سباستین کوردا در جدیدترین سورپرایز آمریکا در مسابقات آزاد استرالیا مدودف را شکست داد | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سباستین کوردا با غرایز ورزشی و رقابتی خود صادقانه می آید. از پدر، قهرمان اوپن استرالیا در سال 1998. از مادر، او همچنین یک تنیس باز حرفه ای سابق. و از دو خواهر بزرگ، هر دو حرفه ای فعلی گلف.

به مربیگری آندره آغاسی قهرمان هشت دوره قهرمانی و چند مربی، از جمله بازیکن سابق رادک استپانک، اضافه کنید، و شاید تعجب آور نباشد که کوردا، یک آمریکایی 22 ساله، هرگز دور چهارم را پشت سر نگذاشت. یک تورنمنت گرند اسلم، می تواند دانیل مدودف، نایب قهرمان دو دوره را در ملبورن پارک حذف کند.

تنیس تهاجمی کوردا او را در دور سوم مسابقات آزاد استرالیا با نتیجه 7-6 (7)، 6-3، 7-6 (4) 7-6 (7)، 6-3، 7-6 (4) از پیش رو برداشت. آمریکا مقابل بازیکنان برتر این هفته

همیشه به من می گفتند که چقدر می توانم تنیسور خوبی باشم. اکنون (من) فقط افراد مناسب را در اطراف خود جمع می کنم، یک تیم واقعا قوی می سازم، فقط به این روند اعتماد دارم. من به عنوان یک فرد، به عنوان یک بازیکن در حال رشد هستم. فقط سعی کنید کارهای درست را انجام دهید. فقط لذت ببرید، از آن لذت ببرید – چیزهای خوبی رخ خواهند داد.»

این نتیجه پس از دو پیروزی جذاب دیگر توسط بازیکنانی از ایالات متحده بدست آمد که مردان آنها آخرین بار 20 سال پیش یک عنوان گرند اسلم را کسب کردند. روز چهارشنبه، مکنزی مک‌دونالد، رافائل نادال، بازیکن شماره یک را شکست داد. روز پنجشنبه، جنسون بروکسبی، نفر دوم، کاسپر رود را شکست داد.

اکنون نوبت کوردا بود که نام خود را با بازی مدودف به لیست اضافه کند.

مدودف دو سال پیش قهرمان US Open شد و در سال 2021 در استرالیا به فینال رسید، زمانی که به نواک جوکوویچ باخت و در سال 2022 که با برتری دو ست به نادال باخت. این روسی فصل گذشته نیز برای مدت کوتاهی در رتبه اول قرار گرفت.

در این شب در راد لاور آرنا، این کوردا بود که بیشتر امتیازها را دیکته می کرد، کسی که شوت هایش را درست در جایی که می خواست قرار می داد و با ضربات شلوغ و نرم به جلو حمله می کرد. او حتی گاه به گاه دراپ شات را هم به خوبی پرتاب کرد.

او تقریباً دو برابر مدودف، 50-28 برنده جمع کرد و در 75 درصد از سفرهایش به تور، 36 از 48، امتیاز را به دست آورد.

“من به نوعی می دانستم که باید چه کار کنم. کوردا گفت، حتی زمانی که با احساسات بالا و پایین می‌رفتم، به آن پایبند بودم.

او آن طرح بازی را چگونه توصیف می کند؟

با خنده گفت: «فقط برو دنبالش.

کوردا مدودف را شکست – که بعداً گفت مچ دست راست و ساعدش او را آزار می‌دهند – اولین بار که در هر ست خدمت کرد. در حالی که بازی کسری بیش از دو ساعت و نیم گذشته بود، کردا در حالی که در ست سوم 4-3، 40-15 پیش بود، سرویس می داد. خیلی نزدیک به پیشرفت پنج امتیاز فاصله دارد.

درست همان جا، درست در آن زمان، زمانی است که کوردا لیز خورد.

بعد از اینکه مدودف با یک برنده فورهند نتیجه را 40-30 کرد، کوردا فرصتی پیدا کرد که یک والی به ظاهر ساده بزند تا بازی را بگیرد. اما او از دست داد و توپ را خیلی طولانی ارسال کرد. در نقطه بعدی، او یک فورهند از خط پایه به ثمر رساند، ششمین خطای غیر اجباری او از آن جناح در ست – شش بیشتر از مدودف در آن لحظه. پس از آن یک بک هند توری شکسته شده با هدایا را تکمیل کرد، و بعداً مدودف هشت امتیاز متوالی به دست آورد و 5-4 پیش رفت.

با این حال، چیزی که به نظر می رسید یک نقطه عطف بود، فقط یک نقطه عطف بود.

کوردا در تساوی پایانی با نتیجه 6-1 پیش افتاد و در حالی که پس از چند موقعیت از دست رفته مجدداً نیاز داشت به آرامش برسد، این بار با یک برنده فورهند به پایان رسید.

او گفت که به فلسفه ای که از مادرش، رجینا راجچرتووا، برگزیده است، تکیه کرده است: «در طول این سال، من یک فکر منفی نداشتم، چه انتظار برای حمل و نقل برای رفتن به دادگاه، چه خوردن ناهار، چه انجام هر کاری. … فقط یک شعار جدید داریم: انرژی مثبت مثبت تر از انرژی منفی است.

کوردا برای رسیدن به اولین مرحله یک چهارم نهایی اسلم باید روز یکشنبه شماره 10 هوبرت هورکاچ را شکست دهد. سایر مسابقات مردان آن روز: استفانوس سیتسیپاس در مقابل یانیک سینر، فلیکس اوگر-آلیاسیمه مقابل یری لیهکا و کارن خاچانوف مقابل یوشیهیتو نیشیکا.

نیشیکا 7-6 (6)، 6-3، 6-2 بر مک دونالد پیروز شد، در حالی که یکی دیگر از هشت مرد آمریکایی که به دور سوم راه یافتند، زمانی که خاچانوف با نتیجه 6-3، 6- فرانسیس تیافو شماره 16 را از آن خود کرد، به خانه فرستاده شد. 4، 3-6، 7-6 (9).

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشاهیر و دانشمندان عزاداری شیر کوهی P-22 را در یادبود فروخته شده | لس آنجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در یک شنبه آفتابی در …