ایتالیا به دنبال الیگارش روسی است که قایق های تفریحی توقیف شده اش از ساردینیا ناپدید شده است | ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات ایتالیایی پس از ناپدید شدن اسرارآمیز دو قایق تفریحی لوکس که تحت تحریم های اتحادیه اروپا از بندری در ساردینیا ناپدید شدند، به دنبال یک الیگارشی روسی هستند.

اطلاعیه ای عمومی که به دیمیتری مازپین، مالک میلیاردر یک شرکت کود معدنی، از مجازات های علیه وی به دلیل برداشت غیرقانونی کشتی ها اطلاع می دهد، توسط تالار شهر فورته دی مارمی، تفرجگاه ساحلی توسکانی که این الیگارش مالک یک کشتی است، صادر شده است. خانه

این قایق‌های تفریحی که هر دو Aldabra نامیده می‌شوند اما دارای پرچم‌های دریایی دو کشور مختلف هستند، تابستان گذشته در بندر اولبیا در ساردینیا ناپدید شدند.

آنها در ماه مارس گذشته پس از اینکه مازپین، پدر نیکیتا مازپین راننده سابق فرمول یک، چند هفته پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین در فهرست تحریم ها قرار گرفت، دستگیر شدند.

این اولین مورد در ایتالیا است که یک روس با دارایی های مسدود شده در این کشور توانسته از تحریم های اتحادیه اروپا طفره رود.

تحقیقات انجام شده توسط پلیس مالی اولبیا نشان داد که اولین کشتی که گفته می شود ارزشی بین 700000 تا 1 میلیون یورو (بین 613000 پوند تا 876000 پوند) دارد، در ماه ژوئن اولبیا را ترک کرد و در بندر کوچک Bizerte در تونس توقف کرد.

شناخته شده است که قایق دوم اولبیا را به مقصد ساوونا، بندری در شمال ایتالیا در منطقه لیگوریا، قبل از عزیمت به ترکیه ترک کرده است. مکان فعلی قایق‌ها و صاحب آن‌ها مشخص نیست.

پلیس گفت که Mazepin یک شرکت خارجی را استخدام کرد که به نوبه خود یک کاپیتان ساردینی را برای انتقال قایق‌های تفریحی از ایتالیا استخدام کرد.

شرکت واسطه و کاپیتان هر دو تا 500000 یورو جریمه شده اند. مازپین با همین مجازات ها روبرو می شود.

یک منبع پلیس گفت که او از نظر مالی در فورته دی مارمی، مقصد محبوب الیگارش های روسی قبل از جنگ در اوکراین، ساکن است، زیرا وی ویلا در این شهر دارد، به همین دلیل این اخطار در آنجا صادر شده است.

ویلا در ساردینیا متعلق به مازپین نیز در میان دارایی های متعلق به روسیه است که در سراسر جزیره مسدود شده است. مازپین این ویلا را به نام راکی ​​رام از کارلو دی بندتی، تاجر ایتالیایی و مالک سابق روزنامه لا رپوبلیکا خرید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استارت‌آپ استرالیایی Recharge برنده مناقصه شرکت باتری‌ساز بریتانیایی از بین رفته Britishvolt | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک شرکت استرالیایی نوظهور که هنوز …