“او باید در رختخواب باشد”: اراده اندی موری برای پیروزی، بازیکنان دیگرش را شگفت زده می کند | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

افتنها چند ساعت پس از مهندسی یکی از دیدنی‌ترین پایان‌های دوران حرفه‌ای 18 ساله‌اش، با صرف تمام انرژی که داشت تاناسی کوکیناکیس را از دو ست به پایین در یک ماراتن نزدیک به شش ساعته و پنج ست که در ساعت 4.05 صبح به پایان رسید، سرنگون کرد. اندی موری قبلاً در راهروهای ملبورن پارک بازگشته بود. در ساعت 9.30 صبح، او از تونل زیر راد لاور آرنا عبور کرد تا به گرمی تبریک بگوید و از طرف همکاران و تحسین‌کنندگانش، و همچنین به خیره‌های گیج‌کننده هم بنشیند.

استفانوس سیتسیپاس، بازیکن شماره 3، گفت: “امروز او را قبل از مسابقه خود دیدم.” با خودم فکر می کردم: او اینجا چه کار می کند؟ او باید در رختخواب باشد.»

موری تنها برای مدت کوتاهی بازگشته بود تا به بهبودی خود پس از 10 ساعت و نیمی که تنها در دو راند در زمین سپری کرد، ادامه دهد، اما این نیز بیانیه ای از قصد بود. با وجود همه چیزهایی که روز قبل به دست آورده بود، از قبل منتظر مسابقه بعدی خود بود.

آنچه او در ساعات اولیه صبح جمعه انجام داد، بازتاب دیگری از پشتکار و انعطاف پذیری است که او را برای مدت طولانی هدایت کرده است، یک لحظه فراموش نشدنی دیگر در حرفه ای پر از آنها. هنگامی که موری در دو ست مقابل حریف 26 ساله خود سقوط کرد، به نظر می رسید که در حال دویدن است، اما خستگی او فقط تمرکز بیشتری را برانگیخت، افکار سرگردان را از ذهن او حذف کرد و به او اجازه داد که آزادانه و غریزی بازی کند. .

بهبودی او در یک سری لحظات دیدنی تثبیت شد. او پس از چند دفاع فراموش نشدنی سرویس را شکست، با پرتاب چهار لوب دفاعی و بازیابی چهار ضربه بالای سر قبل از خطای فورهند از کوکیناکیس. او در ست چهارم بسیار سخت بود، یک سرویس بزرگ پیدا کرد و سپس از دست دادن امتناع کرد در حالی که دو امتیاز از شکست 5-5 در تای بریک داشت. در پایان مسابقه، او در داخل خط پایه بود و در تعقیب پیروزی بود و یک برنده نهایی و تماشایی بک هند پایین خط را به دست آورد تا آن را مهر و موم کند.

زنده ماندن در یک مسابقه طاقت فرسا پنج ست در 35 سالگی و با یک باسن فلزی دوباره به تنهایی یک دستاورد استثنایی است، اما ماراتن پس از مسابقه 4 ساعت و 49 دقیقه ای او در دور اول با متئو برتینی رقم خورد. جیمی موری می‌گوید: «این شگفت‌انگیز است که او هنوز هم می‌تواند برای پیروزی در یک مسابقه تنیس تلاش کند.

جودی موری، مادر آنها، موافق بود. من تا ساعت 5.30 به رختخواب نرسیدم – [it] کاری که او انجام می دهد واقعاً قابل توجه است. او فقط یک جنگجوی باورنکردنی است و انعطاف پذیری او در درجه دوم اهمیت قرار دارد.» او در مصاحبه با کانال نه گفت.

همچنین بازتابی از آمادگی اوست. پس از سه هفته سخت تمرین در بوکا راتون فلوریدا، در طول فصل خارج از فصل، جایی که تمرکز او صرفاً بر روی هنر خود بدون حواس‌پرتی بود، او سطحی از اعتماد را در بدن و لگن خود ایجاد کرد که تا به حال نداشت. از زمانی که شش سال پیش در اوج ورزش خود بود.

اندی موری برای حفظ توپ در بازی مقابل تاناسی کوکیناکیس مسابقه می دهد
اندی موری برای حفظ توپ در بازی مقابل تاناسی کوکیناکیس مسابقه می دهد. عکس: کلایو برانسکیل/گتی ایماژ

پیشرفتی که او به دست آورده است با سابقه او با حریف بعدی اش مشخص می شود. چهار سال پیش، موری در ورزشگاه جان کین در حال تکان خوردن بود، از آسیب دیدگی لگن خود خلاص شد و به سختی خود را نگه داشت و روبرتو باتیستا آگوت را مجبور به ست پنجم کرد. آنها روز شنبه در دور سوم دوباره به مصاف هم خواهند رفت. در حالی که دو حریف اول موری سرورهای بزرگی با فورهندهای قدرتمند و با امتیازهای کوتاه تر بودند، باتیستا آگوت از ثبات مترونومیک خود برای سوء استفاده از هرگونه ضعف فیزیکی در سراسر شبکه استفاده خواهد کرد.

باتیستا آگوت در مورد حرفه ماندگار موری گفت: “من معتقدم این اشتیاق، عشق به تنیس، برای ورزشی است که او انجام می دهد که او را به انجام تمام کارهایی که انجام می دهد و دستیابی به همه چیزهایی که به دست آورده و به دست آورده است، نگه می دارد.” “هیچ توضیحی دیگر وجود دارد. او عاشق تنیس است، هر کاری که از دستش بر می آید برای ادامه حضور در اینجا انجام می دهد. او عاشق رقابت است، او عاشق بازی تنیس است. افرادی هستند که به اشتراک می گذارند [that passion] و افرادی که این کار را نمی کنند، نه؟

اما موری نیز اینجاست تا برنده شود، به همین دلیل است که روز جمعه خود را به ملبورن پارک کشاند. 14 ساعت پس از رفتنش، موری به مارگارت کورت آرنا بازگشت تا یک جلسه تمرینی 20 دقیقه ای با شدت کم با مربی خود، ایوان لندل، انجام دهد.

از صبح روز جمعه، تنیس استرالیا به دلیل اجازه دادن به او در چنین موقعیت دشواری مورد انتقاد قرار گرفته است. کریگ تایلی، مدیر مسابقات، گفت که مسابقات آزاد استرالیا برنامه خود را تطبیق نخواهد داد.

تیلی به کانال نه گفت: «در این مرحله نیازی به تغییر برنامه نیست. ما همیشه مثل هر سال وقتی گزارش را انجام می دهیم به آن نگاه می کنیم. در این مرحله ما باید مسابقات را در 14 روز هماهنگ کنیم. شما گزینه های زیادی ندارید”

موری تمام تلاش خود را انجام می دهد تا از نظر بدنی آماده شود اما چالشی که در انتظار اوست عالی است. کامرون نوری گفت: «اندی در یک ساعت مضحک تمام می‌کرد. این می تواند برای او وحشیانه باشد. چرخش سختی خواهد بود، اما او آماده به نظر می رسد و خوب حرکت می کند. اگر کسی بتواند این کار را انجام دهد، می تواند ادامه دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …