ائتلاف ناتو در مورد اوکراین قوی است. اما شکستگی ها در حال ظهور هستند.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – میلیاردها دلار تسلیحات جدید برای اوکراین که در ماه جاری اعلام شد – از جمله تانک های انگلیسی، خودروهای جنگی آمریکایی و هویتزرهای دانمارک و سوئد – گواهی بر شکست ولادیمیر وی. اما شکستگی های کوچک و در عین حال قابل توجه آنقدر بزرگ می شوند که نمی توانند پنهان شوند.

اختلافات بر سر راهبرد سال آینده و سوال فوری‌تر این است که اوکراین در چند ماه آینده به چه چیزی نیاز دارد، زیرا هر دو طرف در جنگ برای حملات بزرگ در بهار آماده می‌شوند. و در حالی که بیشتر این مناظرات پشت درهای بسته انجام می شود، بی صبری بریتانیا از سرعت کنونی کمک ها و امتناع آلمان از ارائه تانک های لئوپارد 2 به اوکراین در این هفته در معرض دید عموم قرار گرفت.

هنگامی که جیمز کلورلی، وزیر خارجه جدید بریتانیا، این هفته از واشنگتن بازدید کرد، خبرنگاران را برای ناهار جمع کرد و این موضوع را مطرح کرد که اگر متحدان به سرعت از نقاط ضعف روسیه استفاده کنند، ممکن است اوکراین در جنگ امسال “پیروزی” به دست آورد. . مقامات لهستان، کشورهای بالتیک و فنلاند تا حد زیادی با ارزیابی بریتانیا موافق هستند.

مقامات آمریکایی به عقب راندند و گفتند که سرعت بخشیدن به کمک‌ها بسیار مهم است و تجهیزاتی که سربازانش هنوز نمی‌توانند در اوکراین فعالیت کنند، سرازیر نشود. و آن‌ها استدلال می‌کنند که در دنیایی با منابع محدود، عاقلانه است که چیزی را برای آنچه که پنتاگون معتقد است احتمالاً یک درگیری طولانی‌مدت است که در آن روسیه تلاش می‌کند اوکراین را با رگبارهای بی‌امان و تاکتیک‌هایی که یادآور جنگ‌های بی‌امان است، در انبار نگه دارد. جنگ جهانی اول و دوم.

ژنرال مارک آ. میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، روز جمعه، در پایان نشستی در آلمان با حضور ده‌ها کشوری که تلاش‌های جنگی را تامین می‌کنند، ارزیابی‌هایی را که از پاییز ارائه کرده است، تکرار کرد.

او گفت: «برای امسال بیرون راندن نظامی نیروهای روسی بسیار بسیار دشوار خواهد بود. بهترین چیزی که می‌توان به آن امیدوار بود، تحت فشار قرار دادن روسیه برای مذاکره دیپلماتیک است – به روشی که بیشتر جنگ‌ها به پایان می‌رسد – اگرچه دیپلمات‌های ارشد آمریکایی می‌گویند که انتظارات کمی از ورود آقای پوتین به مذاکرات جدی دارند.

پس از آن انفجار فوری‌تر با دولت آلمان، صدراعظم اولاف شولز، به دلیل امتناع او از ارسال آنچه که بسیاری از کارشناسان نظامی معتقدند می‌تواند یک سلاح تعیین‌کننده در دست اوکراین باشد، رخ داد: تانک‌های Leopard 2 ساخت آلمان.

وزیر دفاع لوید جی آستین سوم چندین روز تلاش کرد تا آلمانی ها را متقاعد کند تا آنها را حمل کنند یا حداقل به لهستان و سایر کشورهایی که از این تانک ها استفاده می کنند اجازه دهند آنها را دوباره صادر کنند. اما زمانی که نشست با تعداد زیادی از متحدان به پایان رسید، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان، گزارش داد که هیچ توافقی حاصل نشده است، اگرچه او گفت که آنها «در اسرع وقت» تصمیم خواهند گرفت. او و آقای آستین سعی کردند به جای شکاف آشکار بر سر تسلیحات، بر وحدت تلاش برای مقابله با روسیه تمرکز کنند.

تفاوت استراتژی در میان متحدان زمان جنگ یک هنجار است، نه استثنا. در جنگ جهانی دوم بحث‌های عمده‌ای در مورد اینکه آیا ابتدا باید بر شکست آلمان نازی تمرکز کرد و در مرحله دوم به ژاپن – که در واقع به قلمرو آمریکا حمله کرده بود – پرداخت. بحث های مشابهی در طول جنگ کره، ویتنام و جنگ های عراق و افغانستان اتفاق افتاد. از آنجایی که ایالات متحده بخش عمده ای از نیروی جنگی را فراهم می کرد، معمولاً پیروز می شد.

اما در مصاحبه با مقامات آمریکایی، بریتانیایی و دیگر کشورهای اروپایی، از جمله رهبران ارشد نظامی، مشخص است که اوکراین متفاوت است. فقط اوکراینی‌ها در خط هستند و هیچ‌کس نمی‌خواهد به آنها بگوید چگونه در نبردی بجنگند که در آن نیروهای آنها، تنها کسانی که درگیر وحشیگری روزانه هستند، هم صلابت و هم عزم راسخ نشان داده‌اند. اما با توجه به برنامه ریزی روسیه و اوکراین برای حملات جدید، بحث در مورد استراتژی و تسلیحات به چیزی رسیده است که دبیرکل ناتو آن را “نقطه عطف” نامیده است.

اوکراینی ها پنهان نکرده اند که با قدردانی از حمایت متحدان خود، آنچه به دست می آورند کافی نیست. هنگامی که بریتانیا در اوایل این هفته اعلام کرد که تانک های چلنجر 2 را ارسال می کند، وزیر امور خارجه و وزرای دفاع اوکراین بیانیه مشترکی صادر کردند و از دولت بریتانیا تشکر کردند اما افزودند که “این برای دستیابی به اهداف عملیاتی کافی نیست.”

رهبر اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، معمولاً صریح بود. وی پس از تشکر از ایالات متحده برای کمک 2.5 میلیارد دلاری تسلیحات، بیش از 3 میلیارد دلاری که چند هفته پیش اعلام شد، گفت: “صدها تشکر صدها تانک نیست.”

او در یک حضور در تلویزیون آلمان گفت: “اگر پلنگ دارید، آنها را به ما بدهید.”

مقامات آمریکایی پس از مذاکرات خود با دولت آلمان در این هفته به وضوح ناامید شدند. آلمان در ابتدا گفته بود که اگر ایالات متحده تانک ام-1 آبرامز خود را نیز بفرستد، تانک های لئوپارد را می فرستد و به دیگران نیز مجوز می دهد. ایالات متحده نپذیرفت و گفت که این مخزن آنقدر گازسوز است – از موتور جت استفاده می کند – و برای ادامه کار به خط تدارکاتی نیاز دارد که در محیط اوکراین مفید نباشد. (مقامات از سؤالات در مورد اینکه چرا تانک بسیار دشوار برای عملیات در میدان های نبرد اروپا در زرادخانه آمریکا قرار دارد طفره رفتند.)

چلنجرهای بریتانیایی و پلنگ های آلمانی انعطاف پذیرتر و راحت تر اجرا می شوند. اما در انظار عمومی، آقای آستین و دیگران از انتقاد از آقای شولز اجتناب کردند، زیرا از نظر آنها بزرگترین تغییر سیاست خارجی آلمان – که با تعلیق دو خط لوله انتقال گاز از روسیه شروع شد – کاملاً ماهرانه بوده است.

آنها گمان می کنند که نگرانی واقعی آقای شولز این است که او باور ندارد که جهان آماده دیدن تانک های آلمانی در نزدیکی مرزهای روسیه است که یادآور تهاجم نازی ها در جنگ جهانی دوم است. یکی از مقامات ارشد آمریکایی این هفته گفت که اگر آقای شولز و عموم مردم آلمان نگران این موضوع هستند، در این شرایط «آنها تنها کسانی هستند که نگران هستند».

در حالی که آلمان به ارسال تانک‌های لئوپارد در این هفته بله نگفت، اما نه – حداقل هنوز. اما اوکراین یک بازه زمانی بسیار باریک دارد که در آن یک حمله بالقوه قاطع بهاری را قبل از انجام روس‌ها انجام دهد، و تانک‌ها بخش مهمی از این تلاش هستند.

قبل از آن پرتاب، اوکراین باید هزاران سرباز آماده رزم را جمع آوری کند، سلاح های پیشرفته جدید را از غرب دریافت کند و سربازان خود را در نحوه استفاده و نگهداری از این سلاح ها آموزش دهد. به گفته ژنرال میلی، انجام همه این کارها “یک بالابر بسیار بسیار سنگین” خواهد بود.

به همین دلیل است که تأخیر آلمان در تأیید تانک‌ها برای آقای آستین و دیگر مقامات ارشد غربی که تمام هفته تلاش می‌کردند تا با همتایان آلمانی خود به توافق برسند تا آنچه را که اکنون اوکراین برای بازپس‌گیری قلمرو به آن نیاز دارد، ناامید کنند.

ووپکه هوکسترا، وزیر امور خارجه هلند، در مصاحبه‌ای گفت: «اگر اکنون متوقف شویم یا آن را محدود یا کاهش دهیم، همه چیز بیهوده خواهد بود. ما باید دو برابر شویم. هیچ جایگزینی برای پیروزی در میدان جنگ وجود ندارد.»

در یک کنفرانس خبری پس از نشست روز جمعه، آقای آستین تلاش کرد اهمیت تانک‌های لئوپارد را کم اهمیت جلوه دهد و آنچه را که آلمان ارائه کرده است – خودروهای جنگی، پدافند هوایی و میدان‌های آموزشی برای سربازان اوکراینی – بدون شک امیدوار بود که برلین در نهایت با اوکراین مقابله کند. درخواست اصلی

آقای آستین گفت: «این واقعاً مربوط به یک پلت فرم نیست. قدرت جنگی.»

با این حال، آقای آستین نشان داد که تقویم طرف اوکراینی نیست. او گفت: «ما در اینجا فرصتی از هم اکنون تا بهار داریم. “این مدت زمان زیادی نیست.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس تحقیقات جدید، از …