بریتیش ولت: چگونه آینده درخشان باتری بریتانیا خراب شد | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیوhen Britishvolt، استارت آپی که امیدوار است با ساخت باتری برای وسایل نقلیه الکتریکی، تولید خودرو در بریتانیا را متحول کند، یک عمارت هفت خوابه به ارزش 2.8 میلیون پوند با استخر شنا و حمام جکوزی برای کارگران اجاره کرد، برخی از کارمندان از تصور مجلل بودن آن ناراحت بودند. خرج کردن

بریتیش ولت که در سال 2019 تأسیس شد، با جاه‌طلبی‌های بزرگ – مورد استقبال بوریس جانسون، نخست‌وزیر وقت – شروع به کار کرد تا به اولین کارخانه داخلی باتری‌سازی در یک صنعت خودرو تبدیل شود که ده‌ها هزار کارگر بریتانیایی را استخدام می‌کند، اما تولیدکنندگان بزرگ همه شرکت‌های خارج از کشور هستند. . کارخانه برنامه ریزی شده می توانست 30 گیگاوات ساعت (GWh) باتری در سال تامین کند که برای صدها هزار خودرو کافی است.

این جاه طلبی سال گذشته جای خود را به تقلای ناامیدکننده برای سرمایه گذاری داد. تلاش‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی روز سه‌شنبه پایان یافت و این شرکت با از دست دادن بیش از 200 شغل وارد مدیریت شد. سایت برنامه ریزی شده برای کارخانه آن، در Blyth در نورثامبرلند، اکنون برای فروش است.

ارائه بریتیش ولت که در ژوئن به سرمایه گذاران ارائه شد، مقیاس فرصتی را که دیده بود نشان داد. در سال 2028، این شرکت فکر می‌کرد که تقاضای باتری اروپا به میزان 554 گیگاوات ساعت بیشتر از عرضه خواهد بود که برای 15 بریتیش ولت یا میلیون‌ها خودروی الکتریکی کافی است. با آن فرصت غول‌پیکر، ارزش‌گذاری عظیمی به وجود آمد: به وضعیت مطلوب «تک شاخ» دست یافت که بیش از یک میلیارد دلار (۸۰۹ میلیارد پوند) ارزش داشت. حامیان شامل Ashtead، Glencore و Tritax متعلق به abrdn از FTSE 100 بودند.

در پایان، بریتیش ولت کسری ناچیز از آن ارزش داشت. DeaLab، یک خواستگار مرتبط با اندونزی، یک کمک مالی را در نظر گرفت اما مذاکرات به توافق منجر نشد. بر اساس نامه ای که توسط رئیس اجرایی، پیتر رولتون، به سهامداران ارسال شد، پیشنهاد آن کل شرکت تنها 32 میلیون پوند ارزش داشت. این برابر با 32 میلیون پوند بریتانیایی ولتی بود که برای خرید یک سازنده سلول باتری آلمانی در می 2022 هزینه کرد.

بسیاری از کسانی که از Britishvolt حمایت کردند ترجیح داده‌اند در پس‌زمینه باقی بمانند، اما پرونده‌های جستجو شده توسط شرکت داده AlphaSense/Sentieo نشان می‌دهد که Ashtead 39 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است، در حالی که شرکت سرمایه‌گذاری بریتانیا Law Benture Corporation 5 میلیون پوند داشت. Carbon Transition نروژ 1.7 میلیون دلار در آگوست 2021 سرمایه گذاری کرد و ارزش آن تا سال 2022 بیش از دو برابر شد. در اواخر 27 ژوئن 2022، شرکت باتری اندونزیایی VKTR به حامیان پیوست.

رئیس اجرایی Britishvolt، پیتر رولتون، در محل کارخانه باتری سازی برنامه ریزی شده در بلیت.  اکنون برای فروش است.
رئیس اجرایی Britishvolt، پیتر رولتون، در محل کارخانه باتری سازی برنامه ریزی شده در بلیت. اکنون برای فروش است. عکس: نیک کری/رویترز

با این حال، یک ماه پس از آن سرمایه گذاری، بریتیش ولت با مشکل مواجه شد. اسناد فاش شده توسط آبان نیوز نشان می دهد که بریتیش ولت تا اواخر ژوئیه ساخت کارخانه عظیم خود را تا زمانی که بتواند بودجه بیشتری بیابد، روی “حمایت زندگی” گذاشته است. این امر به دلیل آشفتگی بازار مالی ناشی از حمله روسیه به اوکراین و افزایش نرخ بهره دشوارتر شد.

به گفته خودی های سابق، با گذشت سال، روحیه به طور پیوسته بدتر شد. پس از ولگردی در استخدام در اواخر سال 2021 و اوایل سال 2022، هزینه ها کاهش یافت و شرکتی که قصد داشت 3000 نفر را ظرف دو سال استخدام کند، استخدام را متوقف کرد.

در اواخر اکتبر، شرکت در میان شواهدی از مدیریت هرج و مرج، با مشکل جدی مواجه شد. هنگامی که آبان نیوز قبل از گزارشی مبنی بر اینکه در حال بررسی مدیریت است به Britishvolt مراجعه کرد، یک وکیل رسانه خارجی که توسط این شرکت استخدام شده بود به شدت صحت منابع آبان نیوز را زیر سوال برد و به خطر افترا اشاره کرد. در عرض چند ساعت مشخص شد که بریتیش ولت واقعاً در حال بررسی مدیریت است – سرنوشتی که تنها پس از تزریق پول نقد در لحظه آخر از سوی شرکت معدنی گلنکور از دست داد.

پول نقد به بریتیش ولت اجازه داد تا 10 هفته ادامه دهد، اما هیچ یک از سه پیشنهادی که دریافت کرد صدها میلیون پوند را که هنوز به آن نیاز داشت تضمین نمی کرد.

مشکلات مالی، خودی‌ها را که ادعا می‌کردند شواهدی مبنی بر رویکرد اسراف‌آمیز را در اوایل دیده بودند، ناراحت کرد. علاوه بر این عمارت، این شرکت یک مربی تناسب اندام را برای آموزش یوگا از طریق تماس ویدیویی استخدام کرده بود، در حالی که مدیران با یک جت شخصی متعلق به یک سهامدار سفر می کردند. (شرکت گفت که پول شرکت هرگز برای جت خرج نشده است.) یکی از کارمندان سابق که نخواست نامش فاش شود، گفت: به بسیاری از کارکنان مانیتورهای کامپیوتری منحنی 4K با هزینه قابل توجهی ارائه شد.

آنها گفتند: «پولها به طرز بی پروا، واقعاً بد خرج می شد. مدیریت بد زیادی در این سازمان وجود داشت.»

بریتیش ولت هزینه های زیادی را برای مشاوران در نظر می گرفت زیرا در نظر داشت که چگونه محصولاتی را برای قایق ها، هواپیماها و پهپادها راه اندازی کند – همه فرصت های امیدوارکننده ای هستند، اما مواردی که احتمالاً به انواع مختلف باتری متکی هستند. دو نفر گفتند که در میان مشاوران کلیدی EY بود که میلیون ها پوند به عنوان کارمزد دریافت کرد در حالی که Britishvolt هنوز مشغول به کار بود. این شرکت از آن زمان با وجود اینکه به عنوان طلبکار بدون وثیقه بدهکار بود، وظیفه اداره امور را بر عهده گرفت.

خانه نیوفیلد در نزدیکی Blyth برای Britishvolt
یک حمام به سبک جکوزی در حمام در عمارت 2.8 میلیون پوندی در نزدیکی بلیت که توسط Britishvolt اجاره شده بود. عکس: حرکت راست

سخنگوی EY از بیان جزئیات میزان بدهی این شرکت خودداری کرد و گفت: «EY در زمان انتصاب مدیران، یک طلبکار بدون وثیقه از شرکت بود، اما در مورد هیچ تصمیم طلبکاری که ممکن است به عنوان بخشی از مدیریت مورد نیاز باشد رأی نخواهد داد. روند. بستانکاران بریتیش ولت و وجوه بدهکار در زمان مقرر به عنوان بخشی از گزارش مدیران فاش خواهد شد.

بریتیش ولت همچنین 3.2 میلیون پوند به گروه رولتون، یک شرکت مشاوره مهندسی که پیتر رولتون مدیر آن است، در طول سال منتهی به سپتامبر 2021 پرداخت کرد. هنگامی که در سپتامبر در مورد هزینه ها و نحوه مدیریت بریتیش ولت تضاد منافع احتمالی سوال شد، شرکت گفت: هیئت مدیره از آخرین طرح تجاری شرکت حمایت می کند که با توجه به وضعیت منفی اقتصاد جهانی دوباره متمرکز و تیزتر شده است و همچنان به تیم مدیریت ارشد و فرآیندهای حاکمیت قوی شرکت اعتماد کامل دارد.

رولتون از طریق همان وکیلی که بریتیش ولت وجود داشته است، مدیریت بدی را رد کرد. او گفت: «در صورت نیاز برای وظایف/نقش‌های خاص، مانیتورهای با مشخصات بالا خریداری می‌شدند» و هزینه‌ها برای همه مشاوران «کاملاً متناسب با مقیاس و پیچیدگی پروژه و مطابق با استانداردهای معیار مورد قبول صنعت بود».

Rolton Group گفت 3.2 میلیون پوند “برای خدمات طراحی ارائه شده در یک پروژه بسیار پیچیده و نوآورانه” است.

EY از اظهار نظر در مورد شیوه مدیریت شرکت به نمایندگی از Britishvolt خودداری کرد.

این سقوط همچنین بر شرکت هایی تأثیر می گذارد که به یک مشتری بزرگ جدید امیدوار بودند. شرکت Hana Technology و Creative & Innovative Systems کره جنوبی قراردادهایی را با Britishvolt به ارزش 74 میلیون پوند گزارش کردند، در حالی که Manz آلمان یک “سفارش بزرگ” را از دست خواهد داد.

ماشین‌های استون مارتین لاگوندا در خارج از کارخانه در سنت آتان پارک شده‌اند
این سقوط سوالاتی را برای استون مارتین لاگوندا ایجاد می کند که یادداشت تفاهمی برای همکاری با Britishvolt امضا کرده است. عکس: ربکا نادن/رویترز

این فروپاشی همچنین سوالاتی را برای استون مارتین لاگوندا، سازنده خودروهای اسپورت بریتانیایی ایجاد می کند که همراه با رقیب چینی خود، لوتوس، یادداشت تفاهم غیر الزام آور همکاری با Britishvolt را امضا کردند. استون مارتین سال گذشته در یک دفترچه اعلام کرد که «شکست بریتیش ولت می‌تواند بر توانایی گروه برای حفظ جدول زمانی برق‌رسانی‌اش تأثیر بگذارد».

این هفته، استون مارتین گفت که سقوط «هیچ تأثیری نخواهد داشت [on] زمان‌بندی برقی‌سازی، با عرضه اولین استون مارتین باتری الکتریکی که برای سال 2025 هدف گذاری شده است.

دولت بریتانیا را تنها با یک کارخانه بزرگ در مقیاس بزرگ ترک کرده است: کارخانه چینی Envision در ساندرلند. همچنین سؤالات بزرگی را در مورد آینده صنعت خودروی بریتانیا ایجاد می کند.

اندی پالمر، رئیس سابق استون مارتین که اکنون رئیس InoBat، یک شرکت باتری اسلواکیایی است، گفت که سقوط بریتیش ولت یک “فاجعه غیر قابل کاهش” بود و “مطمئنا برای بریتانیا خوب نیست”.

پالمر صراحتاً در مورد نیاز به حمایت بهتر دولت صحبت کرده است و InoBat بین سایت‌هایی در Teesside و اسپانیا برای کارخانه‌های خود تصمیم می‌گرفت.

هنوز برای سایت بلیت امید وجود دارد. InoBat می تواند مدعی تغییر منافع خود در آنجا باشد، در حالی که EY تایید کرد که برای فروش دارایی Britishvolt – سایت و مالکیت معنوی آن – “با تعدادی از طرف های ذینفع ارتباط برقرار می کند”. به گزارش فایننشال تایمز، گمان می رود تاتا، مالک هندی جگوار لندرور، بزرگترین خودروساز بریتانیا، در میان شرکت های علاقه مند باشد.

گلن ساندرسون، رهبر محافظه‌کار شورای شهرستان نورثامبرلند، گفت که او «کاملاً مثبت» است که خریدار پیدا شود.

دیوید بیلی، استاد استراتژی صنعتی در دانشگاه بیرمنگام گفت: “من فکر می کنم هنوز امیدی برای این سایت وجود دارد.” او گفت که “موافقتی باید انجام شود” بین دولت و تاتا – که از اظهار نظر خودداری کرد – احتمالاً در ازای حمایت دولت برای ارتقاء کارخانه فولاد تاتا در جنوب ولز. او گفت، با این حال، فروپاشی باید زنگ خطری برای دولت بریتانیا باشد تا با حمایت ارائه شده در اروپا مطابقت داشته باشد.

او گفت: «ما بسیار از اتحادیه اروپا عقب هستیم. «این به یک سیاست صنعتی بسیار فعال تر نیاز دارد. در حال حاضر ما یکی نداریم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …