یوونتوس 15 امتیاز در سری آ را به دلیل حسابداری نادرست توسط فدراسیون ایتالیا ثبت کرد | یوونتوس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یوونتوس روز جمعه پس از یک جلسه استیناف در فدراسیون فوتبال ایتالیا، به دلیل اظهارات نادرست با 15 امتیاز جریمه محکوم شد.

این مجازات می تواند شانس باشگاه را برای بازی در اروپا در فصل آینده از بین ببرد. با 20 بازی باقی مانده تا پایان این فصل، یووه با 10 امتیاز اختلاف نسبت به ناپولی صدرنشین که هفته گذشته 5-1 آنها را شکست داد، سوم شد. کسر امتیاز آنها را به سمت میانه جدول، خارج از مکان های رقابت های اروپایی، پایین می آورد.

این حکم سخت‌تر از کسر 9 امتیازی است که دادستان اوایل روز جمعه در جلسه رسیدگی به نحوه برخورد یوونتوس، موفق‌ترین باشگاه ایتالیا، و تعدادی دیگر از تیم‌ها با معاملات تعویض بازیکن درخواست کرده بود.

آندره آ آنیلی، رئیس سابق یوونتوس به مدت دو سال از فعالیت های فوتبالی محروم شد و به همین ترتیب محرومیت های طولانی مدت برای سایر اعضای هیئت مدیره سابق یووه که در ماه نوامبر پس از تحقیقات دادستان عمومی تورین به اتهام حسابداری دروغین از سمت خود استعفا دادند، صادر شد.

همچنین در مورد محرومیت 30 ماهه مدیر ورزشی سابق یووه، فابیو پاراتیچی، که اکنون مدیر فوتبال تاتنهام است، تصمیم گرفت.

یوونتوس تخلفات خود را رد کرده و در ابتدا در ماه آوریل توسط دادگاه ورزشی تبرئه شد. اما پس از جمع آوری اوراق توسط فدراسیون از دادستان های تورین، درخواست تجدید نظر صورت گرفت.

یوونتوس می‌تواند به بالاترین دادگاه ورزشی ایتالیا در کمیته المپیک ایتالیا اعتراض کند.

این خبر 17 سال پس از رسوایی داوری “کالچوپولی” منتشر می شود که منجر به سقوط یوونتوس، قهرمان 36 بار قهرمانی ایتالیا، تنزل رتبه به سری B و محرومیت از دو عنوان قهرمانی در سری آ شد.

در آغاز همه‌گیری کووید-19، یوونتوس اعلام کرد که 23 بازیکن برای کمک به باشگاه در گذر از بحران، موافقت کردند حقوق خود را به مدت چهار ماه کاهش دهند، اما دادستان‌ها ادعا می‌کنند که بازیکنان تنها از حقوق یک ماه خود صرف نظر کردند. دادستان های تورین همچنین ظاهرا پرداخت های مخفیانه بیشتری را به بازیکن سابق کریستیانو رونالدو کشف کرده اند که توسط یوونتوس گزارش نشده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

از کلچه تا گرونک: ظهور غیرقابل توقف حزب-برادر تنگ پایان | NFL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دبلیووقتی نوبت به کارمندان در موقعیت …