روسای دفاع در حل اختلاف بر سر ارسال تانک های آلمانی به اوکراین ناکام هستند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبران دفاعی که روز جمعه در یک پایگاه هوایی آمریکا در آلمان ملاقات کردند، پس از بیش از پنج ساعت بحث در مورد ارسال کمک های نظامی بیشتر به این کشور درگیر در جنگ با روسیه، نتوانستند اختلافات بر سر ارائه تانک های جنگی پیشرفته به اوکراین را حل کنند.

وزیر دفاع لهستان که متعهد شده است یک شرکت متشکل از 14 تانک لئوپارد را به شرط تامین سایر تانک ها از سوی دیگر کشورها نیز تامین کند، گفت: 15 کشوری که لئوپاردهای ساخت آلمان را در اختیار دارند در این باره بحث کردند اما تصمیمی اتخاذ نشد.

ماریوش بلاشژاک، وزیر دفاع لهستان، این نشست را “مذاکره خوبی در میان متحدان” خواند و گفت که این موضوع دوباره در مذاکرات آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اگرچه بحث تانک حل نشده بود، وزیر دفاع جدید آلمان پیشنهاد کرد که این موضوع رو به جلو است.

بوریس پیستوریوس گفت: ما در اسرع وقت تصمیمات خود را خواهیم گرفت.

آلمان باید رضایت دهد که تانک ها به اوکراین که عضو ناتو نیست داده شود. علی‌رغم درخواست‌های مقامات اوکراینی، آلمان تاکنون در برابر فشارهای فزاینده برای تامین سریع تانک‌های لئوپارد 2 یا حداقل راه را برای کشورهای دیگر مانند لهستان برای تحویل آنها از ذخایر خود باز کرده است.

رهبران اوکراین از آلمان به دلیل آنچه که به نظر آنها مانع از کمک های حیاتی در جنگ می شود، انتقاد کرده اند.

برای اطلاعات بیشتر گزارش یورونیوز را در ویدیوی بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

الشارپتون هشدار داد که بریتانیا بدون اصلاحات عمیق ممکن است از خشونت پلیس به سبک آمریکایی متحمل شود | نژاد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کشیش آل شارپتون هشدار داده …