در جنگ روسیه و اوکراین این هفته چه گذشت؟ با اخبار و تحلیل هایی که باید بخوانید | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ما هر هفته مطالب ضروری را از پوشش خود از جنگ اوکراین، از اخبار و ویژگی‌ها گرفته تا تحلیل، راهنماهای تصویری و نظرات، جمع‌بندی می‌کنیم.

غرب از ارسال تانک به اوکراین ناراحت است

سردبیر امنیتی و دفاعی آبان نیوز، احتمالاً پس از چهار سال بن بست، جنگ جهانی اول را تعیین کردند و در طول جنگ دوم ضروری بودند. و صباغ در حالی نوشت که انگلیس و سایر کشورها فشار بر آلمان را برای تامین تانک های لئوپارد در این هفته به اوکراین افزایش دادند. با این حال، پس از تهاجم اولیه روسیه، یکی از ویژگی‌های شگفت‌انگیز جنگ در اوکراین این است که جنگی با مانور دراماتیک نبوده است، بلکه فقط جبهه‌هایی را تغییر می‌دهد.

با این حال، با تلاش روس‌ها برای تقویت مواضع خود، احتمالاً پیش از یک حمله مجدد، کیف تحت فشار قرار دارد تا در بهار امسال به یک پیشرفت دست یابد. از آنجایی که ناتو تمایلی به کمک به اوکراین با نیروی هوایی رزمی ندارد، پاسخ، فعلاً در تانک زره پوش سنگین نهفته است – که در نهایت، غرب آماده ارائه آن است.

یک تانک لئوپارد 2A5.  فرانسه، لهستان و بریتانیا متعهد شده‌اند به زودی تانک‌هایی را برای ارتش اوکراین بفرستند تا در تلاش‌های خود برای محافظت از خود در برابر روسیه استفاده کنند.  فنلاند در حال بررسی این موضوع است.
یک تانک لئوپارد 2، که برخی از کشورهای اروپایی معتقدند می تواند برای برتری اوکراین بسیار مهم باشد. عکس: ABACA/REX/Shutterstock

پیش از نشست حیاتی رهبران روز جمعه در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان، فشار بر اولاف شولز صدراعظم بود تا صادرات مجدد تانک‌های لئوپارد 2 را تأیید کند، در حالی که لهستان تهدید کرد بدون توجه به این موضوع، یک سری 14 تانک به اوکراین ارسال خواهد کرد. مقامات آلمانی اعلام کردند که مایلند ایالات متحده برخی از تانک های آبرامز خود را نیز ارسال کند، اما ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که آبرامز سوخت ناکارآمدی دارد و به حمایت لجستیکی پیچیده نیاز دارد.

جک واتلینگ، پژوهشگر ارشد جنگ زمینی در موسسه Royal United Services، نوشت که چشم انداز چندین کشور ارائه تانک های اصلی نبرد طراحی شده توسط ناتو به اوکراین، مسیری را به سوی حرکت مجدد در تلاش کیف برای بازپس گیری قلمرو خود از اشغال روسیه ارائه می دهد. شش ماه آینده احتمالاً برای این تلاش حیاتی خواهد بود. با این حال، فعال کردن اوکراین برای استفاده از این وسایل نقلیه به چیزی بیش از تحویل مخازن نیاز دارد.

کمتر از یک سال پیش به سختی قابل تصور به نظر می رسید که دولت آلمان در یک درگیری سلاح تهیه کند. کیت کانلی می نویسد.

ده ها نفر در حمله موشکی دسته جمعی به دنیپرو کشته شدند

یک زن در حالی که به ساختمان مسکونی ویران شده در نتیجه حمله موشکی 4 روز پیش در شهر دنیپرو اوکراین در 4 ژانویه 2023 نگاه می کند، عزاداری می کند.
یک زن در حالی که به یک ساختمان مسکونی که در 4 ژانویه در اثر حمله موشکی به شهر دنیپرو ویران شده است، عزادار است. عکس: اداره ایالتی دنیپروپتروفسک/UPI/REX/Shutterstock

روسیه روز شنبه دو حمله موشکی دسته جمعی به اوکراین انجام داد که منجر به ویران شدن یک واحد مسکونی در شهر دنیپرو در جنوب مرکزی شد که در آن حداقل 45 نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند. به گفته مقامات اوکراینی، هدف این حمله، زیرساخت های انرژی اوکراین، ادامه راهبرد این کشور برای ترک این کشور بدون برق و محدود کردن توانایی آن برای جنگ بود.

در حمله دوم بعد از ظهر، یک موشک به یک آپارتمان 9 طبقه در دنیپرو اصابت کرد و کل ساختمان را ویران کرد.

یکی از کشته شدگان مربی بوکس، میخایلو کورنوفسکی، تنها عضو خانواده اش بود که در آن زمان در خانه بود. ایزوبل کوشیو گزارش شده است. یکی از دوستان خانواده ویدئویی از جشن تولد یک کودک در آپارتمان خود را در کنار تصویری از پس از حمله به آشپزخانه منتشر کرد که یک دیوار کامل را گم کرده است.

سقوط بالگرد وزیر کشور کشته شد

زنی گریه می کند در حالی که کشیشان ارتدوکس در محل سقوط هلیکوپتر، در بحبوحه حمله روسیه به اوکراین، در شهر برواری، خارج از کیف، اوکراین، 19 ژانویه 2023، مراسمی را برگزار می کنند.
مراسمی در محل سقوط هلیکوپتر در شهر برواری، خارج از کیف، در 19 ژانویه برگزار می شود. عکس: ناچو دوچه/ رویترز

حداقل 14 نفر از جمله وزیر کشور اوکراین، دنیس موناستیرسکی و دیگر مقامات ارشد در پی سقوط یک بالگرد توسط یک مهدکودک در حومه کیف کشته شدند.

ایزوبل کوشیو و پیتر بومونت گزارش داد که تعدادی از کودکان مدرسه در برواری در میان قربانیان پس از برخورد آوار به ساختمان هستند. آخرین به روز رسانی، بعد از ظهر چهارشنبه، حاکی از کشته شدن یک کودک پس از گزارش های قبلی مبنی بر حداقل سه نفر بود.

سرویس امنیت ایالتی SBU گفت که در حال بررسی علل احتمالی از جمله نقض قوانین پرواز، نقص فنی و انهدام عمدی هلیکوپتر است.

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، سقوط هواپیما را در یک صبح سیاه “یک تراژدی وحشتناک” توصیف کرد. او در تلگرام نوشت: «درد قابل وصف نیست.

وزیر دفاع جدید آلمان

دولت اعلام کرده است که یک سیاستمدار کهنه کار اما کم سابقه به عنوان وزیر دفاع جدید آلمان منصوب شده است و این نقش را در زمان حیاتی ایفا می کند که این کشور تحت فشار شدید برای افزایش تعهد خود به اوکراین است. کیت کانلی پروفایل بوریس پیستوریوس.

بوریس پیستوریوس، وزیر کشور سابق نیدرزاکسن و وزیر دفاع فدرال آینده، طی یک بیانیه مطبوعاتی در وزارت کشور نیدرزاکسن در هانوفر، آلمان، سه شنبه، 17 ژانویه 2023 صحبت می کند.
بوریس پیستوریوس، وزیر کشور سابق نیدرزاکسن و وزیر دفاع فدرال آینده، طی یک بیانیه مطبوعاتی در وزارت کشور نیدرزاکسن در هانوفر، آلمان، سه شنبه، 17 ژانویه 2023 صحبت می کند. عکس: جولیان استراتنشولت/AP

پیستوریوس یکی از اعضای حزب سوسیال دموکرات صدراعظم اولاف شولتز است، اما انتصاب او توسط شولز غافلگیرکننده بود، به ویژه به این دلیل که او در آلمان شهرت پایینی دارد و در سطح بین المللی کمی شناخته شده است. او به عنوان یک سیاست گذار تیز زبان و بدون مزخرف شهرت دارد.

جنگجوی گروه واگنر به دنبال پناهندگی است

یکی از فرماندهان سابق گروه واگنر مزدور روسی که در نروژ درخواست پناهندگی کرده بود، در مصاحبه ای با وی از ترس جان خود گفت. پیوتر ساور ماه گذشته انجام شد.

آندری مدودف، 26 ساله، گفت که در اوکراین شاهد کشته شدن خلاصه جنگجویان واگنر بوده است که توسط فرماندهان خود به نافرمانی از دستورات متهم شده اند. وی پس از فرار از واحد خود، جمعه گذشته از مرز نروژ در نزدیکی دره پاسویکدالن عبور کرد و در آنجا توسط مرزبانان دستگیر و بازداشت شد.

آندری مدودف که وب سایت حقوق بشر می گوید از روسیه وارد نروژ شده است.  گفته می شود که او به دنبال پناهندگی در این کشور شمال اروپا است.
آندری مدودف از روسیه وارد نروژ شده و به دنبال پناهندگی است. عکس: Gulagu.net

مدودف اولین سرباز شناخته شده از گروه واگنر است که در اوکراین برای فرار به خارج از کشور جنگید. مدودف قبل از اینکه روسیه را ترک کند، طی چندین تماس تلفنی صحبت کرد و در آنها به تفصیل دوران جنگ با واگنر در شرق اوکراین را شرح داد.

مدودف گفت: «من در باخموت جنگیدم و فرماندهی اولین جوخه چهارمین گروه هجومی هفتم را برعهده گرفتم.

سال سرپیچی کیف

ولودیمیر، دیمیترو و ایهور از بار Beatnik در بار در کیف عکاسی می شوند.
ولودیمیر، دیمیترو و ایهور از بار Beatnik در بار در کیف عکاسی می شوند. عکس: آناستازیا ولاسوا/آبزرور

اما گراهام هریسون و آرتم ماژولین اقدامات مقاومتی روزمره کیف را ترسیم کرد. در بهار گذشته در بار Beatnik کیف، میکسولوژیست ها با این سوال دست و پنجه نرم کردند که آیا باید بازگشایی را امتحان کنند یا خیر. خانواده های آنها بیشتر تحت اشغال روسیه در شرق اوکراین بودند، بسیاری از دوستان آنها در خط مقدم بودند. آیا واقعا زمان مناسبی برای نگرانی در مورد ساخت و فروش کوکتل های گران قیمت بود؟ اما آنها هنگام کار داوطلبانه حساب های بانکی خود را خالی کرده بودند، برای زندگی و حمایت از تلاش های جنگی به پول نیاز داشتند و تصور می کردند که دولت می تواند با مالیات ها کار کند.

و شاید در شهری که یک ماه را با سربازان روسی در دروازه‌ها گذرانده بود و اکنون در مکان‌هایی مانند بوچا و ایرپین در حال کشف وحشت‌هایی بودند که پشت سر گذاشته‌اند، مردم می‌توانستند با یک نوشیدنی خوب انجام دهند. بنابراین در ماه مه آنها دوباره باز شدند، فقط از ساعت 3 بعدازظهر تا 6 بعد از ظهر، به دلیل منع رفت و آمد، کافی شاپ بیشتر از زندگی شبانه بود.

جو عوض شد. همان متصدی بار، همان افراد معمولی، همان موسیقی در پس زمینه وجود داشت اما چیزی متفاوت. هیچ تشویقی وجود نداشت، هیچ تعجبی وجود نداشت، به نوعی همه چیز محتاطانه تر بود، مانند بار درمانی بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …