قانونگذاران جمهوری خواه قوانین جدیدی را برای سرکوب نمایش های درگ معرفی می کنند | حقوق LGBTQ+

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در سرتاسر ایالات متحده، سیاستمداران جمهوری‌خواه به دنبال وضع قوانین جدیدی هستند که به عنوان بخشی از واکنش گسترده‌تر علیه حقوق LGTBQ+ که بخش‌های دست راستی آمریکا را در بر می‌گیرد، درگ شوها را سرکوب کند.

طبق گزارش جدیدی از یک گروه برجسته آزادی بیان، قانونگذاران حداقل در هشت ایالت قوانینی را با هدف محدود کردن یا سانسور نمایش ها معرفی کرده اند. در مجموع 14 اسکناس در سراسر آریزونا، آرکانزاس، میسوری، نبراسکا، کارولینای جنوبی، تنسی، تگزاس و ویرجینیای غربی ارائه شده است.

لوایح دیگری نیز در سایر ایالت ها از جمله مونتانا و آیداهو در حال تهیه است.

Pen America می‌گوید معرفی قانون ضد درگ همزمان است با افزایش لفاظی‌های سیاسی در مورد اجراهای درگ و ساعت‌های درگ ملکه داستان در کتابخانه‌های عمومی، و همچنین تعداد فزاینده‌ای از اعتراضات اخیر یا قطع رویدادهای درگ.

همچنین همزمان با واکنش محافظه‌کارانه علیه حقوق ترنس‌ها و حقوق گسترده‌تر همجنس‌گرایان، مانند فلوریدا، که قانون به اصطلاح «نگو همجنس‌گرا» را تصویب کرده است که بحث درباره مسائل LGBTQ+ در مدارس را محدود می‌کند.

همچنین با اعتراض و خشونت همراه بوده است.

آخر هفته گذشته، یک رویداد ساعت داستانی درگ کوئین در یک کتابخانه عمومی در تاونتون، ماساچوست، توسط مردان نقابدار مختل شد. بنا به گزارش پلیس و یک شاهد، گزارش‌ها حاکی از آن است که دیگران بیرون از کتابخانه شعار “NSC-131” – نام گروه نئونازی – را سر می‌دادند و تا پایان مراسم شعارهای ضد پدوفیلی سر می‌دادند.

به گفته Pen، قانون ضد درگ ویژگی مشترک طبقه بندی نمایش های درگ را به عنوان بزرگسالان یا جنسیتی دارد. کیت روان، مدیر برنامه‌های بیان آزاد ایالات متحده در Pen America، گفت: «این بخش از افزایش گسترده‌تر لفاظی‌های سیاسی درباره نمایش‌های درگ است.

روآن افزود: “ما شاهد تعداد فزاینده ای از اعتراضات بوده ایم، و اکنون شاهد یک فشار سیاسی برای جلوگیری از این نوع بیان هستیم.” اما آنچه این لوایح می‌گویند و آنچه انجام می‌دهند با گفتگوی عمومی پیرامون آنها بسیار متفاوت است.»

بسیاری از لوایح پیشنهادی شامل تعریف درگ اجرا کننده به عنوان کسی است که در حالی که از لباس، آرایش و رفتارهای مرتبط با جنسیتی غیر از جنسیتی که در بدو تولد به او اختصاص داده شده است، اجرا می کند.

پن در بیانیه‌ای گفت: «این حملات به نمایش‌های درگ و مجری‌ها به قلب حقوق ما برای گردهمایی، خواندن و اجرای با هم ضربه می‌زند». درگ شوها تمرینی برای بیان هنری و خلاقانه است که باید از سرکوب دولتی عاری باشد.»

ده لایحه پیشنهاد می‌کند که تعریف کسب‌وکارهای بزرگسالان یا دارای گرایش جنسی را گسترش دهد تا هر مؤسسه‌ای را که میزبان نمایش‌های درگ است، در بر گیرد – مکان‌هایی که پس از آن تحت مقررات منطقه‌بندی مشترک قرار می‌گیرند که کسب‌وکار بزرگسالان را از قرار گرفتن در مجاورت مدارس یا مناطق مسکونی منع می‌کند.

9 مورد شامل همگام سازی لب در تعاریف خود هستند و بسیاری از مواردی که شخص باید برای مخاطبان اجرا کند. شش صراحتاً افراد زیر سن قانونی را از مشاهده یا شرکت در اجراهای درگ منع می کنند. و چهار صراحتاً اجرای درگ در مدارس یا کتابخانه های عمومی را ممنوع کرده اند.

لیدی بانی، مجری درگ نیویورکی، گفت: «تا آنجا که من می‌دانم این ساعت‌های داستان درگ کوئین بخشی از برنامه درسی مدرسه نیست. والدین دانش‌آموزانی که آن را دوست ندارند، مجبور نیستند در آنها شرکت کنند.»

لیدی بانی اشاره کرد که درگ کویین هایی که اجراهای ساعت داستان را انجام می دهند، محدود هستند. لیدی بانی گفت: «شما اساساً یک پیرزن رنگارنگ را می بینید که با یک دلقک مخلوط شده است.

تصمیم من نیست چون بچه ندارم، اما هدف این ساعت‌های داستان درگ کوئین را دوست دارم که در سنین پایین به درگ کویین، افرادی که غیر باینری یا ترنس هستند، بی‌اهمیت جلوه دهند. او گفت که مورد ضرب و شتم قرار نگیرید، به قتل نرسید یا با آنها بد رفتار شود. “و من فکر می کنم که سالم است.”

پیش‌نویس لایحه مونتانا برای هر مدرسه، کتابخانه یا کارمند مدرسه یا کتابخانه‌ای که ممنوعیت شرکت در نمایش‌های درگ را نقض می‌کند، 5000 دلار جریمه تعیین می‌کند.

در آریزونا، برگزاری نمایش درگ در فاصله یک چهارم مایلی مدرسه یا زمین بازی عمومی غیرقانونی است و لایحه نبراسکا شرکت در یک اجرا را تا سن 19 سالگی غیرقانونی می کند. در همین حال، در تگزاس، چهار لایحه مکان هایی را طبقه بندی می کنند که میزبان نمایش‌های درگ در همان دسته سالن‌های سینمای بزرگسالان و کلوپ‌های استریپ است و در کارولینای جنوبی، پیشنهاد «دفاع از بی‌گناهی کودکان» اجازه دادن به یک خردسال را برای تماشای اجرای درگ جرم تبدیل می‌کند.

گروه آزادی بیان هشدار می‌دهد که برخی از این قوانین می‌تواند شامل زنی شود که در نقش پیتر پن بازی می‌کند، یا دبیرستان‌هایی که شب دوازدهم را اجرا می‌کنند یا برخی از آن‌ها را داغ می‌پسندند. برعکس، Pen هشدار می دهد، آنها می توانند بر زنانی که شلوار می پوشند یا مردانی که کت و شلوار می پوشند تأثیر بگذارند.

Ruane گفت که تأثیرات بالقوه این قانون ممکن است فراتر از آنچه معماران آنها در نظر دارند فراتر رود، اما «می توان گفت که آنها به طور نامتناسبی سخنان جامعه LBGTQ را خاموش می کنند و بر فرهنگ بیان آزاد در این کشور تأثیر می گذارند. روشی که آنها این موارد را تهیه کرده اند، تأثیری بسیار فراتر از آن چیزی خواهد داشت که کسی تصور یا فکر کرده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …