“او مانند رونالدینیو دریبل می زند”: ظهور مودریک برای هم تیمی های قدیمی تعجب آور نیست | چلسی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیمعمای پیش روی سلسله مراتب شاختار دونتسک این بود که میخایلو مودریک برای بازیکنی هم سن و سال خود به سختی اکسیژن در سطح بالایی دریافت کرده بود. تابستان 2021 بود و دو مربی قبلی او، پائولو فونسکا و لوئیس کاسترو، به اندازه کافی متقاعد نشده بودند که او را به میدان برسانند. در اتاق هیئت مدیره باشگاه، مادریک به عنوان بازیکنی دیده می‌شد که می‌توانست برنده توپ طلا شود. در زمین تمرین به طور معمول او را سریع، فوق العاده ماهر اما خام و غیرقابل پیش بینی می دانستند. تولد 20 سالگی او مدت ها گذشته بود اما او تنها 7 بازی برای شاختار و 21 بازی دیگر به صورت قرضی انجام داده بود. او هنوز موفق به زدن گل بزرگسالان نشده بود.

شاختار در روبرتو دزربی، که از جسوران می‌خواهد جسورتر باشند، مربی را پیدا کرد که می‌توانست استعدادی را مهار کند که نیاز به عشق داشت. فقط چند بازدید طول کشید تا ایتالیایی متقاعد شود و به بازیکن بگوید که به او اعتماد دارد. دزربی پیش از این دو بار در لیگ به مودریک بازی داده بود که در شرایطی که شاختار در آستانه شکست پلی آف لیگ قهرمانان اروپا مقابل موناکو بود، او را از روی نیمکت فراخواند. مادریک 8 دقیقه به اضافه وقت اضافه داشت تا تفاوت ایجاد کند: او از جناح چپ باشگاه لیگ 1 را به وحشت انداخت و این نفوذ مستقیم او بود، یک حرکت درخشان دیگر که یک سانتر را به ارمغان آورد که روبن آگیلار را قبل از حلقه زدن، قطع کرد و تیمش را به عقب برد. مرحله گروهی

هفده ماه بعد، مادریک بازیکنی 89 میلیون پوندی است که تقریباً به طور قطع اولین بازی خود را برای چلسی در روز شنبه در آنفیلد انجام خواهد داد. این یکی از خیره کننده ترین برجستگی ها در حافظه است. او شانس خود را از دی زربی، که به دلیل حمله روسیه به اوکراین عمر کوتاهی داشت، گرفت و هرگز تسلیم نشد. پس از یکی از بازی های شاختار در لیگ قهرمانان در پاییز گذشته، یکی از حریفان در خلوت گفت که مودریک بهترین بازیکنی است که تا به حال با او روبرو شده است.

با فصل 2020-21، زمانی که مودریک دومین دوره قرضی را پشت سر می گذاشت، فاصله زیادی دارد. او نیمه اول آن مبارزات را در دسنا چرنیهیو، دیگر تیم برتر اوکراینی گذراند. آنها فقط دو بار شکست خوردند و برای هم تیمی ها مشخص بود که استعداد او با یک درایو فوق العاده مطابقت دارد.

ایهور لیتوفکا که دروازه بان دسنا بود، می گوید: «او همیشه روی فوتبال متمرکز بود. وقتی یک روز تعطیل داشتیم، او در حال تمرین بود. وقتی یک جلسه تمرین داشتیم، او دو جلسه تمرین می کرد. او به تنهایی به زمین می‌رفت و با خود توپ می‌برد، شوت می‌زد و دریبل می‌زد. سپس می‌رفت و از مربی می‌خواست که به او نشان دهد در آخرین بازی چگونه بازی کرد و آمار را مرور می‌کرد. این برای او بسیار مهم بود.»

میخایلو مودریک روی توپ در جریان بازی گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید شاختار دونتسک
میخایلو مودریک روی توپ در جریان بازی گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید شاختار دونتسک. عکس: Janek Skarżyński/AFP/Getty Images

یک سال پس از بازگشت مودریک به شاختار، دسنا قربانی تجاوز روسیه شد. استادیوم آنها کاملاً ویران شده بود. لیتوفکا که در تلاش برای بازسازی حرفه خود در کرواسی است، از جمله هم تیمی های سابقی است که نقل و انتقالات چند میلیون پوندی هرگز روی میز نبود. مودریک ویژگی های مسیر متفاوتی را داشت. لیتوفکا می گوید: «سرعت او غیرواقعی بود. “واقعا، سرعت بسیار بالا و دریبل بسیار بسیار خوب که من را به یاد رونالدینیو انداخت.”

چلسی در کنار محصول نهایی که شاهد گلزنی مادریک دو بار مقابل سلتیک و یک بار مقابل RB لایپزیگ در مرحله گروهی این فصل بود، امیدوار است. او همچنین در هر دو رویارویی با رئال مادرید خوش درخشید و صدایی را تکرار کرد که فصل قبل او را از زمین برنابئو تشویق کرد. این 10 هفته پس از بازی موناکو بود و مادریک شکی باقی نگذاشته بود که لیگ قهرمانان تئاتر اوست.

در حالی که مربیان شاختار در قدردانی از او دیر کرده بودند، اطرافیان مودریک مدتی احساس می کردند که همین امر در خارج از کشور نیز صدق می کند. باشگاه‌های لیگ برتر مدت‌هاست که از او مطلع شده بودند، اما برنتفورد تنها تیمی از انگلیس بود که قبل از فوران او محکم گاز گرفت. آنها خوشحال بودند که تابستان گذشته با فاصله کمی رکورد او را به ثبت رساندند، اما شاختار که حتی شش ماه پیش به دنبال مبلغی معادل 30 میلیون پوند بود، تسلیم نشد.

قمار محاسبه شده آنها مبنی بر اینکه ارزش مادریک به اوج خواهد رسید، با فرم او ثابت شد، و در حالی که خود را به طور گسترده در اروپا اعلام می کرد، بسیار بالاتر از میانگین در رتبه اول رستاخیز اوکراین بود. آرسنال در پیش فصل با پیشنهاد دادن بازی می کرد و زمانی که در نهایت درگیر شد، کارش به طور فزاینده ای پیچیده شد. شاختار احساس می کرد که قیمت بازیکنانی مانند جک گریلیش و آنتونی سابقه ای دارد، حتی اگر یک نقطه مقابل معتبر، عدم بازی های مودریک باشد. در نهایت آرسنال در آستانه توافق بود، اما این چلسی بود که بهداد اقبالی، مالک مشترکش و پل وینستانلی، مدیر جذب، به پذیرایی هتل شاختار در آنتالیا آمدند و آماده انجام یک سرقت فوق‌العاده در شنبه گذشته بودند و او را به لندن بردند.

مادریک علناً از آرسنال خواستگاری کرده بود، اما می دانست که این یک تجارت است. از منظر او، یک نگرانی برای تکمیل یک حرکت صعودی در این ماه وجود داشت و این احساس وجود داشت که با خارج شدن شاختار از لیگ قهرمانان و عدم درخشش در صحنه بین المللی در تابستان امسال، فرصت کمی برای افزایش بیشتر قیمت او وجود داشت. این نقطه شیرینی برای همه طرف ها بود تا به آنچه می خواستند برسند. مادریک اکنون جایزه یک باشگاه برتر لیگ برتر را دارد و این شانس را دارد که زیر نظر گراهام پاتر کار کند، که دقت و مهارت های مدیریتی او برای پیشرفت بیشتر مناسب است. یکی از چهره هایی که از نزدیک با مادریک کار کرده است، معتقد است که او تنها 50 درصد از پتانسیل خود را به دست آورده است.

فشاری برای ارائه سریع، در یک سمت خارج از فرم وجود خواهد داشت، اما مادریک این شانس را دارد که مسیری را برای خود رقم بزند. میلیون‌ها قرارداد آتی در اوکراین در 11 ماه گذشته به خطر افتاده است. لیتوفکا می‌گوید: «این مرد فقط کار می‌کرد، مدام به فوتبال فکر می‌کرد و حالا با چلسی قرارداد امضا می‌کند. این می تواند انگیزه ای برای همه جوانانی باشد که اکنون در اوکراین تمرین می کنند. به آنها نشان می دهد که هر چیزی ممکن است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 6 فوریه – عصر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 06/02/2023 – 18:45 …