دیپلمات ارشد تایوان در واشنگتن یک خط ظریف را طی می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

او بیشتر نفوذ خود را از رابطه نزدیک خود با رئیس جمهور تایوان، تسای اینگ ون، که نماینده حزب پیشرو دموکراتیک تایوان است و زمانی سخنگوی آن بود، می گیرد. علاوه بر این، خانم هسیائو، آقای بولتون و کرت کمپبل، مقام ارشد شورای امنیت ملی در آسیا، آقای بایدن را به عنوان دوستانی چندین دهه به حساب می آورد.

برای سال ها، مقامات ایالات متحده سفر پیشینیان خانم هسیائو را از کاخ سفید و وزارت امور خارجه منع کردند. چنین دستورالعمل‌هایی با گذشت زمان آرام‌تر شده‌اند، و او اکنون به طور منظم، اگر محتاطانه، از بال غربی و مه‌آلود بازدید می‌کند.

او یکی از اعضای ثابت مجلس کنگره است، مانند زمانی که تابستان گذشته در کنار کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا برای گفتگوی مستقیم توسط گروه ویژه خود در چین نشست. بانی گلاسر، کارشناس چین در صندوق مارشال آلمان که سال ها خانم هسیائو را نیز می شناسد، گفت: «او واقعاً اعتماد مردم اینجا در واشنگتن را دارد.

خانم هسیائو که در یک سالن پذیرایی زیبا در توئین اوکس، با یک پیانوی گرند و پنجره‌های از کف تا سقف مشرف به چمن‌زار چرخان است، موقعیت خود را «از نظر قانونی غیررسمی» توصیف کرد.

برای آن، او پکن را مقصر می داند. او گفت: «تایوانی‌ها نه تنها از اینکه مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، بلکه از اینکه به ما می‌گویند نمی‌توانیم هیچ دوستی داشته باشیم، خشم داریم.»

خانم هسیائو گفت که قدردانی در واشنگتن “از تایوان به عنوان یک دموکراسی، به عنوان یک نیروی خیر و به عنوان یک شریک واقعی ایالات متحده افزایش یافته است.” او گفت در عین حال، تهدید یک دولت چین که در مورد جذب تایوان صحبت می کند، سنگین است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …