اوکراین باید پس از نشست ناتو در رامشتاین منتظر تصمیم گیری در مورد تانک های لئوپارد 2 باشد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اوکراین باید بیشتر منتظر بماند تا بفهمد آیا تانک های جنگی پیشرفته ساخت آلمان را دریافت می کند یا خیر.

اختلاف بر سر ارسال تانک‌ها از متحدان غربی برای کمک به اوکراین در برابر تهاجم روسیه باعث شده است که آلمان متهم به استفاده از حق وتو برای جلوگیری از ساخت آلمان شود. پلنگ 2 تانک هایی که توسط متحدانش به اوکراین فرستاده می شود.

عدم دستیابی به توافق در مورد آنچه که به درخواست فوری رهبران اوکراین تبدیل شده است تا حد زیادی بر تعهدات تعدادی از کشورها که در پایگاه هوایی رامشتاین ناتو در آلمان نشستند، تحت الشعاع قرار داد.

در حالی که رهبران ایالات متحده و ناتو هرگونه اختلاف در صفوف را تکذیب کردند و آلمان را به خاطر کمک های آموزشی و تسلیحات گسترده اش به اوکراین تحسین کردند، گروه کوچکتری از رهبران به طور خصوصی با آلمانی ها ملاقات کردند تا زمینه های مشترک را پیدا کنند. آنها نتوانستند در مورد ارسال تانک های لئوپارد ساخت آلمان به اجماع دست یابند.

تانک های Leopard 2 ساخت آلمان

ماریوش بلاشژاک، وزیر دفاع لهستان، روز جمعه گفت که 15 کشوری که پلنگ ها را در اختیار دارند، در مورد این موضوع بحث کردند اما هیچ تصمیمی گرفته نشد. وی این نشست را “مذاکره خوبی در میان متحدان” خواند و گفت که این موضوع دوباره در مذاکرات آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت.

آلمان باید موافقت کند که تانک ها به اوکراین که عضو ناتو نیست، داده شود. علی‌رغم درخواست‌های مقامات اوکراینی، آلمان تاکنون در برابر فشارهای فزاینده برای تامین سریع تانک‌های لئوپارد 2 به کیف، یا حداقل راه را برای کشورهای دیگر مانند لهستان برای تحویل آنها از ذخایر خود باز کرده است.

لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده در پایان جلسه جمعه در پاسخ به این سوال که آیا آلمان “به اندازه کافی انجام می دهد” پاسخ داد: “بله، اما همه ما می توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم.”

او گفت: «آنها یک متحد قابل اعتماد هستند و برای مدت بسیار بسیار طولانی همینطور بوده اند. “و من واقعاً معتقدم که آنها همچنان متحد قابل اعتمادی در آینده خواهند بود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

داشبورد انرژی: چگونه برق در بریتانیا تولید می شود؟ | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،