیر است.»

راب در پاسخ به این سوال که آیا زهاوی باید به مجلس عوام بیانیه بدهد یا خیر، افزود: «این موضوع مربوط به او است، اما آنچه من تاکید می کنم این است که او در مورد این واقعیت شفاف بوده است که تمام مالیات پرداخت شده است و او هیچ مالیات معوقه ای ندارد. “

اگر کسی مالیات صحیح را در زمان مناسب پرداخت نکند، جریمه اعمال می شود.

یک منبع آگاه با پرداخت گفت که یک جریمه در نتیجه عدم پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه ناشی از فروش سهام YouGov، شرکت نظرسنجی Zahawi که یکی از بنیانگذاران آن بود، ایجاد شد.

آنها ادعا کردند که اگر در پایان سال گذشته به توافق نمی رسید، ممکن بود مشمول مجازات های بزرگ تری شود.

سهام YouGov از طریق Balshore Investments، یک تراست خانوادگی ثبت شده در جبل الطارق، که زاهاوی قبلاً بهره مندی از آن را رد کرده بود، نگهداری می شد. YouGov سرمایه گذاری Balshore را به عنوان “اعتماد خانواده ندیم زهاوی” توصیف کرده است.

صدراعظم سابق گفته است: “او هیچ علاقه ای به سرمایه گذاری بالشور نداشته و هرگز نداشته است و او ذینفع نیست”. زهاوی YouGov را در سال 2000 تأسیس کرد و بالشور تا سال 2018 سهام خود را در این تجارت فروخته بود.

تابستان گذشته گزارش های خبری در مورد امور مالی زاهاوی منتشر شد، از جمله اینکه HMRC به مالیات های او نگاه می کند. در آن زمان، زهاوی چنین گزارش هایی را به عنوان “لکه گیری” توصیف کرد. قابل درک است که پس از آن گزارش ها، نماینده زهاوی به HMRC مراجعه کرد تا در مورد موقعیت مالیاتی خود صحبت کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استارت‌آپ استرالیایی Recharge برنده مناقصه شرکت باتری‌ساز بریتانیایی از بین رفته Britishvolt | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک شرکت استرالیایی نوظهور که هنوز …