راب می‌گوید: جریمه کمربند ایمنی Rishi Sunak موضوعی قابل استعفا نیست ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دومینیک راب گفته است که نخست وزیر نباید پس از دریافت جریمه به دلیل نبستن کمربند ایمنی در خودروی در حال حرکت، استعفا دهد.

معاون نخست وزیر گفت که ریشی سوناک از “بالاترین استانداردهای صداقت” برخوردار است و با عذرخواهی به دلیل نبستن کمربند ایمنی خود “مسئولیت پذیری” نشان داده است که منجر به صدور یک اخطار جریمه ثابت توسط پلیس شد – دومین اخطاریه او در 9 ماه پس از قرنطینه کووید. رخنه.

شخصیت‌های ارشد حزب کارگر به منتقدانی پیوستند که نخست‌وزیر را متهم کردند که مانند بوریس جانسون، نخست‌وزیر را به «بی‌اعتنایی به قوانین» نشان داده است.

راب صبح شنبه به اسکای نیوز گفت که این موضوع یک موضوع استعفا نیست.

او گفت: «البته نباید این اتفاق می افتاد. فکر می‌کنم، نگاه کنید، با توجه به شرایط، فکر نمی‌کنم این چیزی باشد که منجر به استعفای او شود.»

راب بعداً در برنامه امروز رادیو 4 بی‌بی‌سی درباره سوناک گفت: «او کسی است که بالاترین استانداردهای صداقت را دارد. او در مورد کمربند ایمنی اشتباه کرده است، دستش را صاف کرد، گفت: ببین این اشتباه است، عذرخواهی می کنم. او قرار است اخطار جریمه ثابت را بپردازد.

او انسانی است که کار فوق العاده سختی را انجام می دهد. اما این بهانه ای نیست، همانطور که او به صراحت گفته است، و او دست خود را بالا آورده و گفته است: “این اشتباه است و من بابت آن عذرخواهی می کنم”. من فکر می کنم که این پاسخگویی است و این شفافیت است.»

این حادثه توسط داونینگ استریت به عنوان “اشتباه قضاوت” توصیف شده است. راب در پاسخ به این سوال که چه تعداد از چنین خطاهایی مجاز به سوناک است، گفت: «در نهایت، مردم این کشور در انتخابات بعدی تصمیم خواهند گرفت.

“الگوریتمی وجود ندارد، می دانید، طبیعت انسان به این شکل کار نمی کند.”

پلیس لنکاوی روز جمعه اعلام کرد که نخست‌وزیر را جریمه می‌کند، زیرا او در یک ویدیوی اینستاگرامی که یک روز قبل برای ارتقای سطح بودجه فیلم‌برداری شده بود، دیده شد که کمربند ایمنی خود را نبسته است.

آنجلا راینر، معاون رهبر حزب کارگر، سوناک را متهم کرد که پس از دریافت دومین اخطار جریمه ثابت خود در کمتر از یک سال، «عدم قضاوت» را نشان داده است.

او به صبحانه بی‌بی‌سی گفت: «فکر می‌کنم این واقعیت که او در طی 9 ماه دو اخطار جریمه ثابت دریافت کرده، نشان‌دهنده عدم قضاوت از طرف او، به‌ویژه به عنوان صدراعظم و سپس به عنوان نخست‌وزیر است.

و من فکر می کنم او باید از این فرصت استفاده کند تا تاکید کند که ایمنی در وسایل نقلیه اهمیت دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا تا به حال سوار تاکسی شده و کمربند ایمنی نبسته است، به صبحانه بی‌بی‌سی گفت: «نمی‌توانم قاطعانه بگویم که این کار را نکرده‌ام.

“اما یک چیز را می گویم – اجازه دهید در این مورد مثبت باشم و سپس جدی باشم – به طور مثبت، این موضوع نشان می دهد که چرا آن کمربندهای ایمنی ضروری هستند و ایمنی افراد در عقب تاکسی ها، در عقب ماشین ها و ماشین ها اهمیت آن.”

سوناک دومین نخست‌وزیر تاریخ است که پس از جانسون جریمه پلیسی دریافت می‌کند.

این حادثه که همزمان با فاش شد که رئیس حزب محافظه کار، ندیم زهاوی، با پرداخت جریمه به HMRC به عنوان بخشی از توافق هفت رقمی بر سر امور مالیاتی خود، رخ داد، کریس برایانت، نماینده حزب کارگر را بر آن داشت تا درخواست کند یک انتخابات عمومی

او در توییتی نوشت: «سوناک در پله های شماره 10 قول صداقت، صداقت و پاسخگویی داد. او نه تنها به دلیل قانون شکنی دوباره جریمه شده است، بلکه زهاوی نیز جریمه شده است. وقت آن است که همه بروند. زمان انتخابات سراسری فرا رسیده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …