فعالان ضد سقط جنین در واشنگتن دی سی راهپیمایی کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

این اولین راهپیمایی آنها در پایتخت ایالات متحده از زمانی بود که دادگاه عالی به آنها چیزی را که نیم قرن خواستار آن بودند داده بود، اما برای فعالان ضد سقط جنین که در روز جمعه در واشنگتن گرد هم آمدند، این روحیه بیش از آنکه پیروزمندانه باشد، تند و تیز بود.

هفت ماه پس از آنکه عالی‌ترین نهاد قضایی کشور، حمایت‌های فدرال را برای دسترسی به سقط جنین در سراسر کشور لغو کرد، معترضان خارج از نهاد تحت رهبری محافظه‌کاران به خود اجازه دادند تا یک دور پیروزی متوسط ​​داشته باشند، اما بیشتر آنها بر روی دعواهای پیش رو متمرکز بودند.

جورج موئنچ، یک کاتولیک 74 ساله با کلاه «راهپیمایی برای زندگی» گفت: «کارهای زیادی برای انجام دادن داریم.

این راهپیمایی در سال 1974 به عنوان چالشی علیه رو در مقابل وید آغاز شد، رای مهم دادگاه عالی در سال گذشته که حق زنان آمریکایی را برای پایان دادن به بارداری خود تضمین می کرد.

رو و وید

هر ماه ژانویه، فعالانی از سراسر ایالات متحده به پایتخت می‌آیند تا به سمت پله‌های جلویی نمادین دادگاه بروند تا از قضات داخل بخواهند که این تصمیم را لغو کنند.

در 24 ژوئن سال گذشته آنها به آرزوی خود رسیدند. دادگاه عالی، که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق جمهوری خواه تندرو به سمت راست کشیده شده بود، تسلیم شد و به ایالت ها این آزادی را داد که ممنوعیت سقط جنین خود را دنبال کنند.

بیش از ده ایالت بلافاصله برای انجام این کار عجله کردند.

همانطور که جمعیت “راهپیمایی برای زندگی” جمعه مصمم بود، موقعیت آنها در آمریکای مدرن در اقلیت است.

همه پرسی ها در مورد حقوق باروری که از ژوئن برگزار شد، همه توسط مدافعان حقوق سقط جنین، از جمله در ایالت های محافظه کار مانند کانزاس و کنتاکی، برنده شده است.

از روز یکشنبه، پنجاهمین سالگرد تصمیم رو علیه وید، طرف مقابل با تظاهرکنندگان طرفدار حقوق سقط جنین که قصد دارند در شهرهای سراسر کشور تجمع کنند، نوبت به طرف مقابل می رسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رهبر اتحادیه، ریشی سوناک را دچار توهم می‌داند، زیرا اختلاف حقوق NHS تشدید می‌شود | NHS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یکی از رهبران اتحادیه بهداشت، …