گرم ترین روز سال 2022 شاهد 638 مرگ بیشتر از حد معمول در انگلیس بود | آب و هوای انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس آمارهای رسمی، گرم ترین روز ثبت شده در تابستان گذشته منجر به مرگ 638 نفر بیشتر از حد معمول در انگلیس شد که کارشناسان می گویند نشان دهنده خطری است که گرمای شدید و تغییرات آب و هوایی برای زندگی انسان ها ایجاد می کند.

روز بعد، زمانی که دما تقریباً به همان اندازه بالا باقی ماند، 496 نفر بیشتر از آنچه که معمولاً انتظار می رفت جان خود را از دست دادند.

افزایش ناگهانی مرگ و میر در 19 و 20 ژوئیه 2022، زمانی که دمای هوا برای اولین بار در تاریخ به بالای 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) رسید، توسط دفتر آمار ملی در داده های جزئیات مرگ و میر روزانه فاش شد.

تعداد قربانیان بیشتر از آن چیزی است که کارشناسان دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن (LSTHM) پیش بینی کرده بودند. در حالی که دمای هوا در شب به ندرت به زیر 27 درجه سانتیگراد می رسد، پزشکان هشدار دادند که کم آبی، گرمازدگی، گرمازدگی و گرمازدگی می تواند کشنده باشد، به ویژه برای نوزادان، افراد مسن، بی خانمان ها، کارگران در فضای باز و کسانی که از قبل شرایط پزشکی دارند.

در طول این دو روز، 3805 مورد مرگ و میر در سراسر انگلستان به دلایل مختلف رخ داد که 42 درصد نسبت به میانگین پنج ساله 2671 مورد افزایش داشت. حداقل شش نفر در اثر مشکل در آب جان خود را از دست دادند، اما انتظار می رود بیشترین تعداد مرگ و میر در میان افراد مسن، به ویژه افراد 85 سال و بالاتر باشد.

آژانس بهداشت و امنیت بریتانیا پیش از این تخمین زده بود که موج گرما طولانی مدت بعد از 8 تا 17 آگوست منجر به مرگ بیش از 1458 نفر، به استثنای کووید-19، در افراد بالای 65 سال شد.

Age UK گفت این ارقام باید “یک زنگ بیدارباش برای همه ما” باشد. کارولین آبراهامز، مدیر این خیریه، گفت: “با افزایش سن، بدن ما برای مدیریت گرما و همچنین سرما سخت تر می شود، بنابراین با گرم شدن کره زمین و ما به دنبال سازگاری با سبک زندگی خود و همچنین کاهش انتشار کربن هستیم. این چیزی است که برنامه ریزان، سازندگان و NHS همه باید به طور فزاینده ای در نظر بگیرند.

با افزایش دمای ثبت شده در RAF Coningsby در لینکلن شایر به بالاترین حد 40.3 درجه سانتیگراد – 1.6 درجه سانتیگراد بالاتر از حداکثر دمای قبلی که در سال 2019 ثبت شده بود، صدها آتش نشان در سراسر انگلیس با آتش سوزی مبارزه کردند.

پروفسور سر دیوید اشپیگلهالتر، رئیس مرکز ارتباط ریسک و شواهد وینتون در دانشگاه کمبریج، گفت: “در هر یک از این دو روز یک افزایش بسیار بزرگ وجود دارد.” «مرگ‌های ناشی از سرما در طول زمان بسیار پراکنده‌تر می‌شوند. گرما می تواند به طور ناگهانی بیشتر بکشد. این مرگ و میر بیش از حد فقط به دلیل گرما است زیرا سنبله بسیار واضح است. به ندرت می توان چنین سنبله ای گرفت مگر اینکه تصادف بزرگی رخ دهد. داده‌های فوق‌العاده‌ای است و زیان گرمای شدید را نشان می‌دهد.»

آزمایشگاه مدلسازی محیط و سلامت در LSTHM تخمین زده بود که تعداد مرگ و میرهای بیش از حد در طی چهار روز به 966 نفر برسد. دولت هشدار گرمایی سطح 4 را اعلام کرد، به این معنی که “بیماری و مرگ ممکن است در میان افراد مناسب و سالم رخ دهد و نه فقط در گروه های در معرض خطر”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استارت‌آپ استرالیایی Recharge برنده مناقصه شرکت باتری‌ساز بریتانیایی از بین رفته Britishvolt | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک شرکت استرالیایی نوظهور که هنوز …