پرسش و پاسخ: تأمین مالی در مراحل اولیه فناوری سلامت را در سال 2022 تقویت کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارش ها، بودجه فناوری سلامت در مراحل اولیه در سال 2022 حتی با کاهش سرمایه گذاری کلی رشد کرد. گزارش سرمایه گذاری ها و خروجی های بانک سیلیکون ولی در حوزه سلامت.

این تجزیه و تحلیل نشان داد که شرکت‌ها در 485 معامله در ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا، 3.2 میلیارد دلار در دورهای اولیه و سری A جمع‌آوری کرده‌اند، که کمی بالاتر از 3.1 میلیارد دلار جمع‌آوری شده در 503 تراکنش در سال 2021 است.

جاناتان نوریس، مدیر عامل توسعه کسب و کار در بخش مراقبت‌های بهداشتی SVB و یکی از نویسندگان گزارش، گفت: اگرچه مجموع بودجه سال 2021 رکوردها را شکست، اما مطمئناً یک امر غیرعادی بود.

اما او گفت که هنوز هم سرمایه گذاران زیادی به فناوری سلامت علاقه دارند. نوریس با او نشست MobiHealthNews برای بحث در مورد اینکه چرا معامله در مراحل اولیه در سال گذشته ثابت ماند و چگونه استارتاپ ها باید در سال 2023 به تأمین مالی نزدیک شوند.

موبی سلامت نیوز: با نگاهی به بخش فناوری سلامت، برخی از نتایج اصلی و نکاتی که از بودجه در سال 2022 گرفتید چیست؟

جاناتان نوریس: یکی این است که بذر، سمت سری A فناوری سلامت همچنان شاهد مقادیر واقعاً سالم سرمایه گذاری است. در واقع، اگر آن را به عنوان یک عدد تمام سال در نظر بگیرید، در واقع بالاترین رقمی است که تا به حال بوده است. شما در حال مشاهده تعداد زیادی از این سرمایه گذاران اولیه هستید که در Seed، سری A پنهان شده اند، زیرا این امکان را به آنها می دهد که نگران این ارزش گذاری های سال 2021 نباشند که در بازار دیدیم و در مقطعی باید با آنها مقابله کنیم. اما این امکان را به آنها می دهد که در مراحل اولیه و معقول ارزیابی کنند. همچنین به آنها اجازه می دهد 12 تا 24 ماه سرمایه گذاری کنند و به طور بالقوه به این فکر کنند که دور بعدی در خارج از یک بازار نزولی کمی صعودی باشد.

من فکر می‌کنم مورد دوم این است که وقتی به سرمایه‌گذاری کلی در این بخش نگاه می‌کنید، نسبت به سال 2021 بسیار کاهش یافته است. اما واقعاً، سال 2021 را باید به عنوان سالی دورتر در نظر گرفت، و این در تمام بخش‌های مختلف مراقبت‌های بهداشتی است. هر بخش رکوردهایی را در تعداد شرکت‌ها، دلار سرمایه‌گذاری کرده بود. ما رکوردهایی در جذب سرمایه مخاطره‌آمیز داشتیم، در تعداد IPOها و M&A رکوردهایی داشتیم. سال دورتر است.

چگونه آن را با آنچه در سال 2020 دیدید متعادل می کنید؟ می بینید که نیمه اول سال بسیار قوی بود. نیمه دوم کمی پایین‌تر بود، اما همچنان در همان سرعت 2020 بود. بنابراین فکر می‌کنم داشتید می‌دیدید، یکی، به سرعت معقول سال 2020 برمی‌گردد، که به نوعی رکورد قبل از وقوع سال 2021 بود. بنابراین هنوز هم سرعت بسیار سالمی دارد. دوم، من فکر می‌کنم این کاهش به نوعی اندازه‌گیری درست از سال 2021 است.

اما به زمان و تمرکز سرمایه گذار نیز مربوط می شود. زیرا آنچه در سال 2022 اتفاق می‌افتاد این بود که سرمایه‌گذاران واقعاً نگاهی به شرکت‌های سبد سهام خود داشتند. چه شرکت هایی نیاز به بودجه دارند؟ چه شرکت‌هایی می‌توانند منابع مالی خارجی جذب کنند؟ و اگر نتوانند بودجه خارجی را جمع آوری کنند، دور خودی چگونه به نظر می رسد؟ آیا باید به تغییر در طرح کسب و کار فکر کنیم؟ آیا باید به فکر تغییر در سوخت نقدی باشیم؟ آیا باید به یک محور کامل فکر کنیم؟ و بنابراین آنها واقعاً وقت خود را از در نظر گرفتن سرمایه گذاری های جدید گرفتند.

و سپس صادقانه بگویم، فقط به این دلیل که ما شاهد تغییرات بسیار زیادی در بازار عمومی از نظر مقایسه بودیم، فکر کردن در مورد ارزش‌گذاری در مرحله آخر واقعاً سخت بود، حتی اگر می‌خواهید معامله‌ای در مرحله آخر انجام دهید. به طوری که همه آنها برابر با سال 2022 کمتر فعال و پر دلار کمتر در مقایسه با 2021 بود. اما هنوز هم از نظر دلاری که به کار گرفته شده است، سال نسبتاً خوبی است. و این واقعیت را رد می کند که سرمایه بسیار زیادی وجود دارد و علاقه زیادی به این بخش وجود دارد.

MHN: شما به تغییر به آن شرکت ها و سرمایه گذاری های مرحله اولیه اشاره کردید. این شرکت ها در سال 2023 باید چه کاری انجام دهند تا شتاب خود را حفظ کنند، به خصوص اگر معاملات در مراحل بعدی راکد باقی بمانند؟

نوریس: این یک تمرکز جالب برای ما بود، نه فقط بر روی شرکت‌هایی که در سال 2022 سرمایه‌گذاری کردند، بلکه همچنین شرکت‌هایی که در سال 2021 و اواخر سال 2020 سرمایه‌گذاری کردند و باید بفهمند که سری B برای آنها چگونه خواهد بود. در بسیاری از مواقع، آنها در نهایت به انجام دورهای داخلی و حذف سرمایه سری B می پرداختند.

آنچه ما در اینجا دیدیم – و فکر می کنم در بیوفارم نیز مشابه است – این است که نقاط عطفی که دور بعدی را قادر می سازد تغییر کرده است. سرمایه گذاران جدید می توانند این شرکت ها را به انجام کارهای بیشتر تشویق کنند. [For example,] ما باید تبدیل از پایلوت به قراردادهای تجاری را نشان دهیم. ما باید یک برنامه پشتیبان برای سودآوری داشته باشیم، که به نظر می رسد بحث دیوانه کننده ای برای سری B باشد، اما همچنان. ما می خواهیم درآمد را ببینیم. و ما می‌خواهیم ببینیم وقتی روی بنزین می‌روی و واقعاً سریع پیش می‌روی و درآمد را افزایش می‌دهی، چه شکلی به نظر می‌رسد. و اگر بخواهید کمی سوختگی را کاهش دهید و فقط روی رشد آن با سرعت کمی کاهش دهید، به نظر می رسد؟

واقعاً تمرکز بیشتری روی این است که آن برنامه درآمد چیست؟ این که واقعاً به مشتری خود ارائه می دهید چه فایده ای دارد؟ و آیا می توانید آن را کمی سازی کنید؟ زیرا واقعاً جایی است که لاستیک برای فناوری سلامت به جاده می خورد. شما واقعا باید روی عملکرد تمرکز کنید، اما باید روی کاهش هزینه ها و نشان دادن نتایج واقعی نیز تمرکز کنید. برای من، این واقعاً داستان چیزی است که سری B را از نظر بخش فناوری سلامت باز می کند، و واقعاً باید تمرکز این شرکت ها باشد.

MHN: شما گفتید برای یک شرکت سری B کمی احمقانه به نظر می رسد که یک برنامه پشتیبان برای سودآوری داشته باشد. آیا فکر می‌کنید برای بسیاری از آنها دشوار است که نشان دهند واقعاً هزینه‌ها را کاهش می‌دهند یا نتایج سلامتی خوبی دارند یا در آن مرحله برنامه‌ای برای سودآوری دارند؟

نوریس: بله، مطمئناً یک چالش خواهد بود. من فکر می‌کنم واقعاً این سؤال را ایجاد می‌کند که آیا این بخش بیش از حد بودجه داشته است؟ و پاسخ این است که بله، اما من فکر نمی کنم که این با هر بخش مراقبت های بهداشتی دیگر متفاوت باشد. اما فناوری سلامت بیش از حد تامین مالی شده است، و با ارزش‌گذاری‌های تهاجمی در سال 2021 به آن بیش از حد بودجه پرداخت شده است. [valuations] زیرا شما به این موضوع نگاه می‌کنید که امروزه شرکت‌ها به چه چیزی ارزش دارند.

من فکر می کنم این یک چالش خواهد بود. من فکر می کنم مردم می توانند آن را برآورده کنند، اما من نیز از دیدن برخی ادغام در بخش، حتی در بخش خصوصی/خصوصی، تعجب نمی کنم. دو شرکتی که فناوری‌های جالبی دارند که بیشتر در یک بازار خاص هستند، گرد هم می‌آیند تا شاید یک فناوری پلتفرم بسازند. برخی از این شرکت‌های خصوصی واقعاً بزرگ و بسیار ارزشمند که پول نقد زیادی دارند و به دنبال گسترش پلت فرم خود هستند، چه با فناوری‌های جدید یا مجاورت‌ها، یا حتی استخدام [purchasing a company mainly to acquire its employees].

این در واقع به این دلیل است که فقط مکان های زیادی برای سرمایه گذاری های جدید وجود دارد. حتی اگر سرمایه گذاران مخاطره آمیز با یک صندوق جدید تحت مدیریت همراه هستند، توسط LP های خود به آنها گفته شده است. [limited partners] برای کاهش سرعت، و ما قطعا شاهد سرعت کمتری بوده ایم.

بنابراین دلار برای شرکت های بزرگ در دسترس است. سوال این است که برای شرکت های خوبی که پیشرفت نشان می دهند چقدر سرمایه در دسترس است؟ و پاسخ این است که بستگی دارد. این بستگی به فضایی دارد که در آن قرار دارید، به چه نقاط عطفی رسیده اید و برنامه شما در حال پیشرفت است.

حفظ سطح سرمایه گذاری که در سال 2021 داشتیم ممکن نیست. بنابراین طبیعتاً به این بستگی دارد که چگونه بهترین شرکتی را که می توانید ایجاد کنید؟ و گاهی اوقات این از طریق تثبیت می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …