الیور لوین نظریه پرداز توطئه بریتانیا به دلیل برنامه ریزی برای حمله تروریستی زندانی شد | جرم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک نظریه پرداز توطئه که به عنوان بخشی از طرحی برای سرنگونی دولت بریتانیا نقشه حمله تروریستی به دکل های تلفن، تلویزیون و رادیو را طراحی کرده بود، به شش سال و نیم زندان محکوم شد.

الیور لوین، 38 ساله، در دسامبر به دلیل انجام شناسایی اهداف احتمالی، خرید تجهیزات و ابزار، حفاری مخفیگاه ها و به دنبال جذب افراد دیگر بین 24 جولای تا 25 آگوست 2021 مجرم شناخته شد.

پل فارر، قاضی دادگاه بیرمنگام که روز جمعه حکم صادر کرد، گفت که لوین در زمان ارتکاب جرم “از نظر اجتماعی منزوی، افسرده و فاقد ارزش شخصی بود”.

او گفت: «هدف شما تأثیرگذاری بر دولت بود، اگرچه در واقعیت، چشم‌انداز موفقیت‌آمیز شما تا حد زیادی دور از ذهن بود.

نیک پرایس، از سرویس دادستانی کرون، گفت که اعتقادات لوین “بسیار خطرناک” بود و او “برنامه ریزی کرده بود با جمع آوری مقدار زیادی تجهیزات و انجام عملیات شناسایی، به زیرساخت های کشورمان حمله تروریستی کند”.

در دادگاه شنیده شد که لوین قصد داشت دکل‌ها و زیرساخت‌های حمل‌ونقل مانند M1 در میدلندز و یک ایستگاه انتقال در ساتون کلدفیلد را هدف قرار دهد، جایی که او قصد داشت سوله‌های “بمب آتش” را انجام دهد.

دادستان آنابل دارلو کی سی گفت که او درگیر تعدادی از تئوری های توطئه شده بود و معتقد بود که همه گیر کروناویروس “آنچه را که او آن را ظهور یک سیستم کمونیستی چین می نامید آغاز کرده است” و همچنین به برنامه واکسیناسیون مشکوک بود.

او همچنین در دادگاه گفت: او همچنین معتقد بود که دولت بریتانیا “تسلط نخبگان یهودی است که از اسرائیل دستور می‌گرفتند.”

لوین، اهل کوالویل در لسترشر، سابقه کار به عنوان مهندس سمعی و بصری را داشت که به او دانش تخصصی برای هدف قرار دادن زیرساخت‌های ارتباطی مانند دکل‌ها، که می‌خواست در «حملات هماهنگ گسترده» بی‌ثبات کند، داد.

زمانی که او در کانال تلگرامی که توسط افسران مخفی نفوذ کرده بود، «فراخوان به سلاح» صادر کرد، توسط پلیس رهگیری شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …