رئیس جمهور کرواسی اتحادیه اروپا را به دلیل رویکرد “ایالات متحده اروپا” در قبال مجارستان مورد انتقاد قرار داد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس‌جمهور کرواسی گفت که تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفظ استانداردهای دموکراتیک در کشورهای عضو، این اتحادیه را تهدید می‌کند و تلاش‌های اتحادیه اروپا برای مجازات مالی مجارستان را به دلیل نقض استانداردهای حاکمیت قانون محکوم کرد.

زوران میلانوویچ، رئیس‌جمهور این کشور، روز جمعه پس از گفت‌وگو با همتای مجارستانی خود، کاتالین نواک، در یک کنفرانس خبری در بوداپست پایتخت مجارستان این اظهارات را بیان کرد.

میلانوویچ انتقادهای مکرر مجارستان از اتحادیه اروپا را تکرار کرد و گفت که این اتحادیه بر قدرت های خود بر کشورهای عضو فزونی می گیرد و این کنترل بیش از حد برگزیت را تسریع کرده و بریتانیا را از آن خارج کرده است.

ایالات متحده اروپا

او گفت که اتحادیه اروپا نباید به “ایالات متحده اروپا” تبدیل شود، و افزود که رویه های اتحادیه اروپا علیه مجارستان، که میلیاردها یورو از بودجه بوداپست را به دلیل نگرانی های فساد و حاکمیت قانون مسدود کرده است، این 27 عضو را تهدید به نابودی کرد. توده.

او گفت: «این نوع رویکرد (بین اتحادیه اروپا و مجارستان) عمیقاً آزاردهنده است، و هشدار داد که «امروز مجارستان است، فردا کشور بزرگ‌تری خواهد بود که باید «درسی» به آن داده شود.»

میلانوویچ در انتخابات ریاست جمهوری کرواسی در اواخر سال 2019 به عنوان یک کاندیدای لیبرال و با گرایش چپ پیروز شد که نقطه مقابل دولت محافظه کار فعلی در جدیدترین کشور عضو اتحادیه اروپا است.

اما او از آن زمان به ناسیونالیسم پوپولیستی روی آورد و از سیاست های غرب در قبال بالکان و روسیه انتقاد کرد.

ناسیونالیسم پوپولیستی

بنابراین میلانوویچ به عنوان طرفدار روسیه شهرت پیدا کرده است که او آن را رد کرده است. با این حال، در ماه های اخیر، او آشکارا با پذیرش فنلاند و سوئد در ناتو در بحبوحه جنگ در اوکراین، و آموزش نیروهای اوکراینی در کرواسی به عنوان بخشی از کمک اتحادیه اروپا به این کشور درگیر مخالفت کرده است.

در حالی که سران کشورها گفتند که هم تجاوز روسیه به اوکراین را محکوم می کنند و هم از تمامیت ارضی آن حمایت می کنند، میلانوویچ گفت که او نیز مانند دولت مجارستان از تحریم ها علیه مسکو حمایت نمی کند و درگیری در اوکراین را جنگ نیابتی بین روسیه و ایالات متحده توصیف کرد. ایالت ها.

«سوال این است که چقدر ضرر (تحریم ها) بر ما وارد می کند. میلانوویچ گفت: این به اروپا آسیب می زند.

ما موفق شدیم روسیه و چین را به هم نزدیک کنیم. این به نفع کیست؟ همه آن سوالات باید به من پاسخ داده شود، به ویژه توسط کسانی که به نام من تصمیم می گیرند. من خواستار پاسخ هستم.»

نواک روز جمعه در کنفرانس خبری گفت که از ورود کرواسی در اول ژانویه به منطقه شینگن 27 کشوری، منطقه ای برای سفرهای بدون مرز در اروپا استقبال می کند.

با ورود کرواسی به این منطقه، حصار مرزی مجارستان و کرواسی متعاقباً برچیده شد، تغییری که نواک گفت باعث رشد گردشگری و تسهیل سفر بین کشورهای همسایه و انتقال مرزهای خارجی اتحادیه اروپا به سمت جنوب خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …