انتظار می رود ایلان ماسک در دادگاه تصاحب تسلا شهادت دهد | الون ماسک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

انتظار می‌رود که ایلان ماسک در اوایل روز جمعه در یک محاکمه هیئت منصفه درباره پست توییتری خود در سال 2018 شهادت دهد که برای خصوصی کردن تسلا، که سهامداران ادعا می‌کنند میلیون‌ها ضرر تجاری برای آن‌ها داشته است، «تامین مالی» داشته است.

محاکمه دسته جمعی در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو بر این اتهامات متمرکز است که مدیر عامل تسلا هنگام ارسال توییت دروغ گفته و سرمایه گذاران را متحمل هزینه کرد. صبح جمعه با سرمایه‌گذار تیموتی فرایز به هیئت منصفه گفت که چگونه پس از ارسال توییت ماسک در مرکز دادخواست، 5000 دلار را با خرید سهام تسلا از دست داده است.

انتظار می‌رود ماسک، که به خاطر شهادت‌های رزمی شهرت دارد، به این موضوع بپردازد که چرا اصرار داشته است که از سرمایه‌گذاران سعودی برای این معامله حمایت می‌کند، توافقی که هرگز به هم نرسید، و اینکه آیا او آگاهانه با توییت خود اظهارات گمراه‌کننده‌ای داشته است.

این پرونده یک محاکمه دسته جمعی اوراق بهادار نادر است و شاکیان در حال حاضر موانع قانونی بالایی را برطرف کرده اند و قاضی آمریکایی ادوارد چن سال گذشته حکم داد که پست ماسک نادرست و بی پروا بوده است.

فرایز به هیئت منصفه گفت که تأمین بودجه برای او به این معناست که «بررسی و بررسی انتقادی از منابع مالی انجام شده است».

الکس اسپیرو، وکیل ماسک، در بیانیه افتتاحیه خود در روز چهارشنبه به هیئت منصفه گفت که ماسک معتقد است که از حامیان سعودی حمایت مالی می کند و در حال انجام اقداماتی برای تحقق این معامله است. اسپیرو گفت، از ترس افشای اطلاعات به رسانه ها، ماسک با ارسال توییتی که حاوی “عدم دقت فنی” بود، سعی کرد از “سهامدار روزمره” محافظت کند.

گوهان سوبرامانیان، استاد دانشکده حقوق هاروارد، به هیئت منصفه گفت که رفتار ماسک در سال 2018 فاقد نشانه‌های معاملات سنتی شرکت‌های بزرگ بود و علاقه‌اش به تسلا را بدون تحلیل مالی یا حقوقی در توییتر منتشر کرد.

سوبرامانیان، که رویکرد ماسک را “بی سابقه” و “غیر منسجم” خواند، گفت: “در مقایسه با الگوی استاندارد، این یک چیز پرت است.”

یک هیئت منصفه 9 نفره تصمیم خواهند گرفت که آیا این توییت به طور مصنوعی قیمت سهام تسلا را با نمایش وضعیت بودجه برای معامله افزایش داده است یا خیر، و اگر چنین است، چقدر است.

متهمان شامل مدیران فعلی و سابق تسلا هستند که به گفته اسپیرو، انگیزه‌های خالصی در پاسخ به طرح ماسک داشتند.

رویترز در این گزارش مشارکت داشته است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …