کارشناسان مواد مخدر هشدار می‌دهند که تبخیر نیکوتین در استرالیا می‌تواند آسیب بیشتری به همراه داشته باشد سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شورای الکل و سایر مواد مخدر استرالیا (AADC) می گوید جرم انگاری بخار نیکوتین باعث “عواقب ناخواسته” از جمله دامن زدن به بازار سیاه، ایجاد پیامدهای بدتر برای سلامتی و حتی به طور بالقوه زندانی کردن افراد می شود، در حالی که ما باید تلاش کنیم آنها را دور نگه داریم.

در تمام ایالت‌ها و سرزمین‌ها ارائه یک ویپ نیکوتین به شخصی بدون نسخه، و داشتن یا استفاده از آن بدون نسخه جرم است.

طبق اعلام انجمن بهداشت عمومی استرالیا (PHAA)، علیرغم محدودیت‌ها، نزدیک به یک میلیون استرالیایی در حال حاضر مرتباً سیگار می‌کشند که این رقم در سال‌های 2019-2020 دو برابر شده است. به گفته PHAA، تخمین زده می شود که 11 درصد از افراد 16 تا 24 ساله به طور منظم بخارپز می کنند.

به گفته TGA، اگرچه همه ویپ ها نیکوتین را در لیست مواد تشکیل دهنده خود ندارند، اما بیشتر ویپ ها در استرالیا حاوی این ماده هستند – و شواهدی وجود دارد که کودکان و بزرگسالان بدون نسخه هنوز به ویپ های حاوی نیکوتین دسترسی دارند.

TGA در مورد خطرات ناشی از استفراغ، از جمله اعتیاد به نیکوتین، بیماری های تنفسی و تشنج هشدار داده است، در حالی که شورای ملی تحقیقات بهداشتی و پزشکی اعلام کرده است که ویپ ها می توانند منجر به تشنج و مسمومیت هایی شوند که می توانند “شدید باشند و باعث مرگ شوند” و “جدی و جدی باشند”. وضعیت ریه گاهی کشنده».

اما ملانی واکر، مدیر اجرایی AADC، گفت که قوانین فعلی که محصولات بخارپز نیکوتین را تنظیم می‌کند، مجازات‌های بالقوه «منحرف» و ناخواسته ایجاد می‌کند – و افرادی که در حال حاضر محکومیت‌های زندان را سپری می‌کنند، افرادی که در گروه‌های اجتماعی-اقتصادی پایین‌تر قرار دارند، و مردم بومی و جزیره‌نشین تنگه تورس می‌توانند این مجازات‌ها را ایجاد کنند. به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار گرفته است.

در برخی از حوزه های قضایی، تصرف می تواند منجر به حبس شود. برای مثال، در ACT، نگهداری غیرقانونی ویپ می‌تواند منجر به دو سال حبس، معادل مجازات برای داشتن مقادیری مواد مخدر غیرقانونی برای استفاده شخصی شود.

همه اینها در ارسال AADC به تنظیم کننده داروی استرالیا، اداره کالاهای درمانی (TGA)، که به دنبال نظراتی در مورد اصلاحات بالقوه برای جلوگیری از دسترسی کودکان و نوجوانان به NPV است، آمده است.

واکر گفت که اکثر حوزه های قضایی به سمت نگاه کردن به داشتن مواد مخدر شخصی به عنوان یک موضوع بهداشتی و نه یک موضوع جنایی حرکت می کنند.

واکر می‌گوید: «هیچ‌کسی نیست که بخواهد مجازات‌های مربوط به داشتن محصولات بخارپز نیکوتین برای افراد چیزی باشد که منجر به مجازات حبس یا سختی قابل توجهی فراتر از آن چیزی شود که جامعه تصور می‌کند.»

ارائه AADC استدلال می کند که جرم انگاری بازار “مواد با کیفیت ناشناخته” را تقویت می کند.

«در یک محیط مجرمانه که در آن یک ماده غیرقانونی ساخته می‌شود اما به طور گسترده از طریق بازارهای غیرقانونی در دسترس است، کیفیت، ترکیب شیمیایی و قدرت یک ماده اغلب برای افرادی که از آن ماده استفاده می‌کنند ناشناخته است که منجر به اثرات مضر سلامتی مانند کشنده و غیرقانونی می‌شود. مصرف بیش از حد کشنده،” در این بیانیه آمده است.

به گفته TGA، کودکان و بزرگسالان بدون نسخه به ویپ های حاوی نیکوتین در استرالیا دسترسی دارند.
به گفته اداره کالاهای درمانی، کودکان و بزرگسالان بدون نسخه به ویپ های حاوی نیکوتین در استرالیا دسترسی دارند. عکس: عالمی

این ارسال همچنین خاطرنشان می‌کند که انگ فعالیت غیرقانونی می‌تواند افراد را در جستجوی کمک باز دارد و سابقه کیفری می‌تواند عواقب پایداری بر زندگی آنها داشته باشد.

واکر گفت که بهتر است، نه پیامدهای بدتر سلامتی باید هدف باشد، و افزود که ما باید در مورد دور نگه داشتن مردم از زندان صحبت کنیم، نه اینکه آنها را در زندان بفرستیم.

«لطفاً اوضاع را بدتر از آنچه هست نکنید، و آیا می‌توانیم کمی بیشتر درباره مجازات‌ها فکر کنیم، به‌ویژه در رابطه با افراد. ما نمی‌خواهیم آسیب بیشتری وارد کنیم.»

AADC عمداً از محدوده اختیارات TGA خارج شده است زیرا استدلال می کند که زمینه سیاست گسترده تری در مورد NPV ها وجود دارد که باید مورد بحث قرار گیرد.

بنیاد الکل و مواد مخدر نیز نکات مشابهی را در ارائه خود بیان کرد و گفت در حالی که قوانین و اجرای بیشتر مورد نیاز است، بزرگسالانی که می‌خواهند به محصولات نیکوتین دسترسی داشته باشند باید “مسیری ساده” داشته باشند که متحمل “مضرات اضافی” نشود.

این بنیاد گفت که مقررات بیش از حد و “رویکردهای منع گرایانه” به رشد در بازارهای غیرقانونی منجر می شود.

جاستین وانگ، متخصص حقوق جزا، شریک موسس Streeton Lawyers، به آبان نیوز استرالیا گفت که بهتر است مردم بتوانند از تماس با سیستم قضایی برای جرایم جزئی اجتناب کنند و به سیستم هایی مانند قوانین نگهداری مواد مخدر در نیو ساوت ولز اشاره کرد که به پلیس اجازه می داد مجازات کند. اخطارها یا هشدارها برای حشیش به عنوان رویکردی که کارآمد است.

وی گفت: «هر گونه بازنگری در جرایمی که با در اختیار داشتن این محصولات است باید در نظر گرفتن اهمیت صلاحدید پلیس باشد.»

دوره مشاوره TGA اکنون بسته شده است و در حال بررسی بازخوردهای دریافتی در ارسال‌ها است.

مقامات بهداشتی، از جمله انجمن پزشکی استرالیا (AMA)، کالج سلطنتی استرالیایی پزشکان عمومی، و انجمن بهداشت عمومی استرالیا برای مقررات سخت‌گیرانه‌تر و کنترل‌های مرزی فشار می‌آورند، در حالی که صنعت بخارسازی می‌خواهد سیگارهای الکترونیکی نیکوتین قانونی و آزادانه در دسترس باشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس تحقیقات جدید، از …