تعمیر کانتاس پایان نخواهد یافت، حتی اگر یک رشته از حوادث غیرمرتبط باشند | کانتاس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شاید تنها جایی که می‌توانستید از این خبر فرار کنید، خود هواپیما بود.

هنگامی که پرواز 144 کانتاس، اندکی پس از ترک اوکلند به مقصد سیدنی در روز چهارشنبه، یک تماس تلفنی صادر کرد، یک چرخه آشنا آغاز شد که ممکن بود بسیاری را با احساس دژاوو مواجه کند: مشکل دیگری در پرواز کانتاس. اما این یکی جدی به نظر می رسید.

در عرض چند دقیقه، تلفن‌های هوشمند هشدار خرابی موتور در هوا را دریافت کردند و گروه‌های خبری به زودی در فرودگاه سیدنی جمع شدند تا فرود آن را پخش کنند. استرالیایی‌ها می‌توانستند تماشا کنند که خلبان‌ها هواپیمای بوئینگ 737 را تنها با یک موتور فرود می‌آورند – سابقه ایمنی این شرکت ملی دست نخورده باقی مانده است.

خلبانان نیازی به ایجاد وحشت در داخل کابین احساس نمی‌کردند و تنها پس از فرود آمدن، میزان مشکلات موتور را به مسافران اطلاع می‌دادند. مسافران وقتی وارد دریایی از دوربین‌ها و خبرنگاران در سالن ورودی در کینگزفورد اسمیت می‌شدند، مبهوت به نظر می‌رسیدند.

در حالی که این حادثه مطمئناً قابل توجه بود – تماس‌های Mayday در پروازهای تجاری مسافری در استرالیا نادر و حتی نادرتر است – پاسخ نمادی از یک الگوی آشنا بود.

در 23 دسامبر، علامت تجاری QF1 کانتاس در مسیر خود از سنگاپور به لندن، به دلیل نگرانی از وجود دود در انبار بار در آذربایجان فرود اضطراری کرد. این حادثه – بدون شک یک مسئله مهم ایمنی هوا – و داستان های کسانی که در نتیجه آن سرگردان شده بودند، برای روزها در یک دوره خبری آرام سنتی در کریسمس به بولتن های شبانه منجر شد.

سپس در روز پنجشنبه – پس از تماس ماهانه QF144 – یک QF101 فیجی به عنوان یک اقدام احتیاطی پس از دریافت پیام خلبانان در مورد یک مشکل مکانیکی بالقوه به سیدنی بازگشت. روز جمعه، QF430 از ملبورن به سیدنی به دلیل وجود یک مشکل جزئی موتور به فرودگاه تولامارین بازگشت.

علیرغم گزارش سریع – از جمله توسط آبان نیوز استرالیا – هیچ یک از دو حادثه اخیر فرود اضطراری نبودند.

همچنین روز جمعه رسانه ها گزارش دادند که پرواز QF1516 به مقصد کانبرا به عنوان یک اقدام احتیاطی به دلیل مشکل فلپ های آن به ملبورن بازگشت.

در حالی که استرالیایی‌ها ممکن است نسبت به موج انحراف‌ها و سیگنال‌های پریشانی در هوا ابراز نگرانی کنند، صنعت هوانوردی به طور کلی از آنچه به عنوان مجموعه‌ای از حوادث ناگوار و در عین حال نامرتبط می‌بیند، آشفته باقی می‌ماند.

در هر صورت، مدیریت کانتاس از رویدادهای اخیر اعتبار آن را به عنوان امن ترین خطوط هوایی جهان تقویت می کند – عنوانی که در هفته های اخیر دوباره به دست آورد.

جف اسکیو، مدیر سابق برنامه ریزی امنیتی و اضطراری در کانتاس، آن را اینگونه خلاصه می کند: «من چیزی در آن نمی خوانم. این چیزی نیست جز کمی بدشانسی.»

حتی منتقدان مکرر کانتاس نیز از این اتفاقات استفاده نکرده اند تا نشان دهند مشکل بزرگتری وجود دارد. مسافران می توانند با اطمینان خاطر استیو پورویناس، دبیر فدرال انجمن مهندسین هواپیمای دارای مجوز استرالیا، که در گذشته سخنان خود را در مورد رهبری کانتاس کوتاهی نکرده است، آرامش پیدا کنند.

پورویناس به آبان نیوز استرالیا گفت: «خاموش شدن موتور هواپیما هیچ ارتباطی با تشخیص آتش سوزی کاذب یا بازگشت هواپیما به عنوان یک اقدام احتیاطی به دلیل وجود خطای احتمالی ندارد.»

آیا مشکل تعمیر و نگهداری سیستمی در هواپیمای کانتاس وجود دارد؟ این را نمی توان با چند مشکل در چند ماه نشان داد. آنها اکنون ممکن است برای مدتی هیچ چیز جدی نداشته باشند.”

پورویناس معتقد نیست که حوادث جدی در کانتاس افزایش یافته است، بلکه رسانه‌های خبری اکنون می‌توانند همه حوادث را بدون در نظر گرفتن جدیت، در زمان واقعی از طریق وب‌سایت‌های ردیابی پرواز آنلاین شناسایی و گزارش کنند.

پورویناس گفت: «پانزده سال پیش، اگر یک هواپیما به دلیل مشکلی پس از برخاستن، برای احتیاط برمی‌گشت، هرگز در روزنامه‌ها درباره آن نمی‌خوانید».

توجه استرالیایی ها به کانتاس قابل درک است. این ایرلاین که در بیشتر تاریخ خود متعلق به دولت است، به ارتباط عاطفی خود با استرالیایی ها متمایل شده است، تا حد زیادی از طریق تبلیغات تلویزیونی اشک آور خود.

این موضوع اعتراض به برون سپاری کارکنان زمینی را در ابتدای همه‌گیری توضیح می‌دهد – موضوعی که کانتاس غیرقانونی است و کانتاس در دادگاه عالی از آن درخواست تجدیدنظر می‌کند – با انتظارات بالاتر از یک شرکت هواپیمایی که از میلیاردها یارانه مالیات‌دهندگان در سراسر همه‌گیری بهره می‌برد.

جایگاه کانتاس در فرهنگ ما همچنین خشم استرالیایی‌ها را با تأخیرها، کنسل‌ها، سوءاستفاده از چمدان‌ها و خدمات ضعیف به مشتریان در سال گذشته توضیح می‌دهد، علی‌رغم اینکه مسائل مشابهی که پس از کووید در صنعت هوانوردی احساس شد.

در حالی که کانتاس پر پروازترین ایرلاین استرالیا است، همیشه در کانون بررسی های شدید قرار می گیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …