دستگیری سه تفنگدار آمریکایی فعال در حمله به کاپیتول | حمله به کاپیتول آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس اسناد فدرال که به تازگی مهر و موم نشده است، سه تفنگدار نیروی دریایی ایالات متحده که همگی با کارهای اطلاعاتی مرتبط بودند، این هفته به دلیل شرکت در شورش 6 ژانویه 2021 در ساختمان کنگره آمریکا دستگیر شدند.

این افراد که همگی سابقه خدمت طولانی داشتند، روز چهارشنبه به چهار اتهام بازداشت شدند و تعداد نظامیان آمریکایی که در رابطه با شورش مرگبار حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهور مستعفی آمریکا متهم شده بودند، به 12 نفر رسید، زیرا آنها تلاش می کردند از صدور گواهینامه کنگره جلوگیری کنند. شکست او از جو بایدن این خبر اولین بار توسط ushtarak.com منتشر شد.

این سه به نام های میکا کومر، جاشوا آبات و دوج دیل هلونن نام داشتند. بر اساس این اسناد که روز پنج شنبه بدون مهر و موم شدند، آنها بیش از یک ساعت را با هم به سرگردانی در اطراف روتوندای کاپیتول گذراندند و در یک نقطه “کلاه قرمزی ماگا را روی یکی از مجسمه ها گذاشتند تا با آن عکس بگیرند” که نشان دهنده تلاش ترامپ برای بزرگ کردن دوباره آمریکاست. شعار انتخاباتی

بازرسان به پست‌های رسانه‌های اجتماعی توسط کومر اشاره کردند، از جمله پستی که او اظهار داشت: «از اینکه از هم جدا هستیم خوشحالم. [sic] تاریخ» و چت با کاربر دیگری در اینستاگرام که در آن توضیح داد که آنجا بوده است زیرا «منتظر بوگالو» است، اصطلاحی که در میان افراط‌گرایان راست‌گرا و برتری‌طلبان سفیدپوست برای نشان دادن جنگ داخلی مربوط به نژاد محبوب است.

سوابق تفنگداران دریایی ارائه شده به ushtarak.com نشان می دهد که هر سه آنها بیش از چهار سال است که به خدمت سربازی می پردازند، مدال های رفتار خوب دارند، و هر کدام در “شغل های درخواستی” مرتبط با جامعه اطلاعاتی کار می کنند. حداقل یکی دارای گواهینامه امنیتی “قابل توجه” است.

یکی از سخنگویان در بیانیه ای به این رسانه گفت که این سرویس “از تحقیقات و ادعاها آگاه است” و گفت “به طور کامل با مقامات مناسب برای حمایت از تحقیقات همکاری می کند”.

این افراد با اتهامات جنحه‌ای از جمله تجاوز، اخلال در رفتار و بی نظمی و ممانعت از تجارت دولتی روبرو هستند.

بر اساس سند 13 صفحه ای که توسط کلسی راندال، مامور ویژه اف بی آی از گروه عملیات مشترک تروریسم این آژانس گردآوری شده است، بازرسان از پست های رسانه های اجتماعی کومر “یاد گرفتند” و پس از به دست آوردن حکم بازرسی، دو نفر دیگر را از روی تصاویر موجود در آنها شناسایی کردند.

فیلم‌های امنیتی از ساختمان کنگره نشان می‌دهد که این سه نفر با هم از دری نزدیک اتاق سنا وارد ساختمان می‌شوند و به عنوان بخشی از ده‌ها نفر دیگر به داخل ساختمان می‌روند که بسیاری از آنها کلاه قرمزی امضای ترامپ را به نام «آمریکا دوباره بزرگ کن» به سر داشتند.

راندال نوشت، مدارک اضافی از سوابق تلفن همراه به دست آمد که نشان می‌داد این سه نفر در ساختمان بودند.

.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشاهیر و دانشمندان عزاداری شیر کوهی P-22 را در یادبود فروخته شده | لس آنجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در یک شنبه آفتابی در …