شصتمین سالگرد پیمان الیزه: فرانسه و آلمان بر سر چشم انداز استراتژیک برای اروپا اختلاف نظر دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

60 سال از امضای معاهده الیزه توسط فرانسه و آلمان می گذرد، معاهده دوستی که قرار بود در 22 ژانویه 1963 خصومت بین دو همسایه را دفن کند.

اما جنگ روسیه در اوکراین تنش ها را بین این کشورها تشدید کرده است و شکاف عمیقی را در چشم انداز استراتژیک آنها برای اروپا آشکار می کند.

جودی دمپسی، سردبیر استراتژی اروپای استراتژیک به یورونیوز گفت که این موضوع را می توان تا حدی با تفاوت های اساسی در مورد رویکردهای دفاعی توضیح داد.

دمپسی گفت: «این اساساً این است که فرانسه نقش خود را در اروپا و نقش اروپا را به عنوان مراقبت از منافع دفاعی و امنیتی خود می بیند.

او افزود: “این چیزی است که آلمان نمی تواند آن را بپذیرد، زیرا در انجام امنیت و دفاع بسیار بد است. و همچنین، در واقع، متوجه می شود که تامین کننده امنیت برای آلمان، و در واقع برای اروپا، ایالات متحده باقی می ماند.”

در حالی که دیدگاه پاریس برای دفاع یک دیدگاه اروپایی است، این امر لزوماً در مورد آلمان صدق نمی کند سپر آسمان اروپا قراردادی که برلین در ماه اکتبر با چندین کشور اتحادیه اروپا امضا کرد شامل سیستم‌های دفاعی ایالات متحده و اسرائیل است که پاریس را خشمگین کرد.

دمپسی همچنین گفت که آلمان مانعی برای طرح امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه برای اروپای یکپارچه تر بوده است و مشخص نیست که شولتز در این موضوع کجا ایستاده است.

جودی دمپسی استدلال می کند که در اتحادیه اروپا، فرانسه بازیکن تدافعی و آلمان بازیکن اقتصادی است.

او می‌افزاید که جنگ در اوکراین ناتو را تقویت کرده است و آلمان را وادار می‌کند تا روابط خود با روسیه را پس از جنگ سرد کنار بگذارد.

کل موضوع ثبات باید در رابطه بین پاریس و برلین نقش اساسی داشته باشد. دمپسی به یورونیوز گفت: اگر آنها بتوانند درک کنند که این ثبات چقدر شکننده است، به این معنی است که می‌توانند سایر کشورهای عضو را به خطر بیاندازند و در واقع به روابط بین اقیانوس اطلس که بسیار مورد نیاز است، کمک کنند و اروپا نقش بسیار قوی‌تری ایفا کند.

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …