دم بلیزرها: خانه های مد با رشد روند “انسان سازی” به لباس های حیوانات خانگی روی می آورند | روش

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کلاه های گوچی ساخته شده در ایتالیا از پشم بوکله صورتی، کیف های مسافرتی سلین با تزئینات پوست گوساله و یک کیف (کیسه زباله) با میخ های طلایی وجود دارد. اما اینها فقط هر اقلام مد طراح نیستند … آنها برای مشتریانی با چهار پا و دم ایجاد شده اند.

در سال گذشته، خانه های مد متعددی مجموعه هایی را برای حیوانات خانگی راه اندازی کرده اند، از جمله گوچی، سلین، تامی هیلفیگر، هوگو باس و کریستین لوبوتین. دالی پارتون همچنین در سال 2022 خط تولید لباس های سگ خود را با نام داگی پارتون راه اندازی کرد.

و حتی راهرو (یا داگ واک؟) فضایی برای دوست پشمالوی شما پیدا کرده است. در این ماه، تقویم مد با رویداد لباس مردانه Pitti Uomo در ایتالیا آغاز شد و در کنار جدیدترین سبک‌های مردانه، رویداد جدیدی به نام PittiPets بود که به لباس، لوازم جانبی و لوازم خانگی برای گربه‌ها و سگ‌ها اختصاص داشت.

آنتونیو کریستادو، مدیر Pitti Immagine می‌گوید: «ما برای مدتی به گسترش مرزهای سبک زندگی Pitti Uomo فکر می‌کردیم. “بازار رو به رشدی در نتیجه تقاضای قوی مصرف کننده ایجاد شده است.”

پیش بینی می شود بازار جهانی لباس حیوانات خانگی تا سال 2032 به ارزش 7 میلیارد دلار با نرخ رشد سالانه 5 درصد برسد. فروش لباس برای حیوانات از سال 2019 تا کنون 21 درصد رشد داشته است و میانگین هزینه شده توسط مالکان 9 درصد افزایش یافته است. سگ ها بزرگترین کمد لباس ها را دارند و 60 درصد لباس های حیوانات خانگی توسط صاحبانشان خریداری می شود. طبق گزارش انجمن تولید غذای حیوانات خانگی، تنها در بریتانیا، هزینه سالانه حیوانات خانگی در سال 2020 از 7.5 میلیارد پوند فراتر رفت و بیش از 34 میلیون حیوان خانگی بریتانیایی وجود دارد.

برخی از پیشنهادات جدیدتر از حیوانات خانگی طراحان الهام گرفته شده است. کلکسیون جامپر، کت و کالسکه مسافرتی گوچی با در نظر گرفتن تریرهای Boston Bosco و Osco توسط کارگردان خلاق آلساندرو میکله ساخته شده است. مجموعه‌ای از سرنخ‌ها، کیسه‌های کیف و کاسه‌های سلین که توسط Hedi Slimane طراحی شده است، برای لابرادودل او، Elvis ساخته شده است.

این فقط یک روند برای مد لوکس نیست. برندهای معروفی مانند H&M نیز لباس های مخصوص سگ تولید کرده اند. کریس کوربین، مدیر بازرگانی در بزرگترین زنجیره مراقبت از حیوانات خانگی در بریتانیا، Pets at Home، گفت که فروش جامپرهای سگ و هودی بیش از 60 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این امر به دلیل افزایش تعداد صاحبان حیوانات خانگی و تبدیل شدن حیوانات خانگی به بخشی جدایی ناپذیر از خانواده در روند رو به رشد انسان‌سازی است.»

تغییرات در جمعیت شناسی مالکیت حیوانات خانگی به این روند کمک کرده است. تقریباً دو سوم از کسانی که اخیراً در بریتانیا حیوان خانگی خریداری کرده اند بین 16 تا 34 سال سن دارند. این صاحبان نسل هزاره و ژنرال Z تمایل دارند با حیوانات خانگی خود به عنوان امتداد خانواده انسانی خود رفتار کنند و به احتمال زیاد غذا، لوازم جانبی و لوازم جانبی خریداری می کنند. لباس هایی شبیه به محصولاتی که برای خودشان می خریدند.

ایلینا سیامارون، یکی از بنیانگذاران برند حیوانات خانگی پایدار ایتالیایی Omniagioia، با استفاده از مواد بازیافتی و پرینت سه بعدی، کاسه، جامپر و کت سگ ساخته است. او می‌گوید محصولاتی که از نظر زیست‌محیطی سالم هستند که اثر کربن حیوان خانگی را کاهش می‌دهند، محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند. «مقادیر زیادی از مواد پلاستیکی در بازار مراقبت از حیوانات خانگی مصرف می‌شود، به طوری که استفاده از مواد 100 درصد قابل بازیافت برای ما یک هدف بود. خط ما برای افرادی که دوستدار حیوانات و طراحی هستند نیز زیبایی مینیمال دارد.

علاقه به لباس برای حیوانات با ظهور تأثیرگذاران حیوانات خانگی در اینستاگرام و TikTok همزمان شده است. تازی ایتالیایی Tika the Iggy و Boobie Billie، ترکیبی از چیهواهواهای تازی ایتالیایی، در رسانه‌های اجتماعی با معاملات برند و همکاری‌های مد پیشرو هستند.

Tea Kainu مدیر عامل Paikka، یک برند فنلاندی پوشاک حیوانات خانگی است که در PittiPets نمایش داده می شود. او از ۱۴ سالگی برای سگ‌هایش کت درست کرده است و فکر می‌کند باید به لباس‌های آن‌ها مانند مد انسان نگاه کرد. “شما می توانید محصولات را از دیدگاه سگ طراحی کنید، اما همچنان آنها را مد کنید. لباس‌ها نیز باید در فروشگاه‌های بزرگ و سبک زندگی باشد تا فروشگاه‌های حیوانات خانگی.»

چرا نمی خواهید کت زمستانی دوست پشمالو خود را از همان مکان و در همان زمان خریداری کنید؟ و در بهترین حالت، آن ژاکت ها با هم هماهنگ خواهند بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس تحقیقات جدید، از …