جنگ روسیه و اوکراین در یک نگاه: آنچه در روز 332 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

 • روسیه مدعی شد که روستایی در شرق اوکراین را به عنوان بخشی از تلاش چند ماهه خود به سمت شهر باخموت تصرف کرده است. ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت که کلیشچیوکا در 9 کیلومتری جنوب باخموت “آزادسازی شده است”. این ادعا به طور مستقل قابل تأیید نیست. مقامات اوکراینی هیچ اظهارنظری فوری نکردند. نیروهای نیابتی روسیه در جمهوری خودخوانده خلق دونتسک پیشتر گفته بودند که کنترل کلیشچیوکا را به دست گرفته اند.

 • مقامات ایالات متحده شروع به تشویق اوکراینی ها برای تغییر تمرکز از باخموت و تمرکز بر آماده سازی برای حمله در جنوب کرده اند. طبق گزارش‌ها، دولت جو بایدن معتقد است که روس‌ها پتانسیل بالایی برای بیرون راندن نیروهای اوکراینی از شهر مورد مناقشه، که شاهد برخی از شدیدترین جنگ‌ها تا به امروز بوده‌اند، وجود دارد. بر اساس گزارش ها، سرویس اطلاعات خارجی آلمان، BND، از خساراتی که ارتش اوکراین در باخموت وارد می کند، نگران است.

 • ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، گفت که او باور ندارد که انتظار داشت اوکراین نیروهای روسیه را از قلمرو بین المللی خود در سال 2023 خارج کند.. او در یک کنفرانس مطبوعاتی در پایگاه نیروی هوایی رامشتاین در آلمان گفت: از نقطه نظر نظامی، من همچنان معتقدم که از امسال بیرون راندن نظامی نیروهای روسیه از هر وجب از اوکراین تحت اشغال روسیه بسیار بسیار دشوار خواهد بود. .

 • آلمان از تصمیم گیری درباره اعطای تانک های لئوپارد 2 به اوکراین در نشست بین المللی ویژه که در رامشتاین برگزار شد، خودداری کرده است. در اروپا و ایالات متحده امیدوار بودند که آلمان حداقل اجازه دهد پلنگ های متعلق به کشورهایی مانند لهستان و فنلاند دوباره صادر شود، اما علیرغم چند روز درخواست، وزیر دفاع تازه منصوب شده برلین گفت که تصمیم نهایی گرفته نشده است.

 • رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، در افتتاحیه نشست رامشتاین از آلمان و متحدان غربی خواست تا تانک های جنگی خود را به کیف بفرستند. رهبر اوکراین گفت که اقدام فوری ضروری است، زیرا “روسیه در حال تمرکز نیروهای خود، آخرین نیروهای خود است و سعی می کند همه را متقاعد کند که نفرت می تواند قوی تر از جهان باشد.”

 • لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، گفت که گروه وزرای دفاع حامی کیف بر روی «اطمینان از اینکه اوکراین در حال حاضر توانایی لازم برای موفقیت را دارد» تمرکز کرده اند. آستین در سخنانی پس از نشست پایگاه هوایی رامشتاین، آلمان را “متحد قابل اعتماد” توصیف کرد.

 • کرملین گفت که تامین تانک های اضافی به کیف “بسیار تغییری اساسی نخواهد داشت”. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز گفت که روابط روسیه با ایالات متحده در “پایین ترین نقطه تاریخی” خود قرار دارد، بدون اینکه “امیدی” به بهبود روابط دوجانبه “در آینده قابل پیش بینی” وجود داشته باشد.

 • مقامات آمریکایی روز جمعه گفتند که یک نیروی دریایی سابق آمریکا، سیل، در اوکراین کشته شده است. دانیل دبلیو سویفت، یک افسر خرده پا درجه یک که در مارس 2019 پست خود را در سن دیگو ترک کرد، در Dnipro مجروح شد و روز چهارشنبه بر اثر جراحات جان خود را از دست داد. مقامات گفتند که او در مقام رسمی نمی جنگید. نیروی دریایی گفت “نمی توان حدس زد که چرا ملوان سابق در اوکراین بوده است”.

 • طبق گزارش ها، کشورهای اتحادیه اروپا در حال کار بر روی دهمین دور تحریم های مرتبط با روسیه هستند. یکی از دیپلمات‌های ارشد به رویترز گفت که بسته بعدی تحریم‌ها در سالگرد تهاجم روسیه به اوکراین در 24 فوریه خواهد بود. مقامات اتحادیه اروپا همچنین به دنبال تایید وزرا برای هفتمین قسط کمک نظامی به اوکراین به ارزش 500 میلیون یورو هستند.

 • ایالات متحده تحریم های بیشتری را علیه گروه واگنر اعمال خواهد کرد. جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفته است. وزارت خزانه داری ایالات متحده قصد دارد واگنر را به عنوان یک سازمان مجرمانه مهم فراملی معرفی کند که هر گونه دارایی این گروه در ایالات متحده را مسدود می کند و آمریکایی ها را از ارائه وجوه، کالا یا خدمات به واگنر منع می کند.

 • مقامات ایتالیایی پس از ناپدید شدن اسرارآمیز دو قایق تفریحی لوکس که تحت تحریم های اتحادیه اروپا از بندری در ساردینیا ناپدید شدند، به دنبال یک الیگارشی روسی هستند. این قایق‌های تفریحی متعلق به دیمیتری مازپین، مالک میلیاردر یک شرکت کود معدنی، تابستان گذشته در بندر اولبیا در ساردینیا ناپدید شدند.

 • این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

  منبع

  درباره ی aban_admin

  مطلب پیشنهادی

  مشتریان انرژی با قیمت ثابت با افزایش هزینه های ثابت با شوک قبض مواجه می شوند | قبوض انرژی

  به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیهزاران خانواری که قراردادهای انرژی با …