حمله کوسه سیدنی: سواحل شمال پس از شکار دلفین بسته شدند | سیدنی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حمله کوسه به یک دلفین، ناجیان غریق را مجبور کرد شناگران را از آب در سواحل شمالی سیدنی پاک کنند.

Surf Life Saving New South Wales (SLSNSW) گفت که حمله چندین کوسه گاو نر در ساحل شلی در نزدیکی Manly حدود ساعت 7 صبح روز شنبه رخ داد.

نجات غریق سواحل شلی و مانلی را برای بقیه روز پس از حمله بستند، که همچنین منجر به لغو رویداد موج‌سواری کلاسیک مانلی باز شد.

به نظر می رسد فیلمی که توسط یک هواپیمای بدون سرنشین گرفته شده و توسط SLSNSW منتشر شده، حداقل دو کوسه را در ساحل نشان می دهد در حالی که دلفین در حال تلاش برای شنا در کم عمق با جراحات قابل مشاهده در دم و پهلویش است. دلفین بعداً مرد.

تصاویر دلفین منتشر شده توسط SLSNSW حداقل پنج اثر گازگرفتگی را در سراسر بدن آن نشان داد.

SLSNSW گفت: «نجات‌گران غریق موج‌سواری و نجات غریق شناگران را از آب پاک کردند و کارناوال بزرگ موج‌سواری به حالت تعلیق درآمده است». “یک پهپاد نجات دهنده زندگی گشت و گذار [drone] فعالیت کوسه ها را از هوا زیر نظر گرفته و تعدادی کوسه را در منطقه مشاهده کرده است.

یکی از شاهدان این حمله به شبکه نه گفت که طول یکی از کوسه ها حدود 3 متر بود. امیلی پترسون گفت که در مورد دلفین مجروح شنیده است، بنابراین برای یافتن دلفین به سمت کم عمق شنا کرد.

تصاویر دلفین منتشر شده توسط SLSNSW حداقل پنج اثر گازگرفتگی را در سراسر بدن آن نشان داد.
تصاویر دلفین منتشر شده توسط SLSNSW حداقل پنج اثر گازگرفتگی را در سراسر بدن آن نشان داد. عکس: Surf Life Saving NSW

پترسون به ناین گفت: «احتمالاً حدود 20 متر جلوتر از ساحل و من می بینم که دلفین از یک طرف شنا می کند و در سمت راست سایه ای می بینم.

بنابراین من برگشتم و احتمالاً یک کوسه گاو نر سه متری وجود دارد، اما حتی به من نگاه نمی کرد، فقط به دنبال دلفین بود.

شاهد دیگری به ABC گفت که آنها در ساحل بوده اند و “ما این دلفین را دیدیم که فقط در حال شنا کردن در خلیج بود، که فکر می کردیم فوق العاده است.

و چیز بعدی، ما راه افتادیم و دیدیم، “آویز کن، کوسه ای دیده شده است، بنابراین نمی توانیم داخل آب برویم”.

“[We] برگشت و دید که دلفین اینجاست، در ساحل، که واقعاً فوق‌العاده غم انگیز است.»

جولز فارل، معاون سازمان نجات و تحقیقات سیتاس در استرالیا (ORRCA) به Manly Observer گفت که دلفین بر اثر جراحات جان خود را از دست داده است.

او گفت که مشخص نیست آیا کالبد شکافی انجام خواهد شد یا خیر، اما این احتمال وجود داشت که دلفین قبل از حمله بیمار بوده باشد.

فارل “ما فکر می کنیم که برای شروع یک دلفین ناخوشایند بود، بنابراین به همین دلیل در ساحل گیر می کرد.”

در آن منطقه کوسه‌های زیادی در اطراف وجود دارند، و اگر دلفینی در منطقه وجود داشته باشد که حالش خوب نباشد، کوسه‌ها را جذب می‌کند که می‌توانند آن را حس کنند.»

حملات مرگبار کوسه به مردم سیدنی نادر است. در فوریه سال گذشته، مردی در نزدیکی ساحل خلیج کوچک در جنوب شرقی شهر، در اولین حمله مرگبار کوسه غیرقانونی در سیدنی از سال 1963 جان باخت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …