آمریکا گروه واگنر روسیه را به عنوان “سازمان جنایی فراملی” معرفی می کند | سیاست خارجی آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایالات متحده گروه مزدور روسی واگنر را به عنوان یک “سازمان جنایتکارانه فراملی مهم” معرفی می کند و تحریم های بیشتری را علیه پیمانکار نظامی که به مسکو در حمله به اوکراین کمک می کند، اعمال خواهد کرد.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که وزارت خزانه داری این نام جدید را در روزهای آینده اعمال خواهد کرد و آن را در رده گروه های مافیایی ایتالیایی و جنایات سازمان یافته ژاپنی و روسیه قرار می دهد.

این نامگذاری امکان اعمال گسترده تحریم ها را بر شبکه جهانی گسترده این گروه که شامل عملیات مزدور و همچنین تجارت در آفریقا و جاهای دیگر می شود، می دهد.

کربی گفت که واگنر “یک سازمان جنایتکار است که مرتکب جنایات گسترده و نقض حقوق بشر می شود.”

او گفت: “ما بی وقفه برای شناسایی، مختل کردن، افشای و هدف قرار دادن کسانی که به واگنر کمک می کنند، کار خواهیم کرد.”

کاخ سفید همچنین تصاویری از روسیه منتشر کرد که در حال تحویل محموله تسلیحاتی از کره شمالی است که گفته می‌شود برای کمک به نیروهای واگنر در حالی که دوش به دوش با نیروهای روسی در اوکراین می‌جنگند، بوده است. دولت بایدن ابتدا کره شمالی را به ارائه تسلیحات به روسیه متهم کرد.

کربی گفت: «این اقدامات تهدید بین قاره‌ای را که واگنر ایجاد می‌کند، از جمله از طریق الگوی مداوم فعالیت‌های جنایتکارانه جدی با این اقدامات، شناسایی می‌کند، و در آینده نیز بیشتر خواهد بود».

دولت ایالات متحده روز جمعه همچنین تصویری به تاریخ 18 نوامبر منتشر کرد که گفت واگن های ریلی روسیه را نشان می دهد که بین روسیه و کره شمالی در حال تردد هستند. کربی گفت که این اطلاعات در اختیار هیئت کارشناسان کمیته تحریم های امنیتی کره شمالی قرار گرفته است.

کربی گفت: «انتقال تسلیحات از کشور مستقیماً نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.

کاخ سفید به طور فزاینده ای نسبت به دخالت فزاینده واگنر در جنگ ابراز نگرانی کرده است، زیرا این کاخ به ویژه در نبردهای شدید در باخموت در شرق اوکراین فعال بوده است. کاخ سفید گفته است که در برخی موارد مقامات نظامی روسیه حتی “تحت فرمان واگنر” بوده اند.

کربی گفت که ایالات متحده اکنون ارزیابی می کند که واگنر حدود 50,000 پرسنل دارد که در اوکراین می جنگند، از جمله 10,000 پیمانکار و 40,000 محکوم که این شرکت از زندان ها استخدام کرده است.

ایالات متحده ارزیابی می کند که واگنر، متعلق به متحد پوتین، یوگنی پریگوژین، حدود 100 میلیون دلار در ماه در جنگ هزینه می کند. پریگوژین همچنین علناً اعتبار برخی از پیشرفت های اخیر روسیه در شرق اوکراین را بر عهده گرفته است.

کربی افزود: «ما نشانه‌هایی از جمله در اطلاعات، می‌بینیم که تنش‌ها بین واگنر و وزارت دفاع روسیه در حال افزایش است». واگنر در حال تبدیل شدن به یک مرکز قدرت رقیب برای ارتش روسیه و سایر وزارتخانه های روسیه است. علنا، پریگوژین و جنگنده‌هایش از ژنرال‌ها و مقامات دفاعی روسیه به خاطر عملکردشان در اوکراین انتقاد کرده‌اند.

مزدوران گروه واگنر همچنین توسط کشورهای غربی و کارشناسان سازمان ملل به نقض حقوق بشر متعدد در سراسر آفریقا از جمله جمهوری آفریقای مرکزی، لیبی و مالی متهم شده اند. ماه گذشته، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، اعلام کرد که گروه واگنر را به عنوان “موجود مورد توجه ویژه” برای فعالیت های آن در جمهوری آفریقای مرکزی معرفی کرده است.

واگنر از سال 2017 با تحریم‌های ایالات متحده مواجه شده است. وزارت بازرگانی ماه گذشته از محدودیت‌های صادراتی جدیدی که واگنر را هدف قرار می‌دهد، در تلاشی برای محدود کردن بیشتر دسترسی این شرکت به فناوری و تجهیزات، رونمایی کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فلاکو جغد پس از تخریب محوطه از باغ وحش پارک مرکزی نیویورک فرار کرد | نیویورک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک جغد عقاب اوراسیا به …