مالک زمین دارت مور که برنده ممنوعیت کمپینگ وحشی شد، ممکن است سوسک کمیاب را در معرض خطر قرار دهد | حفاظت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مالک زمینی که پارک ملی دارتمور را برای ممنوعیت کمپینگ وحشی به دادگاه برد، ممکن است برخلاف توصیه کارشناسان محیط زیست، با رها کردن قرقاول ها در کنار جنگلی مهم از نظر زیست محیطی، یک سوسک کمیاب را در معرض خطر قرار دهد.

این در حالی است که او گفته بود برای «بهبود حفاظت از مشاعات دارتمور» برای ممنوعیت کمپینگ وحشی فشار آورده است، با این استدلال که کمپینگ‌ها با زباله و مزاحمت به پارک ملی آسیب می‌زنند.

هفته گذشته، پس از اینکه الکساندر داروال، مدیر صندوق تامینی، در پرونده خود علیه پارک ملی دارتمور موفق شد، حق کمپ وحشی در انگلیس و ولز از دست رفت. این آخرین جایی بود که امکان کمپ وحشی بدون کسب اجازه وجود داشت.

داروال، ششمین مالک بزرگ دارتمور، با این استدلال که حق کمپ وحشی در سواحل ساحلی هرگز وجود نداشت، علیه مقام پارک ملی شکایت کرد. مالک 1619 هکتاری (4000 جریب) املاک بلخفورد در جنوب دارتمور، شاخه های قرقاول، شکار گوزن و اجاره تعطیلات را در زمین خود ارائه می دهد.

روز شنبه، صدها معترض از کمپین «حق به پرسه زدن» در اعتراض به سلب حق اردوگاه وحشی از آنها در سرزمین او راهپیمایی می کنند. آنها خشمگین هستند که مالکان زمین از جمله Darwall در این هفته با پارک ملی قراردادی بسته اند که در آن به آنها اجازه می دهند تا در بخش های کوچکی از زمین خود کمپ بزنند. کمپین‌ها آن را «دوخت» نامیده‌اند.

انگلند طبیعی، نهاد دولتی مسئول اجرای اقدامات حفاظتی در پارک‌های ملی، به املاک هشدار داده است که قرقاول‌ها را در نزدیکی دندلز وود، قطعه‌ای از جنگل‌های بارانی معتدل در لبه جنوبی دارتمور، در مجاورت املاک بلاچفورد، رها نکنند. این منطقه به عنوان یک ذخیره گاه طبیعی ملی (NNR) و مکان مورد علاقه علمی خاص (SSSI) محافظت می شود و در منطقه ویژه حفاظتی دارت مور (SAC) قرار می گیرد. نامه به املاک حاوی جزئیاتی در مورد نگهداری لازم برای حفظ این وضعیت ها، از جمله رها نکردن قرقاول ها بود.

در یک طرح حفاظتی برای چوب، که تحت قوانین آزادی اطلاعات منتشر شده است، Natural England می گوید که “عملیاتی که احتمالاً به منافع ویژه” Dendles Wood آسیب می رساند شامل “رهاسازی در سایت هر حیوان وحشی، وحشی یا اهلی” و “معرفی” است. و تغییرات در مدیریت شکار و پرندگان آبزی و شیوه شکار».

به گفته Natural England، سوسک آبی خاکی بسیار کمیاب با رها شدن پرندگان تحت فشار قرار می گیرد. این طرح می‌گوید «میزان بالای ذخیره‌سازی قرقاول تهدیدی برای این گونه است» زیرا قرقاول‌ها سوسک‌ها را شکار می‌کنند.

دندلز وود یکی از معدود مکان‌هایی در بریتانیا است که سوسک بزرگ و متمایز در آن خانه خود را می‌سازد. تنها در 15 مکان در انگلستان و ولز یافت می شود که هشت مورد از آنها در پارک ملی دارتمور هستند.

یک سوسک آبی خاکی
یک سوسک آبی خاکی عکس: Nature Photographers Ltd/Alamy

با وجود این، ساکنان محلی در زمینی متعلق به خانواده Darwall که کمتر از 250 متر از لبه NNR قرار دارد، یک قلم رهاسازی قرقاول پیدا کردند. عکس‌ها نشان می‌دهند که قلم رهاسازی چندین ورودی و خروجی برای قرقاول‌ها دارد، به این معنی که آنها می‌توانند آزادانه وارد جنگل‌های اطراف شوند. محیط بانان داوطلب گفته اند که قرقاول یکی از رایج ترین پرندگانی است که در دندلز وود یافت می شود.

همچنین به نظر می رسد این املاک مجوز رهاسازی قرقاول ها برای تیراندازی را نقض می کند. به نظر نمی‌رسد تعداد یا تراکم قرقاول‌هایی را که در نزدیکی چوب رها می‌کند، به نچرال انگلستان گزارش نکرده باشد، حتی اگر این یکی از شرایط مجوز عمومی GL43 است که طبق آن مالکان زمین مجاز به رهاسازی قرقاول‌ها در فاصله 500 متری SAC هستند.

Gay Shrubsole، فعال محیط‌زیست و نویسنده، گفت: «طعنه آمیز است که یکی از دلایلی که Darwalls برای طرح دعوای حقوقی خود علیه کمپینگ وحشی بیان کرد، تأثیرات ادعایی آن بر محیط زیست Dartmoor بود.

واقعیت این است که کمپینگ وحشی مسئولانه هیچ اثری از خود باقی نمی گذارد. این را نمی توان در مورد 50 میلیون قرقاول که هر ساله توسط صاحبان زمین در حومه بریتانیا رها می شود، گفت.

اکنون حقوق دسترسی مردم به شدت محدود شده است. در همین حال، قرقاول های صاحب زمین هنوز هم حق پرسه زدن بر روی یک ذخیره گاه طبیعی ملی را دارند.

مقامات پارک ملی دارت مور در حال مشورت با تیم حقوقی خود به منظور درخواست تجدید نظر علیه این تصمیم هستند. وکلای پارک گفته اند که اقدامات مخرب زیست محیطی توسط املاک می تواند عاملی برای درخواست تجدید نظر باشد.

با داروال از طریق وکیلش تماس گرفته شد اما هیچ نظری نداشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات نشان می‌دهد استرالیا به مراقبت‌های بهداشت روانی هدفمند برای جلوگیری از مرگ و میر دانشجویان بین‌المللی بر اثر خودکشی نیاز دارد | دانشگاه های استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات نشان می‌دهد که اگر …